Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Karta podatkowa

  1. #1

    Domyślnie Karta podatkowa

    Mam pytanie do osób rozliczjących się za pomocą karty podatkowej.
    Pracuje w tej chwili na etacie i dodatkowo chcialbym zarejestrować działalność fotograficzną-fotografia imprez okolicznościowych.To dla mnie najbardziej korzystna forma opodatkowania ze względu na 80% zniżkę .
    Nie wywołuje zdjęć samemu tylko korzystam z usług innej firmy co teoretycznie wyklucza mnie z możliwości rozliczania się za pomocą karty.
    Pytanie jak to obejść bo wielu fotografów rozlicza się płacąc podatek zgodnie z kartą a przecież większość oferuje zdjęcia na papierze?
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie.

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że można by to podciągnąć pod usługi specjalistyczne, w końcu do robienia odbitek "potrzebny jest minilab" który jest specjalistycznym sprzętem...

    Nie rozlicza Cię jakaś księgowa, myślę że powinieneś to z nią skonsultować, bo to też zależy od tego co masz w PKD.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Myślę, że można by to podciągnąć pod usługi specjalistyczne, w końcu do robienia odbitek "potrzebny jest minilab" który jest specjalistycznym sprzętem...

    Nie rozlicza Cię jakaś księgowa, myślę że powinieneś to z nią skonsultować, bo to też zależy od tego co masz w PKD.
    Właśnie raczej nie można http://interpretacje-podatkowe.org/u...15-612-11-2-am.
    Ostatnio edytowane przez endrju22 ; 10-04-2012 o 10:00
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie.

  4. #4

    Domyślnie

    Dlatego pisałem, że to od PKD zależy, a gdybyś analogowe filmy oddawał a nie w formie cyfrowej?...

    Oddawanie w formie cyfrowej nie wymaga 'specjalistycznego minilabu' tylko drukarki, więc nie ma się co dziwić, że nie jest specjalistyczne ;>

    Dogadaj się z drukarnią, że będą Ci na fakturze pisali odbitki z filmu i powinno być ok.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale to równiez to samo PKD.

    "Usługami specjalistycznymi w rozumieniu tej definicji nie są więc usługi wymagające zastosowania skomplikowanego specjalnego sprzętu, czy aparatury przy wykorzystaniu wąskiej, głęboko specjalistycznej wiedzy lecz usługami tymi są czynności i prace wchodzące w inny niż zgłoszony rodzaj działalności, niezbędne do całkowitego wykonania wyrobu czy usługi."

    "74.20. DZIAŁALNOŚĆ FOTOGRAFICZNA

    74.20.Z Podklasa ta obejmuje:
    • usługi fotograficzne w zakresie:
    • fotografii portretowej, zdjęć paszportowych, zdjęć do legitymacji, zdjęć z uroczystości ślubnych itp.,
    • fotografii komercyjnej, dla wydawców, dla potrzeb kreatorów mody, dla agentów handlu nieruchomościami lub dla celów turystyki,
    • fotografii lotniczej,
    • fotografii obiektów w ruchu, takiej jak: nagrywanie wideokaset z wydarzeń takich jak: śluby, spotkania, pokazy mody itp.,
    • obróbkę materiałów fotograficznych, taką jak:
    • wywoływanie klisz, wykonywanie odbitek zdjęć, drukowanie i powiększanie z negatywów i taśm filmowych przyjętych od klienta,
    • wywoływanie i wykonywanie odbitek zdjęć przez laboratoria fotograficzne,
    • wywoływanie zdjęć (w godzinę) przez punkty zajmujące się ich ekspresowym wywoływaniem, z wyłączeniem sklepów sprzedających sprzęt fotograficzny,
    • oprawianie slajdów,
    • kopiowanie, restaurowanie i retuszowanie fotografii,
    • działalność fotoreporterów,
    • mikrofilmowanie dokumentów. "

    Można też "teoretycznie" drukować te zdjęcia w domu, ale to wiąże się z wyżym podatkiem ponad dwukrotnie.
    A może wystarczy odpowiednie napisać ofertę , jak w przypadku kasy fiskalnej ,że zdjęcia oddaje na nośniku dostarczonym przez klienta.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez endrju22 Zobacz posta
    Pytanie jak to obejść bo wielu fotografów rozlicza się płacąc podatek zgodnie z kartą a przecież większość oferuje zdjęcia na papierze?
    Można fotografować imprezy okolicznościowe i być na karcie podatkowej? Bo jak ja zakładałem kiedyś DG to wszyscy zgodnym chórem mówili, że nie można. Hmm...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Można fotografować imprezy okolicznościowe i być na karcie podatkowej? Bo jak ja zakładałem kiedyś DG to wszyscy zgodnym chórem mówili, że nie można. Hmm...
    Najlepiej samemu poczytać http://www.pit.pl/att//przepisy/karta-podatkowa2012.pdf pozycja nr 90
    a tu masz dokładną charakterystykę http://www.czasopismaksiegowych.pl/11,2443,130258,zalacznik-nr-4-charakterystyka.html też pozycja 90.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez endrju22 Zobacz posta
    Mam pytanie do osób rozliczjących się za pomocą karty podatkowej.
    Pracuje w tej chwili na etacie i dodatkowo chcialbym zarejestrować działalność fotograficzną-fotografia imprez okolicznościowych.To dla mnie najbardziej korzystna forma opodatkowania ze względu na 80% zniżkę .
    Nie wywołuje zdjęć samemu tylko korzystam z usług innej firmy co teoretycznie wyklucza mnie z możliwości rozliczania się za pomocą karty.
    Pytanie jak to obejść bo wielu fotografów rozlicza się płacąc podatek zgodnie z kartą a przecież większość oferuje zdjęcia na papierze?
    Nikt nie ma żadnego pomysłu?
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie.

  9. #9

    Domyślnie

    To jak to wreszcie jest z tą kartą podatkową?
    Można tak rozliczyć reporterkę ślubną czy nie?
    Czy można rozliczać się w ten sposób dodatkowo pracując na etacie?
    Ustawodawca w pozycji 90 karty zawarł zapis o wykonywaniu fotografii nie precyzując go.
    Jakie warunki trzeba spełnić by ewentualnie rozliczać się w ten sposób?




    Sent from my iPad using Tapatalk

  10. #10

    Domyślnie

    A dlaczego nie można? Punkt 90 tutaj wyraźnie o tym mówi:
    http://www.czasopismaksiegowych.pl/1...terystyka.html

    Ja jestem na karcie podatkowej od 2 lat, z tymże nie pracuję dodatkowo na etacie. Ale pewnie w takiej sytuacji też nie będzie problemu. Na wszelki wypadek najlepiej zapytać w swoim US.

    Tutaj jest też trochę o karcie podatkowej: http://pit.wieszjak.pl/dzialalnosc-g...ytkownika.html

    Jeśli chodzi o drukowanie odbitek, czy zamawianie albumów dla klienta, to podchodzi to pod usługi specjalistyczne. "Za usługi specjalistyczne uważa się czynności i prace wchodzące w inny niż zgłoszony zakres działalności, niezbędne do całkowitego wykonania wyrobu lub świadczonej usługi, w tym również czynności i prace towarzyszące."

    Przerabiałem ten temat w moim US. Z tego co pamiętam to też we wniosku o wybór opodatkowania w formie karty zaznaczyłem, że będę korzystał z usług innych firm w zakresie np. drukowania odbitek.
    Ostatnio edytowane przez gerronimo ; 07-06-2012 o 11:51

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •