Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    Wersja AF 55/2,8 jest równie doskonała optycznie, co tragiczna mechnicznie/ergonomicznie. Jesli szukać krótkiego micro z AF, to raczej starą 60-tkę. Jeśli manuala - to sprawa jasna...
    Sporo szkieł z okresu pierwszego AFu jest tragiczna jeśli chodzi o ręczną obsługę. Mam 70-210/4 i ręczne ostrzenie tym szkłem to porażka. Wąski pierścień umieszczony z samego przodu obiektywu. Jeśli aparat nie jest przypięty do statywu, to można zapomnieć o jakiejkolwiek precyzji.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    czemu tragiczna ergonomicznie?
    No właśnie jakiś taki bezjajowy jest ten obiektyw: pierścień ostrości jest wąski i tuż z przodu, przy silnych zbliżeniach do motywu wkładasz paluchy prawie do motywu. Poza tym zastosowano w tym obiektywie taki dziwny regulator oporu obrotu pierścienia ostrości. Nie mogę się to tego szkła przekonać. 55/2,8 lub 55/3,5 - zupełnie inna bajka.

    A'propos 70-210/4 - on jest mega komfortowy w porównaniu z AF55/2,8. Ale to moje subiektywne odczucia

    Dla mnie w makro i tak niepodzielnie rządzi stary 105/4 AI
    Nikoniarz-majsterkowicz

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    No właśnie jakiś taki bezjajowy jest ten obiektyw: pierścień ostrości jest wąski i tuż z przodu, przy silnych zbliżeniach do motywu wkładasz paluchy prawie do motywu. Poza tym zastosowano w tym obiektywie taki dziwny regulator oporu obrotu pierścienia ostrości. Nie mogę się to tego szkła przekonać.
    Ale na końcu to on jest tylko przy ostrzeniu na nieskończoność, przynajmniej tak wynika ze zdjęć z ogólnie znanej strony.

    A'propos 70-210/4 - on jest mega komfortowy w porównaniu z AF55/2,8. Ale to moje subiektywne odczucia
    Natomiast w przypadku 70-210/4 pierścień znajduje się na końcu cały czas, bo wieńczy tubus z przednią soczewką, który przy ostrzeniu się dosyć znacznie wysuwa, a przy tym wykonuje obrót o niemal 180 stopni, przy przejściu przez pełen zakres. Dopóki używałem tego tele z korpusem AF, wszystko grało, ale z takim FM2 trzeba już motora, żeby dało się zestaw komfortowo trzymać. Jednak nawet z motorem są trudności żeby ostrzyć.

    Subiektywne różnice w komforcie obsługi mogą wynikać z tego, że w obiektywie makro jednak więcej się korzysta z MF.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #34

    Domyślnie

    Koledzy,
    Powiedzcie mi jak działa przysłona tego obiektywu [(Micro-nikkor 55mm f2.8MF)chyba powinno być jeszcze AI-S] z D90 ??
    Dokładnie chodzi mi o zasadę działania, ostrzymy na pełnej dziurze a podczas wyzwolenia migawki przysłona domknie się do ustawionej wartości ?? np. do f8, tak jak w nowszych obiektywach??
    I jeszcze jedno, czy przysłonę ustawiam tylko w obiektywie czy można ustawić np. z poziomu body D90??
    Nie miałem styczności z tego typu obiektywem, dla tego pytam.
    Proszę o wyrozumiałość.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dareksad Zobacz posta
    Koledzy,
    Powiedzcie mi jak działa przysłona tego obiektywu [(Micro-nikkor 55mm f2.8MF)chyba powinno być jeszcze AI-S] z D90 ??
    Dokładnie chodzi mi o zasadę działania, ostrzymy na pełnej dziurze a podczas wyzwolenia migawki przysłona domknie się do ustawionej wartości ?? np. do f8, tak jak w nowszych obiektywach??
    I jeszcze jedno, czy przysłonę ustawiam tylko w obiektywie czy można ustawić np. z poziomu body D90??
    Nie miałem styczności z tego typu obiektywem, dla tego pytam.
    Proszę o wyrozumiałość.
    1. Ustawiasz przysłonę roboczą, np. f8, aparat w M.
    2. Podczas zwalniania migawki aparat domyka, poprzez popychacz (ta wajcha przy bagnecie), przysłonę do zadanej wartości.

    Kadrowanie odbywa się przy pełnej dziurze dzięki temu popychaczowi.
    Przysłonę można nastawić tylko z na obiektywie (brak styków).
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    1. Ustawiasz przysłonę roboczą, np. f8, aparat w M.
    2. Podczas zwalniania migawki aparat domyka, poprzez popychacz (ta wajcha przy bagnecie), przysłonę do zadanej wartości.

    Kadrowanie odbywa się przy pełnej dziurze dzięki temu popychaczowi.
    Przysłonę można nastawić tylko z na obiektywie (brak styków).
    ...i o to mi chodziło, dzięki za konkretną odpowiedź.
    Fajne i dosyć tanie rozwiązanie, dokładając np. dandeliona mamy naprawdę SUPER sprzęt.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •