Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Ania_B
    Gość

    Question ciekawość - czy któryś z systemów jest szybszy?

    tak z ciekawości zastanawiam się czy na applu NX lub CS2 działają szybciej niż w microsofcie /windows xp lub nawet słynnej choć nie wiem czy nie przereklamowanej viscie/? zakładam że sprzęt jest taki sam /powiedzmy z procesorem duo core/,
    czy ktoś miał do czynienia z obydwoma systemami i może podzielić się opinią który jest lepszy..?..pytam bo początkowo zastanawiałam się nad fotobankiem, jedną z rad był poprostu laptop i teraz zastanawiam się czy to nie jest jakieś rozwiązanie chociaż jeszcze nie jestem do końca przekonana bo jednak cena jest inna no ale wracając do mojego pytania będę wdzięczna za porady apple czy microsoft...

  2. #2

    Domyślnie

    Podpinam się pod te same pytanie bo też stoje przed tym dylematem. Z zasięgnietych opinii wynika jednak, że jak się chce szybko to tylko mac, ale moze się mylę, może jest jednak jakaś alternatywa na Pc-cie?
    D300|D70s|Coolpix S10|T 70-210/2.8 LD|T 17-50/2.8 XR Di|N 50/1,8 |N 24-120VR|N 70-300VR|N 80-400VR|S 170-500|TC 1,5xKenko|pierścienie pośrednie Kenko| SB800|statyw 190PRO+486RC2

  3. #3

    Domyślnie

    Ja używam w pracy "maka" z CS2 więc conieco mogę powiedzieć.
    Niestety nic nie jest szybciej. Na Quad-Core Xeon 2.66 i 4GB ramu działa porównywalnie do mojego domowego "pieca" Athlon 64 X2 4400+ z 2GB ramu. NA komputerach sie nie znam ale odczucia użytkownika są takie jakie są czy że szybkość podobna.
    Szary, cichy człowiek.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_laskowski Zobacz posta
    Ja używam w pracy "maka" z CS2 więc conieco mogę powiedzieć.
    Niestety nic nie jest szybciej. Na Quad-Core Xeon 2.66 i 4GB ramu działa porównywalnie do mojego domowego "pieca" Athlon 64 X2 4400+ z 2GB ramu. NA komputerach sie nie znam ale odczucia użytkownika są takie jakie są czy że szybkość podobna.

    Tylko nie zapominaj, że w Macu masz procesor intela, a CS2 masz pod procesor PPC Maca. W związku z tym podczas używania CS2 na Macu komputer w "locie" transkoduje język PPC pod Intela za pomocą programu Rosetta pracującego w tle.
    Gdyby CS2 był pod Mac Intele, to fruwałby duuużo szybciej niż twój piec.
    Jak wyjdzie CS3 napisany pod binarkę (Intelo Maci) to wtedy na 100% będzie śmigał szybciej niż na PC.
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  5. #5
    Ania_B
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert S. Zobacz posta
    Tylko nie zapominaj, że w Macu masz procesor intela, a CS2 masz pod procesor PPC Maca. W związku z tym podczas używania CS2 na Macu komputer w "locie" transkoduje język PPC pod Intela za pomocą programu Rosetta pracującego w tle.
    Gdyby CS2 był pod Mac Intele, to fruwałby duuużo szybciej niż twój piec.
    Jak wyjdzie CS3 napisany pod binarkę (Intelo Maci) to wtedy na 100% będzie śmigał szybciej niż na PC.
    czyli wniosek taki że jednak zdecydowanie Mac tylko poczekać na CS3..a później poczekać aż osiągnie normalną cenę..tylko jaką mamy szansę że CS3 będzie dedykowany Intele Macowi...?...czy tu nie jest przypadkiem tak że microsoft jako ten bardziej popularny i częściej używany /przynajmniej w Europie, bo w stanach to chyba bywa różnie/ jest faworyzowany przez programistów tworzących CS?

  6. #6
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania_B Zobacz posta
    czyli wniosek taki że jednak zdecydowanie Mac tylko poczekać na CS3..a później poczekać aż osiągnie normalną cenę..tylko jaką mamy szansę że CS3 będzie dedykowany Intele Macowi...?...czy tu nie jest przypadkiem tak że microsoft jako ten bardziej popularny i częściej używany /przynajmniej w Europie, bo w stanach to chyba bywa różnie/ jest faworyzowany przez programistów tworzących CS?
    Nie sadze zeby adobe zrobilo takie cos....universal binary wyjdzie na bank....jak nie to sprzedam Maca

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejms Zobacz posta
    Nie sadze zeby adobe zrobilo takie cos....universal binary wyjdzie na bank....jak nie to sprzedam Maca

    Dokładnie, binarka jest pewna na 300% Tym bardziej, że coraz więcej maczków się sprzedaje.... więc jestem spokojny
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  8. #8

    Domyślnie

    a ja proponuję mimo wszystko pieca z prockiem core duo np. 2,4 GHz z płytą bazowaną na chipsecie i965, ustawić go na 3,2-3,6 GHz (powinien spokojnie zadziałać), do tego dołożyć 2 GB szybkiej pamięci, zainstalować Windę 2003 Server przerobioną na workstation (lub Windows XP), powyłączać wszelkie animowane duperele i będzie super szybki sprzęt do grafiki za niewielką (względnie) kasę
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #9

    Domyślnie

    I jak do grafiki 2D to nawet Matroxa P650 tam wsadzic ... bo nic po najlepszym procku jak grafika gowniana (jakosc obrazu a nie szybkosc).

  10. #10

    Domyślnie

    dokładnie GALL, matrox rulez!!!
    ati i nvidia kanałami , szkoda tylko że nie ma szybkich matroxów do gierek, bo teraz to muszę co jakiś czas wyłaczać piecyk i zmieniać kartę jak chcę sobie pograć

    (TO JEST ŻART - muszę to wstawiać bo czasem ludzie narzekają na moje posty jak żartuję, albo się nabijam z czegoś)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •