Close

Strona 102 z 191 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 1907
  1. #1011
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matys Zobacz posta
    Pamietać należy, ze to jednak aparat dla każdego i nie każdy chce strzelać na oślep jeśli można mieć aparat z gibakiem... Ja osobiście bez gibaka aparatów nie lubię. Przyzwyczaiłem sie do dobrego i tak mi dobrze
    Nie robisz na oślep, bo widzisz oczami. Jak się przyzwyczaisz do ogniskowej, to z dużym przybliżeniem wiesz jakim będzie kadr. Lubienie, czy nielubienie nie ma tu nic do rzeczy, ja np. lubię wizjery optyczne w lustrzankach.
    A tak w ogóle to nie ma aparatów dla każdego i do wszystkiego.

  2. #1012
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Jasne... masz rację. Tak będę robił
    .

  3. #1013

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, że dziś gdybym miał zmieniać swoje mk1 to chyba przeskoczyłbym na Samsunga NX Mini. Ta sama matryca, gibak, ponoć dobry obrazek. Jeśli dołożą coś portretowego z opcją makro to będę miał zagwozdkę. Ale póki co twierdzę, że RX100 to najlepszy "podróżnik".


  4. #1014

    Domyślnie

    Mam kilka pytań do użytkowników RX100 III

    1. Czy w MF ustawiona odległość jest przywracana (zapamiętana) po włączeniu i wyłączeniu aparatu ?
    2. Czy zapamiętywana i przywracana jest ostatnia ustawiona ogniskowa obiektywu ? podobnie przysłona w trybie np Av ?
    3. Czy można w prosty sposób zapisać jakieś presety i do nich powrócić ?
    4. Czy odszumianie JPG można wyłączyć lub zredukować ?
    Fuji X I Kredyt hipoteczny w CHF

  5. #1015

    Domyślnie

    A.. jeszcze jedno

    5. Czy robiąc zdjęcie wyłącznie w RAW , podgląd powiększenia jest ograniczony w skali, czy możliwość powiększenia jest taka sama jak JPG lub JPG+RAW ?
    Fuji X I Kredyt hipoteczny w CHF

  6. #1016

    Domyślnie

    1. Nie - ustawia się na nieskończoność (również po uśpieniu)
    2. Ogniskowa nie (ustawia się na 24mm). Przysłona tak.
    3. Można ustawić 3 presety (są na kółku trybów pod oznaczeniem "MR"). Na LCD wyświetlają się zapamiętane ustawienia (m.in. "drive", lampa, AF, filtr ND, proporcje i rozmiar obrazka, WB, kompensacja ekspozycji, ISO, tryb pomiaru i inne).
    4. Można wyłączyć redukcję szumów na długich czasach (włącz/wyłącz) i wysokiego ISO (normalna/niska/wyłącz).

    Jeszcze dwa pseudo-strity:




  7. #1017

    Domyślnie

    5. Tak samo, jak przy JPG lub RAW+JPG

  8. #1018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michel71 Zobacz posta
    4. Można wyłączyć redukcję szumów na długich czasach (włącz/wyłącz) i wysokiego ISO (normalna/niska/wyłącz).
    Wielkie dzięki za szybką i konkretną odpowiedź, może trochę nieprecyzyjnie zapytałem, chodzi mi o odszumnianie na czasach krótkich, Tak jak jest to w Fuji (NR-2) lub Ricohu GR (NR off).
    Fuji X I Kredyt hipoteczny w CHF

  9. #1019

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pire Zobacz posta
    Wielkie dzięki za szybką i konkretną odpowiedź, może trochę nieprecyzyjnie zapytałem, chodzi mi o odszumnianie na czasach krótkich, Tak jak jest to w Fuji (NR-2) lub Ricohu GR (NR off).
    Do czasów krótkich odnosi się druga część odpowiedzi (normalne/niskie/wyłącz)

  10. #1020
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matys Zobacz posta
    Jasne... masz rację. Tak będę robił
    Oczywiście nic nie zrozumiałeś...

Strona 102 z 191 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fuji X30 czy Sony RX100 I
    By waldek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 14:30
  2. Canon PowerShot G16 a Sony Cybershot DSC-RX100 II
    By mswilk in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •