Close

Strona 101 z 191 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1907
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michel71 Zobacz posta
    Jak znajdę trochę czasu, to opiszę wrażenia z używania RX100III na wakacjach.
    Chętnie poczytam te wrażenia bo właśnie przymierzam się do jakiegoś porządnego kompaktu do mojego d600+d700 a co patrzę na zdjecia to widać że całkiem sobie radzi Mnie zależy - jeżeli ktoś może coś napisać - o używaniu tego sprzęcika na takich czułościach jak 2000-3200 i braku dodatkowych kółeczek (chyba wszystko trzeba z menu ustawiać jak sie nie mylę choc jest jeden przycisk funkcyjny). Tak czy inaczej jeżeli chodzi o rozmiar to idealny dla mnie - juz macałem w sklepie sony więc to jest bardzo duży plus
    FX (D600, D750) + T17-35 + T24-70 +N24-85 + N16 fish + N28 + N50 + N85; SB + YN

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek s Zobacz posta
    Właśnie się zastanawiam, czy nie zrobić sobie podmiany Fuji X100 na RX100 MKII
    Mam jeden i drugi, to raczej komplementarne narzędzia niż równorzędne.
    Jeżeli bym coś zmieniał to aplikacje jednego i drugiego połączyłbym Ricohem GR.

    Cytat Zamieszczone przez _sam_ Zobacz posta
    Chętnie poczytam te wrażenia bo właśnie przymierzam się do jakiegoś porządnego kompaktu do mojego d600+d700 a co patrzę na zdjecia to widać że całkiem sobie radzi Mnie zależy - jeżeli ktoś może coś napisać - o używaniu tego sprzęcika na takich czułościach jak 2000-3200 i braku dodatkowych kółeczek (chyba wszystko trzeba z menu ustawiać jak sie nie mylę choc jest jeden przycisk funkcyjny). Tak czy inaczej jeżeli chodzi o rozmiar to idealny dla mnie - juz macałem w sklepie sony więc to jest bardzo duży plus
    Sporo robię na tych czułościach. Maluch nie mięknie, myślę że nawet 6400 jest używalne. W mk1 używalność kończy się nieco szybciej. Co do kółeczek - jest ok, naprawdę nie trzeba więcej.

    Trochę bezładnych kadrów z wysokich czułości z ostatniej wycieczki.


    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #1003
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Im starszy tym ladniejszy. Najs!

    Po co brales D700?

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Im starszy tym ladniejszy. Najs!
    [trzepie rzęsami]


    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Po co brales D700?
    No... dziadek brał, ojciec brał...

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #1005

    Domyślnie

    Tomek, mk2 imho nie ma sensu. Albo mk1 albo mk3. Mk1 vs mk2 praktycznie nic nie zyskujesz, a kilka stowek więcej.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Tomek, mk2 imho nie ma sensu. Albo mk1 albo mk3. Mk1 vs mk2 praktycznie nic nie zyskujesz, a kilka stowek więcej.
    Na MK3 nie mam funduszy (max 2200zł), do MK2 przekonuje mnie gibany ekranik i trochę niższe szumy, wifi okazjonalnie może się przyda. Tak w ogóle to taka moja zachciewajka bo mam okazję pobawić się przez dwa dni mk1 i koncepcja tego malucha całkiem mi pasuje
    Pozdr
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Mam jeden i drugi, to raczej komplementarne narzędzia niż równorzędne.
    Jeżeli bym coś zmieniał to aplikacje jednego i drugiego połączyłbym Ricohem GR.



    Sporo robię na tych czułościach. Maluch nie mięknie, myślę że nawet 6400 jest używalne. W mk1 używalność kończy się nieco szybciej.
    Dokładnie tak, jak pisze Mariusz. Mk.1 przy 3200 szumi już okrutnie. Robiąc w RAW-ch można coś z tego wyciągnąć dobrze odszumiająć, ale to jednak trochę hard core. Poniżej 2000 jest dobrze. Nie wspaniale, ale dobrze

    Natomiast ruchomy ekranik w Mk.2 to, MZ, duży plus.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 13-08-2014 o 22:32
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #1008

    Domyślnie

    Potwierdzam. "Street" czy jak to zwał rx100 robię prawie wyłącznie z biodra. Brak gibaka to duża wada np. Ricoha.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  9. #1009
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Potwierdzam. "Street" czy jak to zwał rx100 robię prawie wyłącznie z biodra. Brak gibaka to duża wada np. Ricoha.
    W praktyce w Ricohu odchylany ekran byłby bezużyteczny. Tam jest jedna ogniskowa i szybko się można przyzwyczaić do jej zakresu, tak że robiąc z biodra nie trzeba w ogóle patrzyć na ekran żeby wiedzieć jaki jest kadr. Jest to znacznie szybsze i znacznie bardziej "dyskretne" niż kadrowanie na ekran, a tam gdzie można sobie precyzyjnie pokadrować, wystarczy przykucnąć. W RX100 jest zoom, więc ekran jest znacznie bardziej przydatny.

  10. #1010
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    W praktyce w Ricohu odchylany ekran byłby bezużyteczny. Tam jest jedna ogniskowa i szybko się można przyzwyczaić do jej zakresu, tak że robiąc z biodra nie trzeba w ogóle patrzyć na ekran żeby wiedzieć jaki jest kadr. Jest to znacznie szybsze i znacznie bardziej "dyskretne" niż kadrowanie na ekran, a tam gdzie można sobie precyzyjnie pokadrować, wystarczy przykucnąć. W RX100 jest zoom, więc ekran jest znacznie bardziej przydatny.

    Pamietać należy, ze to jednak aparat dla każdego i nie każdy chce strzelać na oślep jeśli można mieć aparat z gibakiem... Ja osobiście bez gibaka aparatów nie lubię. Przyzwyczaiłem sie do dobrego i tak mi dobrze
    .

Strona 101 z 191 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fuji X30 czy Sony RX100 I
    By waldek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 14:30
  2. Canon PowerShot G16 a Sony Cybershot DSC-RX100 II
    By mswilk in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •