Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50

Wątek: Karta podatkowa

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Wiele osób tego nie rozumie albo jest za cienka żeby brać konkretny hajs za zlecenia.
    Nic osobistego, ale zauważyłem że masz skłonności do deprecjonowania innych.
    Mania wielkości, czy coś innego?

  2. #32

    Domyślnie

    No właśnie dotąd było "albo się bawisz na poważnie albo nie", ale teraz ustawodawca wprowadza legalną możliwość dorabiania to dlaczego ma z niej nie skorzystać. Szczególnie przy dwóch ślubach - jeśli się rozwinie założy działalność.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    ...

    Taksówkarz też mam mieć pretensje, że auto, licencja, ZUS itp. to spore kwoty, a on robi tylko dwa kursy na dworzec w miesiącu? Albo się w to bawisz na poważnie, albo nie. Zbudowanie firmy, marki, rynku zbytu na usługi to proces długi i trudny. I albo się uda, albo nie.
    Ale pytanie nie było o budowanie firmy tylko o zaksięgowanie/rozliczenie 2 ślubów rocznie.



    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    14000 to po wliczeniu zdrowotnego i po upływie dwóch lat.

    Przez dwa lata masz~200zł społecznego (zdrowotnego nie liczę bo to praktycznie wszytko odejmujesz z podatku).

    Odliczasz vat i dochodowy od całego sprzętu, od paliwa, leasingu. Przy takich fuchach po prostu nie opłaca się z tego nie korzystać. No chyba, że nie planuje się, żadnych zmian sprzętu.

    No dobra z VATEm to trzeba ustalić czy się nam opłaca przy robotach dla konsumentów.

    Księgowa przy tak małej działalności to 100zł.
    I naprawdę uważasz, że coś zostanie w kieszeni przy 2 ślubach rocznie? Takie było pytanie, przypominam. Nie jak zbudować i prowadzić rozliczenia firmy na rynku usług fotograficznych.
    Księgowa w krk rozliczy firmę z z vatem za 100 zł/mc? Dawaj namiary

  4. #34
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ale pytanie nie było o budowanie firmy tylko o zaksięgowanie/rozliczenie 2 ślubów rocznie.
    https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-w...o-z-omowieniem
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #35

    Domyślnie

    Zalezy od konretnej sytuacji. Może zostać całkiem sporo. To trzeba sobie indywidualnie podliczyć.

    Jak to małe robótki i rzeczywiście okazjonalnie, to zwykła umowa o dzieło/zlecenie wystarczy.

  6. #36
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Szczególnie przy dwóch ślubach - jeśli się rozwinie założy działalność.
    Jestem na etacie zresztą też związanym z fotografią. Nie rozwinę się bo póki co fotografię ślubną traktuję hobbystycznie i nie zamierzam co sobotę latać po weselach. Wole latać po górach. A te dwa śluby które się trafiły to się trafiły i trzeba je rozliczyć. Szkieł nie kupuję puszek nie kupuję wszystko mam

  7. #37

    Domyślnie

    O pojawił się link wcześniej.

    Tylko, że od tych początkowych 2 umów na rok, to każde zlecenie będzie powodowało, że DG bedzie coraz bardziej opłacalna. (Zwłaszcza jeżeli mamy co w koszty wrzucać).

  8. #38

    Domyślnie

    Dokładnie to napisałem wcześniej.

    Myślę, że temat wyczerpany.

    Dalej ta "opłacalność" DG do mnie nie przemawia. Ile sprzętu trzeba nabyć żeby wyszarpać zwrot vat z US pokrywający koszty? Po wcześniejszej kontroli oczywiście A gdzie zarobek?

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dokładnie to napisałem wcześniej.

    Myślę, że temat wyczerpany.

    Dalej ta "opłacalność" DG do mnie nie przemawia. Ile sprzętu trzeba nabyć żeby wyszarpać zwrot vat z US pokrywający koszty? Po wcześniejszej kontroli oczywiście A gdzie zarobek?
    Działalność "oplaca się" pod warunkiem, że masz stałe comiesięczne przychody. Wówczas masz z czego odliczać koszty. W przypadku incydentalnych prac, raczej nie ma to sensu. ZUS musisz odprowadzać bez względu na osiągnięte przychody.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Przez dwa lata masz~200zł społecznego (zdrowotnego nie liczę bo to praktycznie wszytko odejmujesz z podatku).
    Żeby był podatek to trzeba mieć zlecenia. Nie ma zleceń to z czego sobie to zdrowotne odejmie? 3000 kwota wolna, co miesiac dochodzi zdrowotne które odpisujesz w kwocie 275zeta od podatku czyli musisz zarobić ponad 1500zł żeby wyszedł Ci taki podatek do opłacenia żeby to zdrowotne sie zwróciło. Wiec w ciagu roku masz 12x 1500 + 3000wolne, daje Ci to 21000zł. Tyle w ciagu roku musisz mieć przychodu, żeby zwróciło Ci sie zapłacone przez rok zdrowotne. A o ile pamietam gość mówił o 2 zleceniach....?

    Nie komplikuj sobie Manfred życia. Nie musisz prowadzić DG, nie zajmujesz sie fotografia na co dzien komercyjnie, nie reklamujesz sie, nie działasz zorganizowanie i ciągle czego się wymaga aby zmusić do założenia DG, trafiły Ci sie dwa śluby przez znajomych to weź za nie kase i wpisz ją w pole INNE PRZYCHODY w picie za cały rok. Ot cała filozofia.
    ;]

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •