Close

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    No, to ja się uwinąłem z fallstartem i kupiłem ten (za 100zł - oj, sorry - za 120zł).
    Jest dobry, leciutki - od Tytułowego różni się jeszcze tym, że nie ma VR (i dobrze).
    i bardzo dobra koncepcja, w moim plecaku jest coraz więcej starych szkieł, tych z masą wad które już nie robią zdjęć, ale przy otwieraniu portfela morda się cieszy, a szeroko otwarte oczy innych obserwujących - wartość niezastąpiona
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #12

    Domyślnie

    O ile stare stałki dają radę, to o amatorskich zoomach tego samego powiedzieć nie mogę. Miałem tego 28-80/3.5-5.6 jeszcze z F70. Robił to co miał robić - zmieniał ogniskową, przesłoną regulował dopływ światła do sensora, a AF ustawiał ostrość z grubsza tam gdzie potrzeba. Ale akceptowalnie ostry był dopiero po przymknięciu o 1-1,5 EV, AF był powolny, a rogi i praca pod światło ...szkoda gadać. Można było robić zdjęcia? Można - na f/5.6-f8, a więc we wnętrzach praktycznie wyłącznie z lampą. Generalnie żadna przyjemność.
    Mając też bezpośrednie porównanie względnie dobrego 24-85/3.5-4.5 AFS z 24-120/4 bezapelacyjnie lepszy był ten drugi. Jeśli nowa konstrukcja otrzyma gabaryty swojego poprzednika i nową optykę, to znajdzie się dla niego miejsce w mojej torbie.

    Przy okazji news z NR: premiera w przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej 15 czerwca.
    x100s

  3. #13

    Domyślnie

    A co sadzicie o obecnie dostepnym 24-85 f2.8-4 ? Jest pare ciekawych ofert na to szklo ale niepokoja mnie opinie o rozmazanych rogach.

    Sent from my SGH-T989 using Tapatalk 2
    ___________________________________________
    D700, 28/f2.8, 50/f1.8, 105/f2.8, 80-200/f2.8 AF-D

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    No, to ja się uwinąłem z fallstartem i kupiłem ten (za 100zł - oj, sorry - za 120zł).
    Jest dobry, leciutki - od Tytułowego różni się jeszcze tym, że nie ma VR (i dobrze).
    Dlaczego dobrze, ze nie ma VR?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Dlaczego dobrze, ze nie ma VR?
    No, bo ja mam niemiłe doświadczenia z nim w obiektywie N70-300VR --> a brak VR w takim np. N24-70/2.8G tylko przysłużył się do jego bezawaryjności (żadnego 'parkowania soczewki' nie ma ).

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 07-06-2012 o 19:42
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordYoghurt Zobacz posta
    O ile stare stałki dają radę, to o amatorskich zoomach tego samego powiedzieć nie mogę. Miałem tego 28-80/3.5-5.6 jeszcze z F70. Robił to co miał robić - zmieniał ogniskową, przesłoną regulował dopływ światła do sensora, a AF ustawiał ostrość z grubsza tam gdzie potrzeba. Ale akceptowalnie ostry był dopiero po przymknięciu o 1-1,5 EV, AF był powolny, a rogi i praca pod światło ...szkoda gadać. Można było robić zdjęcia? Można - na f/5.6-f8, a więc we wnętrzach praktycznie wyłącznie z lampą. Generalnie żadna przyjemność.
    Mając też bezpośrednie porównanie względnie dobrego 24-85/3.5-4.5 AFS z 24-120/4 bezapelacyjnie lepszy był ten drugi. Jeśli nowa konstrukcja otrzyma gabaryty swojego poprzednika i nową optykę, to znajdzie się dla niego miejsce w mojej torbie.

    Przy okazji news z NR: premiera w przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej 15 czerwca.

    Kazdy ma różne doświadczenia, szkoda że na różnym body.
    Ale to, że jest lekki - chyba nie zaprzeczysz ?

    Pokaż mi tu, gdzie jest 'ledwie akceptowalny'.
    Szybkość AF zależy od body, więc szkoda dyskusji. Natomiast jest o wiele cichszy nie tylko od N20/2.8, ale też od innych szkieł Pro.

    Pzdr.

    P.S.
    Dziś zobaczymy jego możliwości w pseudo makro --> parę kwiatków sfotografowałem.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 07-06-2012 o 19:50
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #17

    Domyślnie

    Nie mogę już edytować, więc podrzucę link krajobrazu na pełnej dziurze. Jeśli rogi nie takie, to powinno wyjść. Wg mnie nie jest tak źle, nawet bez przymknięcia do f=10.

    Fotka prosto z puszki Klik
    Wiem, szara połówka by się przydała

    A crop... ...też jest: klik (też nie ruszany - takie kolorki daje ten KIT)

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 07-06-2012 o 21:39
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  8. #18

    Domyślnie

    Za 100zł bardzo dobry obiektyw. Jak praktycznie wszystkie staruszki daje ciepły, jakby analogowy obraz - tyle przyjemny dla oka, co nieprawdziwy Mnie samego miota miedzy "analogowym" obrazkiem z 35/2 a klinicznie kontrastowym 50/1.8G - nie umiem wybrać i dlatego nadal mam oba. Ale wracając do kita za 100zł - nie jest bez wad. Wiadomym jest jednak, że za trochę więcej płaci się dużo więcej - za trochę szerszy dół, za trochę lepsze światło, lepszą trochę ostrość w rogach, za trochę lepszy kontrast, za trochę szybszy AF, za trochę lepszą obudowę. Ziarnko do ziarnka i mamy kilogramowy 24-70/2.8 za ponad 6000zł
    Mnie "stary" 24-85 AFS nie urzekł - zawsze jak zastanawiałem się co zabrać, przegrywał z parą 24/2.8 i 50/1.8. Wolę więc zapłacić 2tys za obiektyw, który będę używał niż 100zł za taki który będzie ciągle leżał w szafie.
    x100s

  9. #19

    Domyślnie

    Kilka nowych przecieków:

    Specs of 24-85mm f/3.5-4.5G ED VR AF-S NIKKOR
    - VRII (4st)
    - SWM
    - 16 elementów optycznych w 11 groupach (w tym szkło ED)
    - internal focusing
    - 7 zaokrąglonych listków przysłony
    - Min f/22-29
    - filtry 72mm
    - Minimum focusing distance is 0.38m
    - Waga 465 grams
    - Will be released on June 28

    http://translate.google.com/translat...-f35-56-1.html

    Dobra waga, ale filtry mogli zrobić popularniejsze 77 zamiast 72mm...
    x100s

  10. #20

    Domyślnie

    Jeszcze kwestia ceny.
    Mam teraz problem. Kupować tamrona 28-75 czy czekać na tego nikkora. Ogniskowa będzie miała większe widełki. Ale coś za coś bo światło gorsze. Może jakość obrazu byłaby lepsza od tamiego...
    FX - 28 - 50 - 135

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •