Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pierwszy analog

  1. #1

    Domyślnie Pierwszy analog

    Po długim obcowaniu z cyfrówkami postanowiłem, że chyba przyszedł czas na analoga. No właśnie i teraz zaczynają się schody co wybrać, cena oscylująca w granicy 400-500zł. Bardzo proszę o opinie użytkowników analogów co z czystym sumieniem możecie polecić.
    Jeszcze jedno (domyślał się, że tak ale wole się upewnić) czy pod analoga spokojnie podepnę SB800 oraz słynne szkiełko 50mm f/1.8? są jeszcze dwa 18-55 i 55-200 od D50 ale tego to raczej nie podepnę...zgadza się ?

  2. #2

    Domyślnie

    Za 500-550 zł to masz F90x i to już jest świetny aparat. Chyba, że wolisz coś nowszego to F80, a jak coś tańszego (200-300 zł) to F801s. Każdy z tych aparatów jest świetny, ale najlepszy F90x.
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  3. #3

    Domyślnie

    Polecic można 90% modeli wypuszczonych od roku 1959, więc daj nam szansę Czy chcesz aparat AF czy MF, bardziej w kierunku obsługi manualnej czy automatycznej?

    Tych dwóch zoomów nie wykorzystasz, ale 50/1.8 - czemu nie.

  4. #4

    Domyślnie

    Za tyle co chcesz wydac to bierz F90 albo F90X.
    Pozdrawiam!
    Nikon i Nikkor

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hackermuz Zobacz posta
    Po długim obcowaniu z cyfrówkami postanowiłem, że chyba przyszedł czas na analoga. No właśnie i teraz zaczynają się schody co wybrać, cena oscylująca w granicy 400-500zł. Bardzo proszę o opinie użytkowników analogów co z czystym sumieniem możecie polecić.
    Jeszcze jedno (domyślał się, że tak ale wole się upewnić) czy pod analoga spokojnie podepnę SB800 oraz słynne szkiełko 50mm f/1.8? są jeszcze dwa 18-55 i 55-200 od D50 ale tego to raczej nie podepnę...zgadza się ?
    w zasadzie podepniesz i jedno i drugie pod analoga, kwestia z którym analogiem które dobrodziejstwa 50 i sb800 będą rozmawiać

    pomijam wymienione zoomy, masz trochę utrudnioną sytuację jezeli chodzi o kompatybilność obiektywów, a pewnie chciałbyś całą szklarnię wykorzystać zarówno przy analogu i przy cyferce?
    Ostatnio edytowane przez orion_64 ; 08-03-2007 o 20:12
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  6. #6

    Domyślnie

    no jeżeli by się dało to tak ale przeżyje jeżeli z tego co już mam podepne 50mm dlatego zależy mi też żeby to był taki aparat który z sb800 i 50mm sie dogada

  7. #7

    Thumbs up F90x

    Wiem na pewno, że z SB 800, dogaduje się F90, F90x i F80 (w tym zakresie cenowym), z czego polecam F90 / F90x, bo one dodatkowo pracują z manualnymi szkłami nawet z innych systemów (oczywiście przez przejściówki). Poza tym to bardzo solidne body ze świetnym pomiarem matrycowym i dość szybkim AF.
    Co do zoomów które posiadasz, to niestety nie pokrywają one całej klatki małego obrazka, są to obiektywy przystosowane do matryc APS. Na analogu będziesz miał bardzo duże winietowanie, poza tym da się je podpiąć i będą działać, tylko to trochę bez sensu. Wyjściem jest sprzedanie tych obiektywów i kupienie obiektywów do analoga, które można tez bedzie bez problemów zastosować w cyfrze.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  8. #8

    Domyślnie

    Jak już wcześniej napisałem - F90x. Poczytaj sobie o nim.

    A za 1000 zł to można już by mieć F100 - marzenie...
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hackermuz Zobacz posta
    no jeżeli by się dało to tak ale przeżyje jeżeli z tego co już mam podepne 50mm dlatego zależy mi też żeby to był taki aparat który z sb800 i 50mm sie dogada
    Z SB800 i 50mm dogada się wszystko od EM w górę. Jest w czym wybierać.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •