Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Ptaki - jaki zestaw ?

    Witam serdecznie Forumowiczów, pisze z prośbą o polecenie jakiegoś zestawu do Fotografowania Ptaków... max budżet to 2000 zł (w tym szkło)... Aparat ma służyć Pani w średnim wieku lubiącej przyrodę i chcącej fotografować ptaki... zestaw dla totalnego amatora ....proszę o jakieś podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Za 2 tys to ciężko coś znaleźć. Ptaki wymagają inwestycji. Używane szkło o odpowiedniej ogniskowej to będzie już z 1500 zł i to ze śrubokrętem, a za 500 zł to może uda się kupić D70s. Chyba lepiej kupić już jakiś kompakt z zoomem.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    D50/70s plus sigma 70-300 APO/ Tamron 70-300, lub sigma 400 5.6, to jedyna opcja praktycznie na puszkę i coś dłuższego...odnośnie sigmy 400, nie wiem czy chciałoby się targać to szkło na szyi i czy nie przeszkadzałby fakt, iż to stałka i nożne zoomowanie.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam!

    Udalo mi sie kupic ostatnio d60 z kitem + 55-200 vr + karta 4Gb + torba za 1300 pln. Mysle ze ta Pani spokojnie znajdzie d3000 i T70-300 za 2000 pln
    Nikon....No more ever

    moje gnioty

  6. #6

    Domyślnie

    A ja zaproponuje kompakt cos w stylu: Sony DSC-HX200V, chyba Pani nie bedzie robila duzych odbitek? Jesli ta jakosc odpowiada: http://www.dcresource.com/sites/defa...DSC00007_0.JPG to ogladajac na monitorze i tak wyjdzie ladne, gorzej juz jak ogladamy 100% powiekszenia, no ale to nie jest koszt lustrzanki i drogich obiektywow.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  7. #7

    Domyślnie

    Szczerze Powiem ze myślałem nad czymś w stylu d80 czy d5000 + np 55-200 lub 70-300 ...chodzi o zdjęcia typowo do albumu i nic więcej...więc żądne większe inwestycje nie wchodzą w gre ;p

  8. #8

    Domyślnie

    200mm to krótko jak na ptaszki.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  9. #9

    Domyślnie

    za te pieniądze to chyba tylko jakiś superzoom.
    M9, X-T1, FM3a

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar zawodnique
    Dołączył
    11 2010
    Miasto
    Rokietnica k/Poznania
    Posty
    22

    Domyślnie

    Kompakt superzoom może nie nadążyć z ostrzeniem na ptaka w locie, tym bardziej, że na dłuuugich ogniskowych trudno utrzymać stały kadr dostatecznie długo. Lustrzanka łapie ostrość 'w locie' 200mm daje akceptowalne rezultaty ale tylko dużych ptaków. Coś pokroju Rudzika czy Pliszki to praktycznie niewidoczne jest na zdjęciu i trzeba mocno kadrować a wtedy potrzeba dużo pikseli żeby po obcięciu zostało chociaż na odbitkę 10x15... Chyba, że zasadzimy się 5m od karmnika i poczekamy aż ptaszyna sobie spokojnie usiądzie

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •