Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Question d300s - kopie zdjec z sd-cf cf-sd

    Witam
    zastanawia mnie kwestia szybkości kopiowania zdjęć z karty na kartę w przypadku wybrania opcji tworzenia kopii zapasowej na drugiej karcie
    czy kopiowania odbywa się "w locie" czy może niezależnie
    czy w przypadku zastosowania szybkiej karty jednego typu i wolnej drugiego maksymalna szybkość będzie równa szybkości wolniejszej karty?
    czy może aparat robi kopie np w momencie bezczynności a w trakcie serii 8kl/s dane zapisują się tylko na jedną kartę, żeby potem aparat robił w tle ich kopie na drugiej karcie?
    i zależy mi na opiniach popartych doświadczeniami (swoimi lub cudzymi), stwierdzenie "wydaje mi się, że ..." nie rozwieją moich wątpliwości
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kwaskomen1 Zobacz posta
    Witam
    zastanawia mnie kwestia szybkości kopiowania zdjęć z karty na kartę w przypadku wybrania opcji tworzenia kopii zapasowej na drugiej karcie
    czy kopiowania odbywa się "w locie" czy może niezależnie
    czy w przypadku zastosowania szybkiej karty jednego typu i wolnej drugiego maksymalna szybkość będzie równa szybkości wolniejszej karty?
    czy może aparat robi kopie np w momencie bezczynności a w trakcie serii 8kl/s dane zapisują się tylko na jedną kartę, żeby potem aparat robił w tle ich kopie na drugiej karcie?
    i zależy mi na opiniach popartych doświadczeniami (swoimi lub cudzymi), stwierdzenie "wydaje mi się, że ..." nie rozwieją moich wątpliwości
    pozdrawiam
    W pytaniu jest błędne założenie. Nie ma czegoś takiego jak kopiowanie z karty na kartę w przypadku wybrania opcji tworzenia kopii zapasowej na drugiej karcie.

    Gdyby tak było to w przypadku uszkodzenia karty "z której mają być skopiowane dane" cała idea tworzenia kopii zapasowej bierze w łeb.

    D300s zapisuje dane na kartach bezpośrednio z bufora a nie kopiuje z jednej na drugą więc szybkość opróżniania bufora zdeterminowana jest szybkością wolniejszej karty.

  3. #3

    Domyślnie

    ok, ale ktoś to sprawdzał w tym albo innym modelu nikona?
    bo zakładając taka sytuacje tj. zapis na dwie karty to tak naprawdę szybkość zdjęć seryjnych w przypadku dwóch kart np. 30mb/s mogłaby osiągnąć tylko prędkość jak dla kart 15mb/s bo elektronika musiałaby wykonać dwa razy więcej pracy
    i tu najlepiej gdyby ktoś posiadający karty o różnej prędkości sprawdził to na serii 30-40sekund
    zakładając ze zapisuje jednocześnie na 2 karty bufor powinien opróżniać się dwa razy wolniej niż przy użyciu jednej karty
    a tak przy okazji
    jakie najszybsze karty maja sens w przypadku d300s? tzn jakie jest tempo opróżniania bufora?
    pzdr

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że wąskim gardłem są tu jedynie karty, a nie elektronika aparatu, która podejrzewam byłby w stanie wyrzucić dane nawet i na 4 karty jednocześnie.
    400D -> 60D -> D300s -> D50 -> D600

  5. #5

    Domyślnie

    co do zapisu, to racja, mam cf 30mb i jakas sd , która na pewno tyle nie ma i wszystkie zdjęcia mi się zapisują tu i tu.

    Jednak zainteresowało mnie to czemu, jak są rawy to co 2-3 zdjecie robi wieksza przerwe, skoro ma i tak napisane ze moze zrobic 15. a na Jpg (Fine) r26. nawet juz w Tiff nie ma takiego problemu r 11, a robi je bez przerwy.

    Chodzi mi o to ze co drugie zdjęcie robione (RAW) jest przerwa i potem 3,4 spoko i znow wieksza przerwa. a w innych formatach tego nie ma.
    To znaczy ze nie radzi sobie z zapisywaniem rawow np na karcie sd i to jest tego powodem ?? hmm

    Obecnie: D700, N20-35/2.8D, N50/1.8D, N85/1.8G, N80-200/2.8D, N75-300.
    Było: D5000, D300s, S10-20, N35/1.8G, N18-200, N18-55, N55-200.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lyto Zobacz posta
    co do zapisu, to racja, mam cf 30mb i jakas sd , która na pewno tyle nie ma i wszystkie zdjęcia mi się zapisują tu i tu.
    Dziwne, że zapisuje na takich kartach RAWy. I mieszczą się?

  7. #7

    Domyślnie

    Starasz sie ironizowac?

    Mowie, ze kopie powstaja w tym samym czasie niezaleznie od predkosci zapisu.
    Potem nawet jak juz moge zdjecia przejrzec to aparatu nie mozna wylaczyc bo jeszcze cos przetwarza

    Obecnie: D700, N20-35/2.8D, N50/1.8D, N85/1.8G, N80-200/2.8D, N75-300.
    Było: D5000, D300s, S10-20, N35/1.8G, N18-200, N18-55, N55-200.

  8. #8

    Domyślnie

    Może jo44 uznał, że Twoja karta cf 30mb ma taką pojemność
    Z tego co opisujesz, to winna jest ewidentnie karta SD, tzn, jej słaba prędkość zapisu. Też posiadam CF 30mb i chodzi jak burza. Żadnych przerw przy zapisie.

  9. #9

    Domyślnie

    a sd jaką masz? i wtedy kopiowanie, zeby zapisywaly sie odrazu na dwoch i też wszystko ładnie, tak?
    To bede musial jednak nabyć jakieś lepsze te karty sd

    Obecnie: D700, N20-35/2.8D, N50/1.8D, N85/1.8G, N80-200/2.8D, N75-300.
    Było: D5000, D300s, S10-20, N35/1.8G, N18-200, N18-55, N55-200.

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie, system jest tak wydajny jak jego najsłabsze ogniwo, w tym wypadku karta SD. Możliwe że ma stosunkowo małą prędkość zapisu, a taki RAW już troszkę waży i po prostu dochodzi do spiętrzenia danych i spowolnienia zapisu. Jedynie karta o szybkim zapisie pozwoli na wyeliminowanie problemu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •