Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Dzierżoniów/Dolny Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie Jaki plecak dwukomorowy na taki sprzęt?

    Witam

    Planuję zakup plecaka. Na wydatek ten mam ~500 zł. Głównym założeniem jest to, że poza sprzętem muszę w nim tachać coś do wsunięcia, wypicia, przy możliwości kurtka i inne bajery. Obecnie posiadam Nikona D60 z kitem, 55-300, lampę SB-700 oraz inne akcesoria, ponadto jakiś mało markowy statyw, w planach 1 lub 2 obiektywy (ale nieduże). Plecak ma być wygodny również na dłuższych wędrówkach (góry, miasto), ale także mieć łatwy dostęp, chociaż do samego body (ale dla mnie, nie złodzieja). I chcę też, bym wyglądał normalnie mając go na plecach, nie jakby z garbem (mam ponad 1,8 m, więc Naneu Alpha L raczej odpada) i nie chcę, by to był wielki plecak, raczej taki przeciętnej wielkości.

    Z tego, co dotychczas wypatrzyłem to znalazłem:
    -Lowepro Primus AW - odpowiedniej wielkości, pakowany od tyłu (brak dostępu nie przeze mnie), otwór z boku, mocowanie na statyw, druga, spora kieszeń, teoretycznie bez wad, być może za duży? dość drogi
    -Lowepro Primus Minimus AW - to samo, jeno mniejsze (ale chyba nadal zmieści to, co w planach, tańszy
    -Lowepro Rover AW - duża komora na górze, system nośny, statyw, ale utrudniony dostęp do sprzętu (tylko po ściągnięciu) no i jest olbrzymi i równie drogi jak Primus
    -Lowepro Fastpack 250/350 (ze względu na pas biodrowy) - spore komory na aparat, te na własne sprzęty mniejszy, wygodny dostęp, brak mocowania na statyw, tani
    -KATA DR-467i - pakowana od tyłu, brak dostępu od boku, ale ponoć wygodna, tania, odpowiednia wielkość

    Czy coś z tych modeli się nada do moich potrzeb? Czy może coś innego? Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z użytkowania tych modeli?

    Z góry dzięki za odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    1. Tą Katę to sobie możesz darować na dzień dobry, ani to pakowne, ani wygodne.
    2. Jeśli Ci zależy na dostępie od strony pleców to Primusy, ale do moich pleców jakoś nie pasowały. Nie kupuj w ciemno, przymierz.
    3. Fastpacki są naprawdę pojemne, szczególnie 350.
    The name of the game is to fill the frame.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Dzierżoniów/Dolny Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    A jak z górną komorą w Fastpacku 350? I czy przypadkiem na mój (jakby nie patrzeć skromny) sprzęt komora dolna nie będzie za duża?

  4. #4

    Domyślnie

    Fajna wyszukiwarka Lowepro, wybieramy posiadany sprzęt lub co chcemy w nim upchnąć i mamy odfiltrowane to co będzie "spełniało" nasze potrzeby.

    http://bagfinder.lowepro.com/lp/choose-profile

    I jak kolega wcześniej pisał, najlepiej zobaczyć, przymierzyć i wtedy kupić.
    D800/Sigma 50mm 1,4 / Nikkor 35 1,8 /Tokina 11-16 2,8 / Tami 90 2,8/ Ciamciang 8mm / Sb900/ Tamron 24-70

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zielonek430 Zobacz posta
    A jak z górną komorą w Fastpacku 350? I czy przypadkiem na mój (jakby nie patrzeć skromny) sprzęt komora dolna nie będzie za duża?
    FS 350 jest naprawdę duży. Do dolnej komory wchodził mi D300 z Tokiną 300/2.8, 105/2.8 micro VR, Tokina 12-24, filtry, i jeszcze trochę miejsca zostało. Do górnej wchodzi kurtka. Czy plecak może być za duży, hmmm...

    Zastanów się nad Kata Bumblebee 210. Pominąwszy kretyński sposób otwierania głównej komory, ten plecak zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Główna komora jest pakowna, a przede wszystkim głęboka, bez problemu zmieścisz aparat z gripem. "Plecki" zdecydowanie wygodniejsze niż w Kata DR467.
    The name of the game is to fill the frame.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Dzierżoniów/Dolny Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    A co sądzicie o wersji DSLR Video? Czy jest warta dopłaty wobec zwykłego Fastpacka? Czy jest ogromna różnica w pojemności 250 a 350? Czy warto dopłacać do tej drugiej?

    Widzę, że najprawdopodobniej zdecyduję się na Fastpacka, bo Primusa nie ma nigdzie w dolnośląskim, a zamawiać przez internet nie chcę, bo nie wiem, czy mi będzie odpowiadał.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oge Zobacz posta
    Fajna wyszukiwarka Lowepro, wybieramy posiadany sprzęt lub co chcemy w nim upchnąć i mamy odfiltrowane to co będzie "spełniało" nasze potrzeby.

    http://bagfinder.lowepro.com/lp/choose-profile

    I jak kolega wcześniej pisał, najlepiej zobaczyć, przymierzyć i wtedy kupić.
    jakoś nie widzę wyboru plecaków
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wybieraj na początku czegoś wielkości pudełka zapałek, tylko DSLR, dodaj ze 3 obiektywy plus drobnicę typu baterie, kable i takie tam - i pojawią się plecaki.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Dzierżoniów/Dolny Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jeszcze mam takie oto pytanie: czy plecaki marki Vanguard (szczególnie Vanguard Up-Rise 45) nadają się doczegoś, czy omijać szerokim łukiem?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zielonek430 Zobacz posta
    Jeszcze mam takie oto pytanie: czy plecaki marki Vanguard (szczególnie Vanguard Up-Rise 45) nadają się doczegoś, czy omijać szerokim łukiem?
    Sam jestem ciekaw. Kup sobie i podziel się z nami wrażeniami
    The name of the game is to fill the frame.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •