Close

Strona 11 z 191 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1907
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    W sumie mnie to obojętne czy ty się katujesz tym panasem, czy nie. Dla mnie obrazek z RX100 rozwala te popierdułki olka czy panasa. Fizyki nie przeskoczysz, matryca w sony jest sporo większa i tyle.
    Dałeś linka do testu RX100 na dpreview.com
    Zobacz więc co się dzieje w kwestii rozdzielczości.
    Rozdzielczość RX 100 wynosząca 2600lph (mimo 20Mpix) nie jest aż tak dużo większa w stosunku do rozdzielczości LX5 wynoszącej 2200lph (z 10Mpix). To tylko 15% różnicy, przy 50% w wielkości matrycy.
    Częstotliwości Nyquist'a odpowiednio RX i LX to 3650lph vs. 2700lph . W Panasoniku wyciągają 85% możliwości, w RX100 ledwo 70%.
    Prawdopodobnie jest jak podejrzewałem: szkiełko LX5 lepiej współgra z matrycą i wyciąga z niej prawie maksimum możliwości. W RX100 musieli pewnie minimalizować rozmiary obiektywu i wyszło mydełko. Faktycznie Sony fizyki nie przeskoczyło.

    PS
    W niejednym przypadku, bardziej doświadczeni Ci powiedzą: "Nie wielkość jest ważna ..."

  2. #102
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    PS
    W niejednym przypadku, bardziej doświadczeni Ci powiedzą: "Nie wielkość jest ważna ..."
    To jest typowe tłumaczenie tych, którym wielkości brakuje

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Przecież to co produkuje RX100 vs. 800E to przepaść, szczególnie widać to na betonowym nabrzeżu, no ale 2600lph vs. 4000lph to też przepaść.

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    To jest typowe tłumaczenie tych, którym wielkości brakuje
    Racja, bo małe, figlarne, z polotem daje lepsze rezultaty niż wielkie z niewykorzystanym potencjałem ...

  5. #105

    Domyślnie

    Koniecpolska, Ty nie strasz że to nowe daje podobne możliwości co LX5. Oznaczało by to że AD 2012 jest raczej żałosne niż warte rozpatrywania. Postaram się zweryfikować samodzielnie Twoje rewelacje, bez zatrudniania Pana Nyquista.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  6. #106

    Domyślnie

    Naprawdę nie ma co zestawiać plików z RX100 do tych z d800(d800e). Co nie zmienia faktu że w przypadku wielkich powiększeń, nie ma sobie równych w klasie tak małych kompaktów.
    jakieś wyobrażenie może "Sony Cyber-shot RX100 Print Quality" tu: http://www.imaging-resource.com/PROD...ony-rx100A.HTM
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #107
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mister Zobacz posta
    A teraz wady jakie zauważyłem:

    - ładowanie przez USB jest niewygodne, trzeba otwierać klapkę, którą bardzo łatwo uszkodzić, przydałaby się osobna ładowarka, szczególnie w przypadku posiadania dodatkowego akumulatora.

    - uchwyt aparatu nie jest zbyt pewny, polecam założenie paska na rękę, pomaga też bardzo oryginalny futerał.

    - Brak filtra ND i możliwości założenia adapterów do filtrów - należy zapomnieć o używaniu dużych otworów przesłony w silnym oświetleniu.
    Zobacz tu:
    http://cheesycam.com/new-gear-magfil...m-carry-speed/

    i tu:
    http://cheesycam.com/sony-rx100-char...ket-batteries/

    i tu:
    http://www.stevehuffphoto.com/2012/0...-grip-is-here/

  8. #108
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Naprawdę nie ma co zestawiać plików z RX100 do tych z d800(d800e). Co nie zmienia faktu że w przypadku wielkich powiększeń, nie ma sobie równych w klasie tak małych kompaktów.
    jakieś wyobrażenie może "Sony Cyber-shot RX100 Print Quality" tu: http://www.imaging-resource.com/PROD...ony-rx100A.HTM
    Paweł, chyba nie myślisz, że ja na poważnie zestawiam jakość tych dwóch aparatów, co nie zmienia faktu, że RX100 jest fantastyczny.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Paweł, chyba nie myślisz, że ja na poważnie zestawiam jakość tych dwóch aparatów, co nie zmienia faktu, że RX100 jest fantastyczny.
    no jest fantastyczny, popieram
    Myślę że dokupię do niego "do landszaftowych zastosowań" pierścień do filtrów na 2stronnej taśmie (żeby można było połówki wykorzystać w uchwycie) będzie mi towarzyszył wszędzie gdzie nie chcę/nie mogę targać zbędnych kilogramów.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 30-08-2012 o 12:21
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    no jest fantastyczny, popieram
    Myślę że dokupię do niego "do landszaftowych zastosowań" pierścień do filtrów na 2stronnej taśmie (żeby można było połówki wykorzystać w uchwycie) będzie mi towarzyszył wszędzie gdzie nie chcę/nie mogę targać zbędnych kilogramów.

    Jak na razie mogę stwierdzić, że to najlepszy kompakt jaki miałem i jaki widziałem - nigdy nie byłem fanem Sony, ale teraz zrobili naprawdę fajny sprzęt.

    Sven, wszystko fajnie tylko tego w Polsce nie ma.

    Paweł - gdzie można kupić taki pierścień, bo przyznam szczerze, że czasami jakiegoś polarka, ND czy połówkę chętnie bym użył ?
    MISTER
    ------------------------------------

Strona 11 z 191 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fuji X30 czy Sony RX100 I
    By waldek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 14:30
  2. Canon PowerShot G16 a Sony Cybershot DSC-RX100 II
    By mswilk in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •