Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Kilka fotek

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Skierniewice/Olsztyn/Mieczkówka
    Posty
    24

    Domyślnie Kilka fotek

    Witajcie, mój pierwszy temat na forum, kilka zdjęć do oceny, nikona mam od miesiąca, wcześniej jako zabawka był olek e520

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    edit, rozmiar poprawiony,
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 11-04-2012 o 21:07 Powód: Za duży rozmiar zdjęć - regulamin
    D90+Grip/N50mm 1.8, N18-105VR/SB700

  2. #2

    Domyślnie

    Jak nie wstawisz prawdziwych zdjęć tylko linki, to masz słabą szansę na odzew.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Skierniewice/Olsztyn/Mieczkówka
    Posty
    24

    Domyślnie

    już są, przy wrzucaniu na imageshack dałem zły rozmiar, teraz jest mniejszy i powinno być ok
    D90+Grip/N50mm 1.8, N18-105VR/SB700

  4. #4

    Domyślnie

    ćwiczenia, czytanie-zdobywanie wiedzy , praktyka praktyka-próbuj dalej
    nie rozumiem co chcesz przekazać nam tymi zdjęciami?
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  5. #5

    Domyślnie

    Z tych fotografii emanuje jakieś naturalne ciepło, bardzo miło się je ogląda, choć mam wrażenie że na niektórych zbyt wiele dzieje się w tle, ale sam wiem jak ciężko tego uniknąć fotografując w domu. Moim zdaniem najlepsza 6.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli potraktować te zdjęcia jako ćwiczenia z pracy z lampą błyskową to jest nieźle. Na pytanie ile w tym Twojej wiedzy, a ile dobrego pomiaru błysku Nikona odpowiesz sobie sam. Tymczasem kadry sprawiają wrażenie, jakby robił je ktoś zafascynowany możliwościami nowej zabawki - aparatu. Ich techniczną poprawność (ostrość, ekspozycja, kolorki) z pewnością docenią najbliżsi. Na potrzeby pamiętnikarsko - albumowo - rodzinne takie cechy zdjęć zupełnie wystarczą. Jeśli miałbym wyróżnić któreś ze zdjęć, to mimo wszystkich ułomności w kadrowaniu : 2 i 4 za mniej lub bardziej świadomą próbę pokazania emocji. Jeśli chcesz rad: wyłącz lampę. Dobrej zabawy z fotografią
    myślę co piszę

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Skierniewice/Olsztyn/Mieczkówka
    Posty
    24

    Domyślnie

    bamboo zgadza się, ciężko coś zrobić w małych zagraconych pomieszczeniach, zdjęcia robione na wypadzie do rodziny na mazurach, pogoda nie dopisała wiec w domu siedzieliśmy,

    RomanZWrocławia Tak ćwiczenia, poznawanie lampy którą mam od tyg. odbijałem od sufitu białego, bawiłem się w ustawienia manualne błysku ale i również w ttl. Jednak na razie automatyka pozwalała na dobre doświetlenie wg. mnie. Manualnie jeszcze nie udało mi się opanować lampy. Fakt kadrowanie nie jest do końca przemyślane i pstrykanie było chaotyczne. Była próba pokazania emocji. Fotografię traktuje jako zabawę, ale z czasem poznawania tajników będzie mam nadzieje lepiej. Najgorsze, że czasowo jestem bardzo ograniczony, ale w miarę możliwości trzeba sobie radzić. Dzięki wielkie za opinie.
    D90+Grip/N50mm 1.8, N18-105VR/SB700

  8. #8

    Domyślnie

    2 jest radosna i moją uwagę przykuwa też 3 - fajnie chłopaka pokazałeś. Mówię o treści zdjęć, bo na pewno dałoby się z nich obróbkowo dużo więcej wyciągnąć. 6 z uwagi na osobę też ciekawa, ale szkoda, że nie trochę szerzej kadrowałeś.

    To tak moim zdaniem

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Skierniewice/Olsztyn/Mieczkówka
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hobbits Zobacz posta
    2 jest radosna i moją uwagę przykuwa też 3 - fajnie chłopaka pokazałeś. Mówię o treści zdjęć, bo na pewno dałoby się z nich obróbkowo dużo więcej wyciągnąć. 6 z uwagi na osobę też ciekawa, ale szkoda, że nie trochę szerzej kadrowałeś.

    To tak moim zdaniem
    nad obróbka nie zastanawiałem się, chciałem pokazać gotowe z puszki, jedynie co poprawiłem lekko ostrość po zmniejszeniu. Dziękować za dobre słowo.
    D90+Grip/N50mm 1.8, N18-105VR/SB700

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cob_ra Zobacz posta
    nad obróbka nie zastanawiałem się, chciałem pokazać gotowe z puszki
    A to błąd. Popatrz, jakimi prostymi metodami można poprawić zdjęcia - przy okazji nadać każdemu Twój, autorski dźwięk, a nie taki, jaki wypluje aparat, który nei wie, kogo fotografujesz, jakie masz w związku z tym emocje i uczucia i który to aparat wszystko traktuje jednakowo. A zdjęcia masz robić Ty, i uczucia kreować tez Ty - a nei aparat.

    Poniżej tylko trzy kroki obróbki: rozjaśnienie twarzy, przyciszenie tła (poprzez winietę) i leciutkie ocieplenie zdjęcia. Nic więcej, a różnica według mnie jest znaczna.

    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •