Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Retusz twarzy

  1. #31

    Domyślnie

    Jestem kompletną nogą w retuszu, dotychczas cały retusz polegał na usuwaniu ewentualnych problemów skórnych stempelkiem i lekkim zblurowaniem (w razie potrzeby - gaussian blur). Do tego jakieś wybielenie zębów, gałek ocznych itp.
    Po obejrzeniu tego tutoriala zabrałem się za ćwiczenia praktyczne, ale trochę poległem.
    Konkretnie - wszystko fajnie, gdy modelka ma w miarę dobrą cerę, jak ta w tutorialu.
    Ja zabrałem się za okaz ze sporymi problemami skórnymi - duże powierzchnie czerwonych przebarwień, różne znamiona, wypryski itp.
    I tutaj robi się problem - healing brush próbkowany "w pobliżu" cudów nie zdziała, jeżeli całe "pobliże" jest nieciekawe. To chyba narzędzie bardziej do usuwania punktowych zmian - ale jak usuwać zmiany "punktowo-powierzchniowe"? Czyli - zmiany kolorystyczno-fakturowe na znacznej powierzchni, a na tej powierzchni, dodatkowo, trochę silnych problemów punktowych.
    Dalej - skóra z lodówki chyba dość mocno musi być dopasowana rozdzielczością do rozdzielczości obrazka. Mój obrazek miał wyjściowo 6MPx. Początkowo zrobiłem skórę z szumu 4.44, potem próbowałem jeszcze 5.0 i 3.5. Bawiłem się też suwakami teksturizera - efekt można silnie zmieniać, ale cały czas jest mocno nieciekawy (na dole fragment poglądowy). Gdzie jest klucz do sukcesu?
    Pardon, że zadaję pytania za odpowiedzi na któe pewnie sporo się płaci na dedykowanych kursach
    Ewentualnie, jeśli jest w planach jakiś tutorial typu "Retusz Twarzy 2 - gruntowna terapia dla przypadków pozornie beznadziejnych", to cierpliwie zaczekam

    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  2. #32

    Domyślnie

    grissley podeślij mi fotkę przed retuszem na maila - zerknę jeśli chcesz
    andrzej@petelski.pl
    Wszyscy kłamią.
    ot, pstrykam: Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #33

    Domyślnie

    Podrzucę wieczorem (późnym), po powrocie do domu
    Dzięki.
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  4. #34

    Domyślnie

    Ostatnio napisałem trochę podstaw dotyczących uzyskiwania natralnego koloru skóry na zdjęciach: http://tomaszpluszczyk.pl/kolory-na-...y-odcien-skory


  5. #35

    Domyślnie

    Dziękuję z miejsca za bardzo fajny tutorial. Dużo się nauczyłem dzięki niemu. Mam natomiast jeden problem. Na etapie wytworzenia skóry-tekstury i powrocie do modelki opcja filter->gallery filter mam nieaktywną. Obojętnie na której wartswie jestem. Dziwne to jest bo obojętnie jaki inny plik otwieram to galerię filtrów mam dostępną. Nie mam już siły dlaczego tak się dzieje

  6. #36

    Domyślnie

    Panie Andrzeju bardzo dziękuje za fajne tutk czekam za więcej
    Nikon i chroniczny brak kasy

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dewas Zobacz posta
    Dziękuję z miejsca za bardzo fajny tutorial. Dużo się nauczyłem dzięki niemu. Mam natomiast jeden problem. Na etapie wytworzenia skóry-tekstury i powrocie do modelki opcja filter->gallery filter mam nieaktywną. Obojętnie na której wartswie jestem. Dziwne to jest bo obojętnie jaki inny plik otwieram to galerię filtrów mam dostępną. Nie mam już siły dlaczego tak się dzieje
    Udało się rozwiązać.
    Wystarczyło zmienić bity w menu obrazu.

  8. #38

    Domyślnie

    Tylko przemyśl względem przypadku, czy transakcja bity za filtry jest Ci opłacalną.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •