Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    ... w takim razie kupuję IR-kę Hitecha
    Jestem na etapie kupna IR i chciałbym się dowiedzieć jakie są Twoje doświadczenia z filtrem Hitachi?
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ambergraff Zobacz posta
    Jestem na etapie kupna IR i chciałbym się dowiedzieć jakie są Twoje doświadczenia z filtrem Hitachi?
    Mnie osobiście nie podobał się efekt z tego filtra.
    Jeśli oczekujesz podobnych kolorów do hoyi i cokina to zapomnij o tym filtrze
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=29335
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 04-06-2015 o 15:28

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek76 Zobacz posta
    Mnie osobiście nie podobał się efekt z tego filtra.
    Jeśli oczekujesz podobnych kolorów do hoyi i cokina to zapomnij o tym filtrze
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=29335
    Czyli Hitachi odpada. Dzięki.
    Natomiast co do Hoyi to chyba zdecyduje się na Cokina, jest nieco tańszy. Gdzieś na forum przewinął się wątek porównujący te dwa filtry i faktycznie nie było specjalnie różnicy.
    Zastanawiam się nad filtrem do systemu Cokin, no ale z tego co wyczytałem jest problem z boczny światłem. Co prawda osłonę przeciwsłoneczną posiadam, ale pewnie takowa nie wystarczy.
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ambergraff Zobacz posta
    Jestem na etapie kupna IR i chciałbym się dowiedzieć jakie są Twoje doświadczenia z filtrem Hitachi?
    1.To jest filtr HiTech,nie Hitachi.
    2.Kupiłem, trochę się pobawiłem ale szczerze mówiąc, efekty jakie osiągałem (nie wiem czy to wina filtra czy moja miernota) nie zwalały z nóg a ilość zdjęć jakie robiłem przy użyciu tegoż filtra była wręcz mikroskopijna więc po jakimś czasie filtr sprzedałem.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #15

    Domyślnie

    ja znowu się wkurzyłem i swojego cokina przerobiłem na wersję nakręcaną czyli go wyciąłem i wsadziłem w obudowę 77mm jest dużo lepiej i nie trzeba martwić się lewym powietrzem.

    Za to mam inny problem, nikkor 24-70 nie nadaje się do IR'ek. ma chamskiego hotspot'a na środku
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KJO Zobacz posta
    ja znowu się wkurzyłem i swojego cokina przerobiłem na wersję nakręcaną czyli go wyciąłem i wsadziłem w obudowę 77mm jest dużo lepiej i nie trzeba martwić się lewym powietrzem.

    Za to mam inny problem, nikkor 24-70 nie nadaje się do IR'ek. ma chamskiego hotspot'a na środku
    Czyli tylko wkręcane? Z systemem Cokin dać sobie spokój?
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ambergraff Zobacz posta
    Czyli tylko wkręcane? Z systemem Cokin dać sobie spokój?
    Można kupić cokina tylko trzeba go nieco zmodyfikować

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=86000
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 04-06-2015 o 15:27

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ambergraff Zobacz posta
    Czyli tylko wkręcane? Z systemem Cokin dać sobie spokój?
    nie do końca. Ja zrobiłem tak jak opisał to jarek76. Można oczywiście używać cokina i holdera. Przez dwa lata tak robiłem IR'ki i dawało radę tylko trzeba wyeliminować boczne światło.


    Ja robiłem tak że przyklejałem cokina bezpośrednio do ringa mocującego za pomocą taśmy dwustronnej której normalnie używa się do przyklejania odbitek w klasycznych albumach foto. Sprawdzało się równie dobrze tylko było mniej wygodne.
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  9. #19

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, zdecydowałem się jednak zainwestować w kołowy filtr Hoyi
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  10. #20

    Domyślnie

    A takie pytanko na szybko, ktoś testował filtry IR z D700?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •