Close

Strona 19 z 582 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119519 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 5814
  1. #181

    Domyślnie

    No właśnie nie mam w backupie itunes bo nie zaznaczyłem synchronizowania zdjęć... :/ Ipad to niestety wersja 2.
    ;]

  2. #182

    Domyślnie

    Na pewno są analizy konkurencyjnych produktów. Często jednak w produktach Apple widać świeżość i projekt zaczerpnięty nie z już sprawdzonych rozwiązań, ale albo z niszowych sprzętów, albo z innej dziedziny w ogóle. Masa ludzi pracuje nad tym, jakby tu wprowadzić coś fajnego, co się gdzieś już sprawdziło, albo jak nowa technologia nam coś umożliwi. Przykładowe porównanie z jakimś telefonem zapewne wyglądałoby podobnie, ale rekomendacja byłaby raczej nie taka, by zrobić to tak jak konkurencja. Ale by to jeszcze ulepszyć, przemyśleć i opracować własną - unikalną metodę rozwiązania problemu. Przynajmniej takie mam wrażenie po krótkiej obserwacji rozwiązań zarówno w systemie operacyjnym, sprzętowej postaci, jak i interfejsach użytkowników.

  3. #183
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    No właśnie nie mam w backupie itunes bo nie zaznaczyłem synchronizowania zdjęć... :/ Ipad to niestety wersja 2.
    Zdjęcia robiłeś ipadem? Jeśli tak to rolka zdjęć jest w backupie. Looknij w backup używając np. JuicePhone i zobacz czy tam są.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  4. #184

    Domyślnie

    To jak tak z zupełnie innej beczki... W zasadzie wątek z pogranicza audio i Apple, ale zapytam tutaj...

    Dostałem od żony w prezencie Apple TV. Strasznie zajefajny gadżet. Kupa radości. I dla mnie i dla młodego (pograć w ptaki na telewizorze - bezcenne ; -) ). Tylko mam problem z podłączeniem ustrojstwa do wzmacniacza. Że mój sprzęt jest leciwy, to nie wejścia cyfrowego. Generalnie radzę sobie tak, że z telewizora wypuszczam dźwięk jackiem po wyjściu słuchawkowym i mam go we wzmacniaczu (sprzęt kwalifikuje się do wymiany, ale póki co się wstrzymuję, bo być może pewien eksperyment będzie miał miejsce), więc co bym do telewizora nei podłączył, to słyszę to w kolumnach. Prostackie, ale dosyć skuteczne. A że audiomasturbatorem, ani tym bardziej audiofilem nie jestem, więc mi wystarcza. Nie ważne... Wszystko fajnie, grając na PS, czy oglądając film się sprawdza, bo i tak mam TV włączony. Natomiast chcąc sobie tylko muzyczki posłuchać, muszę włączać telewizor. Apple TV ma wyjście cyfrowe optyczne, tylko nie mam się nim gdzie podłączyć (póki co, mam nadzieję). Apple ma natomiast w ofercie TAKI OTO KABELEK. Z jednej strony jack, z drugiej strony optyczny. Jak toto ma działać, nie mam pojęcia, ale skoro coś takiego istnieje, to znaczy, że działa. No ale... W opisie produktu czytamy, że to jest kabel do podłączenia sprzętu bez wyjścia cyfrowego (np. iMaca) do wzmacniacza z wejściem cyfrowym. Natomiast czy taki kabel zadziała w drugą mańkę? W sensie, że podepnę go do wyjścia cyfrowego w iPudełeczku i później jackiem rozdzielonym na dwa chinche wepnę się do wzmaka?

    EDIT:
    Dupa, to nie o tym kablu myślałem... To jest optyczny kabel, tylko z dwoma różnymi wtykami. A ja widziałem w iSklepie taki komplet kabli, gdzie jednym ze składników był właśnie kabelek, jak opisałem. Że z jednej strony jack, z drugiej optyczny. Chyba, że coś popierniczyłem...
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 08-08-2012 o 22:52

  5. #185

  6. #186

    Domyślnie

    Jedyne wyjście to konwerter z sygnału optycznego na analogowy między apple tv a wzmacniaczem.
    ;]

  7. #187

    Domyślnie

    Ooototooo! Dzięki. Nie wiedziałem, jak tego szukać, a to jest chyba rozwiązanie mojego problemu.

    To teraz pytanie numer dwa. Mam we wzmacniaczu jedno wejście, a chciałbym do niego podłączyć i Apple TV i telewizor, jak to ma miejsce obecnie. Jest jakieś pudełeczko, które by zsumowało dwa sygnały i puściło na jedno wyjście? Nie na zasadzie selektora (że muszę wybierać źródło A, źródło B), tylko coś, co zsumuje dwa sygnały i wypchnie, jako jeden. Jak gra telewizor, to gra. Jak włączę muzyczkę, to będzie grała razem z telewizorem. Wiadomo, kakofonia, ale jak telewizor wyłączę, to zostanie sama muzyczka. Chodzi o to, żeby za każdym razem nie wstawać, nie przełączać źródła.

  8. #188

    Domyślnie

    a nie taniej będzie po prostu wymienić wzmacniacz na jakiś kinodomowy sprzed kilku lat? będziesz miał hdmi i od groma wejść/wyjść
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    a nie taniej będzie po prostu wymienić wzmacniacz na jakiś kinodomowy sprzed kilku lat? będziesz miał hdmi i od groma wejść/wyjść
    Najlepszą jakość za wspomniany "konwerter". Nazywa się to przetrownik cyfrowo analogowy, w skrócie DAC i daje sporą różnicę w dynamice niż wbudowane przetworniki w amplitunery kina domowego. Nawet w te drogie. Dźwięk nabiera zupełnie innego brzmienia. Koszt takiego ustrojstwa od kilkuset zł za najtańsze, do 1,5 tys za początek klasy audiofilskiej i oczywiście wzwyż.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    a nie taniej będzie po prostu wymienić wzmacniacz na jakiś kinodomowy sprzed kilku lat? będziesz miał hdmi i od groma wejść/wyjść
    Biorę takie rozwiązanie pod uwagę. Możesz jakiś przykład rzucić? Bo powiem szczerze, że ja zupełnie nie w temacie jestem. Natomiast czeka mnie w najblizszym czasie wymiana sprzętu i tak mi chodzi po głowie pwien eksperyment, który już mój kumpel prowadzi od jakiegoś czasu z sukcesami. I mnie trochę w to wkręcił. A mianowicie chodzi o sprzęt DIY. Zbudował wzmacniacz, który gra pięknie, teraz rozkminia budowę kolumn. Jest strona jakiegoś gościa, który takie rzeczy robi od lat i na tej stronie dzieli się całą swoją wiedzą. Nie podam teraz linka, bo musiałbym go gdzieś wygrzebać, a nie mam dostępu do kompa. W każdym razie w materiałach taki sorzęt wychodzi 3 razy taniej, pomijając samą zajwkę i frajdę. Ten wzmak, który zbudował wyniósł go jakieś śmieszne grosze, a brzmi jak sprzęt klasy audiofilskiej. Z kolumnami jest trochę więcej zabawy, bo trzeba w drewnie porzeźbić, ale gra jest warta świeczki. Już nie wspomnę o tym, że można mieć tym sposobem sprzęt całkowicie customised, samodzielnie zaprojektowany, jeżeli chodzi o dizajn. Bo wiadomo, że jeżeli chodzi o środek, to trzeba się opierać o wiedzę, którą ktoś już zdobył, tym bardziej, że jest ona na wyciągnięcie ręki. Z rysunkami technicznymi włącznie. Może być fajna zabawa, tak zupełnie przy okazji. Tym niemniej, jeźeli chodzi np. o wzmacniacz, to jest to raczej proste urządzenie, bez technologii cyfrowej, więc przetwornik cyfrowo analogowy i tak będzie potrzeby. Póki co, chciałbym znaleźć jakieś rozwiązanie tymczasowe, żeby pocieszyć się prezentem.

Strona 19 z 582 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119519 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •