Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie SB600 jako główna lampa

    Witam, posiadam d80 i lampę sb600, czy jest mozliwosc wyzwalania tylko sb600 nie bedacej podlaczonej pod body. Chodzi zeby lampa z body nie strzelala tylko sama sabinka.
    Ustawienie na puszce jak wylacze glowna lampe to i tak strzela. Nie mozna czy nie potrawie ??

    I czy z lampa YN-560 plus sb600 da sie zrobic creativ system czy trzeba wyzwalacze kupowac ??

    Pozdrawiam
    Nikon

  2. #2

    Domyślnie

    Wbudowana błysnąć musi żeby wyzwolić sb-600. Teoretycznie jeśli ustawisz w body na --- to błysk powinien być niewidoczny, praktyka niestety pokazuje co innego. Możesz sobie ustawić moc na 1/128, wtedy błysk będzie prawie niewidoczny.

    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    I czy z lampa YN-560 plus sb600 da sie zrobic creativ system czy trzeba wyzwalacze kupowac ??
    A co to wg. Ciebie jest "creativ system"? Jeśli chodzi o to czy da się YN-560 wyzwolić błyskiem innej lampy to tak, da się. Jednak moc musisz ustawić sobie ręcznie.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Kondi3012
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    moje a w nim...
    Posty
    113

    Domyślnie

    Możesz kupić coś takiego http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-...18525a530597b0 i wtedy nie widać błysku lampy z body na przedmiocie, a lampa i tak wyzwoli twoja sb600
    Nikon D90 || MB-D80 || 18-105 VR || 80-200 f/2.8 D ED || SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    DZieki Panowie,
    chodzi mi wlasnie by kupic tansza lampe do prasolki jako dodatkowe swiatlo sb600 jako glowna a YN560 jako slave. Powinno dzialac.
    Ladne zdjecia masz na The Structorr. Duzo obrobki czy tylko dobre szklo ??

    POzdro
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje że mylisz pojęcia. YN da się wyzwolić SB ale to nie ma nic wspólnego z "creativ system". Nie da się pracować jako typowy master i slave
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    ok, to może inaczej zadam pytanie...
    czy przy pomocy sb600 i YN zrobie sobie mini studio w domu, sb wyzwoli mi YN ustawie recznie moc i powinno byc ok. Czy sie mylę ??
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Tak jak ci napisałem wcześniej - w ten sposób się da
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar bboy4
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mam pytanie - Pożyczyłem sobie SB600 od kolegi , nie mam niestety instrukcji obsługi oraz stopki do lampy...

    1. Rozumie ,że żeby wyzwolić Sabine przez fotocele konieczna jest stopka?
    2. Jakimi przyciskami oraz w jaki tryb ustawia się gotowość sabiny do wyzwolenia poprzez fotocelę?
    Nikon D3100 + Nikkor 18-105 VR + Nikkor 35 1.8G + Nikkor 55-300 VR + Samyang 8mm CSII + TC Tamron x1.4 AF....

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar Paradiso Perduto
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
    Posty
    228

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bboy4 Zobacz posta
    Mam pytanie - Pożyczyłem sobie SB600 od kolegi , nie mam niestety instrukcji obsługi oraz stopki do lampy...

    1. Rozumie ,że żeby wyzwolić Sabine przez fotocele konieczna jest stopka?
    2. Jakimi przyciskami oraz w jaki tryb ustawia się gotowość sabiny do wyzwolenia poprzez fotocelę?

    bożesztymój

    http://foto-tip.pl/manual/sb-600-instrukcja.pdf

    zajęło mi to 30 sekund...
    wiem, że to nie ładnie linkować do instrukcji, ale ludzie kochani! myślcie troszkę... chęci, chwilka szukania i czytanie ze zrozumieniem... tyle wystarczy... by żyło się lepiej

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez necrodome Zobacz posta
    bożesztymój

    http://foto-tip.pl/manual/sb-600-instrukcja.pdf

    zajęło mi to 30 sekund...
    wiem, że to nie ładnie linkować do instrukcji, ale ludzie kochani! myślcie troszkę... chęci, chwilka szukania i czytanie ze zrozumieniem... tyle wystarczy... by żyło się lepiej
    A nie prościej zarejestrować się na stronie nikon.pl i mieć dostęp do wszystkich instrukcji (lamp, aparatów itp) ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •