Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat wybrać? D90, czy coś innego?

    Jest duże prawdopodobieństwo, że będę kupować nowy aparat, gdyż moja D60 raczej już nie będzie się do niczego nadawać.
    Podobno coś się stało z tym dyskiem w środku, jest tam jakiś błąd, że niestety serwis w PŃ nie da rady tego naprawić i albo wysyłka do Warszawy, albo sprzedaż na allego jako niesprawny.
    W sumie przy D60 nie wiem czy już jest sens...
    Nie od dziś robię zdjęcia. D60 mam już 3 lata.
    No i zaczynam rozglądać się za czymś nowym. Interesuje mnie D90, lub jeszcze coś o lepszych parametrach. Co polecacie?

  2. #2

    Domyślnie

    A jakie masz szkła? Na śrubokręt czy nie? Chcesz używać CLS czy nie? Do jakich zastosowań ten aparat ma być?
    Tematów na forum o tym było już mnóstwo...
    Polecić można wiele modeli nie znając Twoich wymagań i celów do jakich ten aparat będzie używany.
    Zaczynając od D3100, przez D5100, D90, D300s a kończąc. Każdy z wymienionych jest adresowany do innej grupy użytkowników raczej...

    PS. No i o jakie lepsze parametry Ci chodzi? Lepszy AF, lepsza matryca czy może fps?
    Ostatnio edytowane przez paul.g.85 ; 19-05-2012 o 21:56

  3. #3

    Domyślnie

    Jak potrzebna ci ergonomia to tylko i wylacznie d90 / d 7000, lub nawet d80, jesli nie potrzeba wysokiego ISO, jesli nie.. to cos z kastratow ale tu bym sie zastanowila nad jakims bezlusterkowcem w tym wypadku.
    Ostatnio edytowane przez Mekano ; 19-05-2012 o 22:42
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  4. #4

    Domyślnie

    bierz 5100 będziesz zadowolony
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  5. #5

    Domyślnie

    Szkło mam jedno nikkor 18-55 VR, bodajże do D60 jest to 52mm. Załóżmy, że chcę używać CLS. Aparat do fotografii krajobrazów, portretów, imprez okolicznościowych (tak, wiem inne szkło by się przydało niż te które bym kupiła wraz z aparatem, no i jakaś lampa zewnętrzna). Głównie interesuje mnie lepsza matryca, iso.
    Zastanawiam się nad tym nowym aparatem poważnie, bo chcę już coś konkretniejszego. Moja D60 jest uszkodzona, nie działa wbudowana lampa. Jednak dałam radę zrobić nią zdjęcia nawet na weselu, choć niestety w pomieszczeniach były już liczne szumy, bo iso musiało być wysokie by zdjęcia były w miarę przyzwoite. No i nie chciałam by były za ciemne, ale i ruszone. Czysta udręka bez jakiejkolwiek lampy. Wiem, że jak się chce można wiele z aparatu wyciągnąć, bo D60 mi to pokazała, ale teraz jestem w kropce. Choć nadal chciałabym pracować na tym aparacie, wątpię, że mi się to uda.

  6. #6

    Domyślnie

    A ile chcesz przeznaczyc na ten aparat? Nowy czy używany?
    moją obecność na forum sponsoruje nikon
    d300s + S17-50 f/2.8 + SB600

  7. #7

    Domyślnie

    Raczej nowy. Z obiektywem chciałabym się zmieścić załóżmy w 5 lub 6 tys zł.

  8. #8

    Domyślnie

    No to bierz niewymieniony tu przez poprzedników D300s
    D5100 obnaży wady tego szkła kitowego przy swojej matrycy, do CLS trzeba by kupować dodatkowe akcesoria.
    Ogólnie czasem sobie w sklepie dotykam D5100 i mi w ręku to dobrze nie leży (nie żebym miał jakąś dążą rękę) a D300s klei się jak trzeba D7000 przemilczę bo chyba w tym temacie i tak już dużo postów jest D7000 jaki jest każdy widzi...
    Jeśli cenowo D300s np. nie mieści się w budżecie to wtedy D90.

    edit:
    Ups... dopiero teraz zauważyłem że w 5-6 tyś mamy się zmieścić...
    A jakie Ty szkło chcesz kupić do tego swojego zestawu? Bo tak nagle o tym szkle wspominasz o ile dobrze widzę...
    Ostatnio edytowane przez paul.g.85 ; 20-05-2012 o 00:42

  9. #9

    Domyślnie

    Wiadomo w zestawie jakiś kit na przykład plus przy bliższych oględzinach zdjęć osoby z obiektywem stało ogniskowym i ja zainteresowałam się tym tematem pod względem kupna

  10. #10

    Domyślnie

    Przewinęło mi się że gdzieś tam w planach jakiś ślub we wrześniu (jak dobrze kojarzę?)
    Może więc jednak lepiej nie rzucać się na D300s a wziąć D90 i do tego jakieś stałki skoro tak piszesz. Wtedy budżet wydaje się być wystarczający. No o zostanie trochę na jakąś lampę jeśli żadnej nie masz...
    Ze stałek to masz wybór: 35, 50 i 85. Szersze typu 24, 28 kosztują już trochę więcej ... Czasem dobrze mieć jakiś porządny szeroki kąt...
    Co do kitów to po co kupować zestaw z kitem skoro już jeden kit (wspomniany 18-55) masz. No chyba że kupić z 18-105 a tego kita sprzedać... ale to będą i tak za niego grosze

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •