Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Unhappy Problem z ostrzeniem w Nikkorze 16-85

    D90, Nikkor 16-85, ogniskowa 35mm, odległość do obiektu zdjęcia ok. 20 m.
    Po lewej stronie ostrzenie od ustawionej na obiektywie minimalnej odległości, po prawej ostrzenie od nieskończoności. Na skali odległości zawsze jest ustawienie na symbolu nieskończoności, ale widać różnicę w położeniu znacznika odległości.
    Zjawisko jest powtarzalne. Czy świadczy to o uszkodzeniu obiektywu? Z tego co czytałem, mogą być pewne różnice, ale czy aż tak duże?

    Zdjęcia oczywiście w powiększeniu 100%.


  2. #2

    Domyślnie

    Ryszard ja mam podobnie w Tamronie ale jeszcze go dokładnie zbadam.
    D90 szkiełka i błyskotki

  3. #3

    Domyślnie

    też miałem podobnie na Tamronie 28-75 f/2.8 , a że miałem tego dosyć to go sprzedałem. A tu wygląda że jakiś problem jest może bardziej puszkowo-systemowy

  4. #4

    Domyślnie

    przed chwilą sprawdziłem na swoim - i niezależnie od którego końca skali ostrzy, robi to dobrze (z d300s).
    może jednak masz problem z obiektywem? przetestuj z innym body.
    N

  5. #5

    Domyślnie

    Kurcze aż taka różnica, wg mnie to nie powinno aż tak się różnić, zwłaszcza że na tym po prawej nic nie jest ostre. Sprawdzałeś na innym korpusie z ciekawości pytam.
    Muszę zobaczyć jak to u mnie wygląda
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    Kurcze aż taka różnica, wg mnie to nie powinno aż tak się różnić, zwłaszcza że na tym po prawej nic nie jest ostre. Sprawdzałeś na innym korpusie z ciekawości pytam.
    Muszę zobaczyć jak to u mnie wygląda
    Sprawdzałem na D70s i jest podobnie, chociaż różnice wydają się mniejsze (no ale tu jet 6 Mpx, a w D90 12). na przykładowym zdjęciu nic nie jest ostre, bo obiektyw ustawiony do końca na nieskończoność w rzeczywistości ostrzy "poza nieskończoność". A w tym wypadku obiektyw wcale nie korygował odległości, tylko od razu było potwierdzenie ostrości.
    Przedstawiłem skrajny przykład, ale przy mniejszych odległościach też widać tą zależność od "kierunku" ostrzenia. Im krótsza ogniskowa, tym wyraźniejszy błąd.

  7. #7

    Domyślnie

    pytałeś się o tą przypadłość w serwisie ?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    pytałeś się o tą przypadłość w serwisie ?
    Jak będzie lepsza pogoda, to zrobię trochę testów różnymi obiektywami i wyślę zapytanie czy to kwalifikuje się do serwisu.
    To w sumie chodzi ogólnie o powtarzalność trafień AF. Podobny problem jest teraz dyskutowany w wątku o D7000.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •