Witam!

Jestem 100% amatorem i po raz pierwszy postanowiłem zamieścić jakieś swoje zdjęcia (nie liczę fotek testowych [; ). Po prostu te akurat mi się naprawdę spodobały więc może i wam się spodobają, a jeśli nie, to krytyka pozwoli mi zrobić kiedyś lepsze.

Nie znam się zbytnio na obróbce, zdjęcia generalnie robię w RAW i "obrabiam" w ViewNX - balans bieli, ekspozycja, rozjaśnianie cieni, prostowanie, kadrowanie, ... Wszystkie zdjęcia zrobione zostały aparatem D5100 i obiektywem 35/f1.8G

Cóż więcej? Chyba tyle wystarczy tytułem wstępu (;

1.
2.
3.
4.

To tyle <: Zwykle podczas wspinania ciężko mi znaleźć czas na robienie zdjęć, a więc generalnie wszystkie są z jednej drogi i naprawdę mi (nam) się podobają (; Kadrowanie / komponowanie zdjęć wspinaczkowych również jest nieco problematyczne (trzeba uważać żeby nie spaść, żeby nie wypadł z ręki aparat, "obiekt" się wciąż porusza, bez użycia sprzętu jest bardzo ograniczone pole manewru itd.) i zwykle najfajniejsze są zdjęcia pozowane - po prostu wtedy można ustawić kadr tak jak trzeba (akurat wszystkie zdjęcia powyżej są "na żywo"). Na ostatnim w tle zrobiło się nieco tłocznie, więc tego nie musicie pisać - nie da się niestety ludzi przegonić (;

Miejscówka znajduje się na północnej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w Kusiętach, koło Olkusza (koło Częstochowy). W samych Kusiętach jest jeszcze dużo innego wspinania, a tutaj akurat mamy niezbyt wysokie Góry Towarne.

4\/3!!