Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Filtry do samyang 14mm

    Hej,
    Mam taki problem. Chciałem podpiąć do samyanga 14mm filtr szary, ale niestety nie mogę znaleźć nic co pozwoliłoby na zastosowanie jakiegoś filtru. Czy ktoś z Was ma jakiś patent na filtr do takiego obiektywu? Swego czasu na jakichś tam targach pojawił się holder, ale z tego co wyczytałem nie wszedł póki co do produkcji, bo miał jakieś wady. Pan z foto-tip w Krakowie powiedział, że szykują coś specjalnie dedykowanego do samyanga, ale zaznaczył, że raczej będą to póki co filtry polar i uv. Nie wiem czy miał na myśli to samo co na tych targach czy nie, tak czy inaczej ani jednego ani drugiego jak na razie nie ma. Najbardziej pasowałoby mi coś co można wykorzystać w innych obiektywach czyli jakiś system Cokin pewnie.

    Lub inaczej.
    Chodzi mi o zdjęcia z wydłużonym czasem naświetlania, tak, żeby np. rozmyć mocno morze i chmury, albo wywalić ludzi szwendających się w kadrze. Może można osiągnąć to w jakiś inny sposób niż z filtrem?

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, przyslona i czasem oraz czuloscia materialu rejestrujacego.

    Cokin czy Lee moze byc za maly aby nie przeslaniac kadru. Choc Lee ma uchwyt do Nikkora 14-24mm tylko cene ma zbojecka.

  3. #3

    Domyślnie

    Zawsze można spróbować szkła spawalniczego

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 88y Zobacz posta
    Zawsze można spróbować szkła spawalniczego
    Super Myślę, że do moich celów warto spróbować.

    Co do cokina to 10x10 powinien dać rade na DX problem z tym jak to zamocować (trzymać?, może być za małe).

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Odkopuje temamt co by nowego nie zakladac. Zakupielm Ostatnio SY 14mm i w ramach promocji mam dostac uchwyt do filtrow Cokin. (sfh-14 http://www.samyang.pl/index.php/wyda...14-w-prezencie ) Problem zaczyna sie przy poszukiwaniu filtrow, o tych wymiarach (161 x 139 x 3 mm) dostepne sa 3 cokiny spacjalnie zaprojektowane pod ten uchwyt ( http://dcfoto.pl/seria-160-cokin-for-samyang-c258.html ). Szara polowka nd4, polowka niebieska i ten ktory mnie najbardziej interesuje czyli szary ND8 (redukcja swiatla o 3 dzialki przyslony) wedlug moich wyliczen 1 to zdecydowanie za malo zeby ladnie rozmyc wode o pustych ulicach nie wspominajac. Mysle nad zakupem 2szt - bedzie to juz 6 dzialek wiec chyba wystarczajaco a i zamocowac podobno mozna 2 szt. bez problemu. Problem pojawia sie ja patrze na cene (239pln/szt) przy 2 to juz jest troche grosza jak za 2 plytki szklane :/ i tu pytanie do Was czy ktos spotkal sie z zamiennikami pod ten wymiar? ja nic nie moge znalesc. Ew oryginal ale ciemniejszy co by 2 nie kupowac... Myslalem tez nad szklam spawalniczym ale nie widze nidzie zeby mozna bylo kupic o takim wymiarze albo wieksze z opcja pozniejszego dociecia.. Co zrobilibyscie na moim miejscu?
    Ostatnio edytowane przez camill_lkr ; 14-07-2014 o 15:15
    Kazdy placi za swole blendy

  7. #7

    Domyślnie

    1. Nie ma zamienników tych filtrów, bo są one jedynie pod ten jeden uchwyt i obiektyw.
    2. Filtry nie są szklane, a plastikowe (dokładnie to z żywicy optycznej)
    3. Jak byś znalazł tańszy zamiennik i go kupił, to na 100% nie porobisz zdjęć w kolorze. Barwią jak cholera.
    4. Te filtry kosztują jak tani zamiennik. Lee w podobnym wymiarze, to koszt 500-600zł.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki za odp GonzoG. Czyli nie bede kabinowal i kupie 2 szt ND8. Mam nadzieje ze wystarczy mi taki stopien przyciemnienia..
    Kazdy placi za swole blendy

  9. #9

    Domyślnie

    Ok zalozylem mocowanie do filtra na probe.. ale jak to ustronstwo teraz zdjac? Brawo dla projektanta... :/
    Kazdy placi za swole blendy

  10. #10

    Domyślnie

    Czy ktoś coś się wie na temat zamienników cokina do omawianego obiektywu?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •