Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ligtroom przenoszenie między komputerami plików

    Witam.
    Mam następującą sytuację:
    Na jednym komputerze odpaliłem LR i obrobiłem kilkaset zdjęć. Jest to wszystko w jednym katalogu i jest to jedyny katalog w bibliotece na tym komputerze.
    Chce to przenieść na drugi komputer gdzie jest cały zbiór zdjęć ale chce zachować pliki z wprowadzonymi już zmianami. Jak to wyeksportować i potem zainportować na główny komputer ?. Nie chce ich eksportować jako jpg tylko jako nefy- z prowadzonymi zmianami.
    Przy importowaniu jest opcja Ustawienia pliku -> Oryginał ? czy taka opcja zachowa mi wprowadzone zmiany ?? Boje się eksperymentować bo zależy mi na zrobionej już pracy i stad prośba o pomoc
    Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi

    Pozdrawiam i liczę na pomoc w tej pewno prostej sprawie.
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez tot1977 ; 06-06-2012 o 10:40

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tot1977 Zobacz posta
    Na jednym komputerze odpaliłem LR i obrobiłem kilkaset zdjęć. Jest to wszystko w jednym katalogu i jest to jedyny katalog w bibliotece na tym komputerze.
    Na nowym komputerze wybierz "import from catalog" i wskaż stary katalog (bibliotekę).
    Będziesz mógł potem wybrać czy chcesz przenieść zdjęcia czy zostawić je w starej lokalizacji. Ustawienia edycji będą oczywiście przeniesione.
    Pozdrawiam,
    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henio Jawa Zobacz posta
    ....... i wskaż stary katalog (bibliotekę).
    Będziesz mógł potem wybrać czy chcesz przenieść zdjęcia czy zostawić je w starej lokalizacji. Ustawienia edycji będą oczywiście przeniesione.
    A jak przenieś (eksportować) ten katalog (bibliotek) ??. Dać Eksportuj i ustawienia pliku jako oryginał ?
    Przepraszam za tak lamerskie pytania ale LR używam od krótkiego czasu a zależy mi żebym nie stracił włożonej pracy w pliki.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tot1977 Zobacz posta
    A jak przenieś (eksportować) ten katalog (bibliotek) ??. Dać Eksportuj i ustawienia pliku jako oryginał ?
    Przepraszam za tak lamerskie pytania ale LR używam od krótkiego czasu a zależy mi żebym nie stracił włożonej pracy w pliki.
    Nic nie eksportujesz!
    Musisz przenieść fizycznie plik *.lrcat (tam są wszystkie informacje o zdjęciach) i pliki ze zdjęciami - np. za pomocą dysku USB.
    Potem wskazujesz ten plik *.lrcat w kroku "import from catalog".
    No i jakoś musisz fizycznie przenieść pliki ze zdjęciami (można też użyć innej kopi tych samych plików ale jest więcej kombinowania).
    IMHO najprościej przesunąć w LightRoomie na starym komputerze folder ze zdjęciami na ten dysk USB którym będziesz to przenosił. Wtedy wszystko powinno iść bez problemów bo program od razu będzie wiedział gdzie ma zdjęcia.
    Na Windows coś się może skomplikować gdy przypisze na nowym kompie inną literę do dysku usb. Nie wiem. Na maku nie ma tych problemów bo zasoby są identyfikowane po nazwie a nie kolejnej przypisanej literce.
    Pozdrawiam,
    Tomek

  5. #5

    Domyślnie

    OK Dzięki.
    Jestem trąba bo pliki mam na zewnętrznym dysku i teraz zobaczyłem że w tym katalogu co są obrobione pliki są dodatkowo do każdego z nich pliki .xmp . One odpowiadają za to co na nich porobiłem.
    Pewno zwykłe przekopiowanie tego na "właściwy komp" i importowanie do biblioteki załatwi temat. Mam taką nadzieję ;D
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tot1977 Zobacz posta
    OK Dzięki.
    Jestem trąba bo pliki mam na zewnętrznym dysku i teraz zobaczyłem że w tym katalogu co są obrobione pliki są dodatkowo do każdego z nich pliki .xmp . One odpowiadają za to co na nich porobiłem.
    Pewno zwykłe przekopiowanie tego na "właściwy komp" i importowanie do biblioteki załatwi temat. Mam taką nadzieję ;D
    Pozdrawiam
    zalatwi

  7. #7

    Domyślnie

    Jest OK
    Wszystko poszło gładko i bez problemów. Ale intel i5 z 8GB ram wymiękł jak mu dałem wsadowo 430 zdjęć do konwersji do PS-a i dalszej obróbki ;D
    Pozdrawiam
    Tomek

    Poprawka po sprawdzeniu wymiękają dyski SATA3 a nie procesor i ram.
    Ostatnio edytowane przez tot1977 ; 06-06-2012 o 22:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •