Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nec PA231W i kalibrator i1 display pro PROBLEM!

    Witam serdecznie,

    Jestem tu nowy i przepraszam jak zalozylem watek w zlym miejscu.Mam taki problem, wczoraj zakupilem kalibrator i1 display pro i skalibrowalem nim monitor nec pa231w. Po kalibracji moglem sprawdzic jak wygladal obraz przed i po, i nie widze zadnej roznicy. Krzywe gamma(jesli dobrze pisze) ida prawie w jednej lini. Kalibrowalem w slabym swietle , nie wiem czy to przez to.

    Drugi problem gdy obrabialem zdjecia w lightroomie. Zlozylem nowego kompa i obrobke zaczalem robic po kalibracji.

    1.Obrobione zdjecia gdy zapisze do profilu laba wyglada prawie identycznie jak na monitorze tylko miniaturka jest przeswietlona na innym kompie tez jest dobrze.

    2. Gdy obrobione zdjecia zapisze do profilu monitora zdjecie jest przejarane na innym monitorze ale wyglada dobrze na NEC-u.

    3. Gdy zapisze fote do sRGB to miniatura zdjecia jest dobra ale zdjecie po otwarciu jest za ciemne na Necu jak i drugim monitorze.

    Czy moglby mi ktos wytlumaczyc czy zrobilem cos zle?

    Dzieki wielkie za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    najszybciej dostaniesz odpowiedz na forum mva.pl. jest tam kilku guru od kalibracji, chyba, że kolega Czornyj tu się wypowie
    Szymek

  3. #3

    Domyślnie

    proponuje zapytac tutaj ale w dziale komputery jest nawet podpiety watek o kalibratorach
    Czornyj albo Tom01 na pewno pomoga

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki, kolega Tom01 pomogl mi w uporaniu sie z moim problemem. Jego wiedza naprawde jest na wysokim poziomie. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •