Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie NIkon D700 jaki obiektyw 55-300 czy 70-300

    Witam

    Jestem tu nowa więc na wstępie witam ciepło

    Mam aparat NIkon D7000 z obiektywem 18-105 VR.
    Planuję zakup nowego obiektywu - tele.

    Pytanie do tego konkretnego body kupić 55-300 czy 70-300.
    Różnica w cenie spora

    Czytałam wcześniejsze posty w tym temacie, ale nie było nic na temat dopasowania do D7000.

    Z góry dziękuję za komentarze

    Marta

  2. #2

    Domyślnie

    Nie było nic o dopasowaniu bo nie bardzo jest co dopasowywać. To nie sigma. Jak wolisz tańszy to kupuj 55-300 jak trochę lepiej wykonany i ewentualnie na przyszłość pełnoklatkowy to 70-300

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz w planach przejścia na pełną klatkę to brałbym 55-300 jest lżejszy i ma ciut większy zakres a obrazek porównywalny z 70-300
    D750, D90, S8, F14, N35D,N180ED SB700

  4. #4
    Rozmowny Awatar kazziz
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    na longboardzie pod Wawelem.
    Posty
    302

    Domyślnie

    no i 55-300 połowę tańszy (nówka), także myślę że spokojnie wystarczy, posłuży trochę a przy ewentualnej przesiadce na FF nie powinno być problemu ze sprzedażą - jakościowo szkło jest bez zarzutu za te pieniądze
    Jak się skupisz na robieniu zdjęć, to z reguły nie będziesz mieć problemów.
    Jak się skupisz na szukaniu problemów, to nie będziesz mieć ładnych zdjęć.

    Mój aparat nie ma problemów z AF, nie chlapie olejem i nie sypie kurzem na matrycę.
    A teraz jest do tego mały, lekki i ma fajne stałki. E-M10!

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko zależy od Twoich potrzeb i zasobów finansowych. 70-300 jest nie bez powodu droższy, to nie tylko kwestia pełnej klatki.
    W skrócie:
    Zalety 70-300 i jednocześnie wady 55-300: Szybszy af, tubus nie wysuwa się i nie obraca się przednia soczewka podczas ostrzenia, możliwość ręcznego doostrzania przy włączonym af, lepszy VR, uszczelka pierścienia mocowania.
    Wady 70-300 i jednocześnie zalety 55-300: wyższa cena, nieco mniejszy zakres ogniskowych.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam aparat NIkon D7000 z obiektywem 18-105 VR.
    Po tytule myślałem, że inny...
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    A stałki w ogóle nie wchodzą w grę?
    Cięzko mi się wypowiedzieć w temacie teleobiektywów, bo unikam. Te z niższych półek często bardzo przekłamują obraz na skrajnych ogniskowych.
    Ostatnio miałam okazję robić zdjęcia tym obiektywem wyszły wyjątkowo sensownie. Może przemyślisz podobny zakup.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Długi Zobacz posta
    Zalety 70-300 i jednocześnie wady 55-300: Szybszy af, tubus nie wysuwa się i nie obraca się przednia soczewka podczas ostrzenia, możliwość ręcznego doostrzania przy włączonym af, lepszy VR, uszczelka pierścienia mocowania.
    Wady 70-300 i jednocześnie zalety 55-300: wyższa cena, nieco mniejszy zakres ogniskowych.
    A czy VR w jednym i drugim nie jest drugiej generacji?
    D300 | N35 1.8 | N17-55

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciey75 Zobacz posta
    A czy VR w jednym i drugim nie jest drugiej generacji?
    Zgadza się, tyle że w 70-300 masz jeszcze funkcję normal i active.

  10. #10

    Domyślnie

    Bierz 55-300, kosztuje ponad 1000zł mniej a efekty będziesz miała takie same Przy okazji jest mniejszy i lżejszy co przy spacerowym i wycieczkowym pstrykaniu jest wielką zaletą...

    A obiektyw który proponuje pan chichot_losu można sobie wsadzić...
    Nikon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •