Close

Strona 120 z 582 PierwszyPierwszy ... 2070110118119120121122130170220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 191 do 1 200 z 5814
  1. #1191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radeko Zobacz posta
    VLC otwiera ale to dalej nie jest jakość blue ray
    Niestety na sieci jest masa filmów o totalnie beznadziejnej jakości, wpakowana w jakieś kosmicznej wielkości pliki.
    Już jakiś czas temu proponowałem pewnemu serwisowi hostingowemu, by automatycznie podczas generowania podglądów podawał jakie film ma parametry oraz by można było ściągnąć tylko jedną minutę na przykład, by ocenić jakość.
    Niektórzy sami umieszczają takie krótkie próbki.
    A sprawdzić pewne rzeczy możesz w VLC wciskając Mac+i, wybierając "Codec details" oraz rozwijając podane strumienie. Tylko to nadal niekoniecznie coś powie. Będzie podana rozdzielczość, jednak ilość informacji, czyli detal bardziej określa rozmiar pliku. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zwykły film nawet w PAL, przekonwertować na format BRD, wypełniając go dodatkowo jakąś inną pustą informacją, zajmującą miejsce, ale nie wyświetlaną. Albo zmniejszyć poziom kompresji, uzyskując odpowiedni bit-rate (co na to samo wychodzi). Ale szczegółów nam nie przybędzie. To oryginał musi być w BRD i dopiero z niego otrzymamy sensowną jakość.
    No i oczywiście system operacyjny raczej nie ma tu nic do rzeczy. Co do kodeków, to na Apple jakoś to inaczej działa i albo program umie coś odtwarzać, albo nie. Wówczas próbujesz inny. Podejrzewam, że tajemnicze hasło "kodeki" jest tak ukryte przed użytkownikiem, by nie miał on kompletnie potrzeby, by zawracać sobie takimi duperelami głowę.

  2. #1192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    czornyj, korzystasz ze skalowanego obrazu na rMBP13 czy domyślnych ustawieniach? Maksymalnie można chyba uzyskać 1680x1050? Jak to się sprawuje w takim ustawieniu?
    Korzystam z 2048x1280px (SetResX), 1680x1050px było mi trochę przymało. Ustawienie domyślne jest chyba dla ślepców

  3. #1193

    Domyślnie

    Po przesiadce z PC na iMaca najbardziej drażni mnie ekran, nie bez powodu zwany lusterkiem. Ktoś używa folii anti-glare na swoim iMacu? Czy to coś pomaga?

    Link: http://www.ebay.co.uk/itm/3708353800...84.m1423.l2648

  4. #1194

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby polecić dobry serwis w którym można wymienić pękniętą szybkę w iP4?

  5. #1195

    Domyślnie

    MC_ Polecam Ci serwis Reperatorium http://www.reperatorium.pl/kontakt/ fachowa obsługa
    Rok temu coś mi się zepsuło w ip4 był w 4 serwisach i jedynie reperatorium powiedziało mi co z nim jest
    D300 + MB-D10 + N35 1.8G + 85 1.8G + Sb-900

  6. #1196

    Domyślnie

    W MacLife nie ma rzeczy, której nie naprawią, ale licz się z tym, że szyby się wymienić nie da, wymienia się z wyświetlaczem.

  7. #1197

    Domyślnie

    Dobre opinie znalazłem o smartserwis.net. Czy ktoś może je potwierdzić?

  8. #1198

    Domyślnie

    MC_ daj znać jak zrobisz, też mnie to czeka tylko z ipadem ;/
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  9. #1199

    Domyślnie

    Ok, pewnie w tym tygodniu wyślę. Do czasu gdy jest u mnie L520 do testów nie muszę się martwić o telefon zastępczy.

  10. #1200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M. Wadowski Zobacz posta
    Po przesiadce z PC na iMaca najbardziej drażni mnie ekran, nie bez powodu zwany lusterkiem. Ktoś używa folii anti-glare na swoim iMacu? Czy to coś pomaga?
    [/url]
    ja się tego mocno obawiałem ale nowy iMac27 stojący tyłem do okna wygląda jakby był wręcz matowy.

Strona 120 z 582 PierwszyPierwszy ... 2070110118119120121122130170220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •