Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Smile Która lampa: Sunpaki, czy Nissin?

    Właśnie zobaczyłem ofertę pewnego sklepu, która przyznam szczerze mi się spodobała. Oto ona: http://www.chawison.pl/produkty/50,nikon
    Myślę szczególnie nad tymi lampami:
    1. http://www.chawison.pl/50,yongnuo-yn...tax-moc-58,360
    oraz
    2. http://www.chawison.pl/50,yongnuo-yn...sc-gruszka,358
    A może lepiej kupić Nissina Di622 Mark II?
    Mój sprzęt: D3100 | N18-55VR | N35 1,8G |
    Pożyczane sprzęty: D5100 | N18-105VR | N50 1,8G ; D3000 ; SONY A390 | SIGMA 70-300 DG (moc. Sony)

  2. #2
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Mam nissina di622 mark II, a od trzech tygodni także yn-560 i szczerze muszę przyznać, że wolę yn-560, mimo, że nie posiada ttl-a. Trudno mi to wytłumaczyć, ale ta lampa bardziej mi leży. Poza tym 2 opcje sterowania mocą+manualny zoom i do tego bardzo dobra obudowa powodują, że nissin pójdzie chyba na giełdę Moja propozycja - jeśli nie jesteś ttl-owym maniakiem, który koniecznie musi mieć lampą z automatyką, to bierz 560, ale I, nie II, gdyż druga wersja różni się chyba tylko tym, że posiada wyświetlacz. I radzę zamawiać na ebay.co.uk, gdyż za 560 I zapłacisz tam około 220 pln z wysyłką.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli potrzebujesz lampy manualnej - YN560 będzie idealna, jeśli automatyczny pomiar - wtedy Nissin, ogólnie polecany jako 1 lampa, mogąca służyć za lampę zarówno na sankach z pomiarem jak i poza aparatem w trybie M.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dax1990 Zobacz posta
    Jeśli potrzebujesz lampy manualnej - YN560 będzie idealna, jeśli automatyczny pomiar - wtedy Nissin, ogólnie polecany jako 1 lampa, mogąca służyć za lampę zarówno na sankach z pomiarem jak i poza aparatem w trybie M.
    Manual, czyli czym się różni w lampach od auto? Przeważnie chciałbym robić zdj. w kościołach, czy "pod okno". Wolałbym wtedy pracować w aparacie nie w trybie M tylko AUTO. Czyli bardziej Nissin?
    Mój sprzęt: D3100 | N18-55VR | N35 1,8G |
    Pożyczane sprzęty: D5100 | N18-105VR | N50 1,8G ; D3000 ; SONY A390 | SIGMA 70-300 DG (moc. Sony)

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowanie. Jest to najbardziej chyba polecana lampa. Oprócz oczywiście systemowych lamp błyskowych.

    Manual sprowadza się do tego, że wszystkie parametry musisz dobrać sam, ma to zastosowanie np. w strobingu - w czym YN 560 sprawdza się doskonale.

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urban97 Zobacz posta
    Manual, czyli czym się różni w lampach od auto? Przeważnie chciałbym robić zdj. w kościołach, czy "pod okno". Wolałbym wtedy pracować w aparacie nie w trybie M tylko AUTO. Czyli bardziej Nissin?
    A który "auto" ? - A; AA, iTTL, iTTLBL, jest jeszcze GN, a do wszystkiego można dodać jeszcze FP, albo używać lampy w CLS. Nie wiem czy to wszystko oferuje Nissin, ale lampy systemowe owszem. To tak a'propos "Przeważnie chciałbym robić zdj. w kościołach".

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    To tak a'propos "Przeważnie chciałbym robić zdj. w kościołach".
    Wielkanoc idzie, ludzie się bardziej religijni robią.... fotografowie chyba też...
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli lampa ma zastąpić wbudowaną to kup nissina i po sprawie.
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  9. #9

    Domyślnie

    O co chodzi z tą gruszką?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Garos Zobacz posta
    Tutaj masz YN 560 II jeszcze tańszą,
    Gość szuka automatycznej lampy (choć chyba nie do końca to rozumie).
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •