Close

Strona 2 z 556 PierwszyPierwszy 12341252102502 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 5556
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    Gdzieś czytałem opinie, że nowe Nikony mają priorytet na poprawne naświetlenie twarzy.
    Może to jest przyczyną.
    Słusznie. Jakoś wylatuje mi to z głowy ciągle. Zatem pytanie będzie o rodzaj pomiaru w przypadkach takich przepaleń. Załóżmy, że rzeczywiście chcielibyśmy prawidłowo naświetlić twarz jak najlepiej. Jakiego pomiaru użyjemy? Punktowy to chyba za dużo i z nim zawsze sobie poradzimy bez automatyki. Centralny to niekoniecznie to o co zwykle chodzi. No to matrycowy. I tu pewnie działają te algorytmy twarzowe. I teraz mamy dwie opcje: rawy i jpegi. W rawach to w sumie niewielki problem jak trochę coś przepali, bo matryca fajna i pewnie da się wyciągnąć. Natomiast w jpegach już średnio, bo trzeba pamiętać o białych elementach stroju i wówczas dawać korektę. W dodatku nielogiczną dla analogowych wteranów, czyli na minus, a nie na plus. Dlatego jestem ciekaw jak A-DL sobie z tym radzi, gdyż może taka kombinacja została przez twórców oprogramowania postawiona jako priorytet w trybie zdjęć jpeg. Osobiście wolałbym, gdyby mi aparat niedoświetlał, więc jak w D70 pewnie bym miał stałą korektę i tyle. Nie jest to jakiś ogromny problem w terenie. W studio może już być inna sytuacja, ale to na pewno wyjdzie w praktyce. Myślę, że tragedii nie będzie. Jak ISO jest wiernie przeliczone, to będzie ok.

    Aha, jeszcze jedno. Co i rusz czytam, że w D800 ustawiono krótszy czas podczas testów, w porównaniu z innymi korpusami. By zachować tę samą ekspozycję. Może to też ma wpływ na działanie automatyki i być może matryca jest ciut dokładniej wyskalowana lub bardziej czuła.

    PS. Ehh, przecież instrukcja dostępna, chyba sobie poczytam jak to działa po prostu.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 29-03-2012 o 12:12

  2. #12

    Domyślnie

    Witam serdecznie... Mam mały problem z moim d800 a dokładnie z nefami... mam PSCS4 i Camera raw w ogóle plików z tego aparatu nie otwiera.
    Nie wiem jak sobie z tym poradzić :/
    Jak Ty to robisz??

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maorisako Zobacz posta
    Witam serdecznie... Mam mały problem z moim d800 a dokładnie z nefami... mam PSCS4 i Camera raw w ogóle plików z tego aparatu nie otwiera.
    Nie wiem jak sobie z tym poradzić :/
    Jak Ty to robisz??
    NEFy z D800 otworzy dopiero ACR 6.7 (jest póki co wersja beta).
    Sprawdź czy możesz w CS4 w ogóle zaktualizować ACR do tej wersji.

  4. #14

    Domyślnie

    a myslisz, że w CS5 się da??

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maorisako Zobacz posta
    a myslisz, że w CS5 się da??
    Tak, w CS5 da się zaktualizować ACR do wersji 6.7

  6. #16

    Domyślnie

    CS 4 nie bedzie mial upgrade camera raw juz wiecej.... i nigdy nie otworzy nef'a z d800
    musisz albo miec lightroom 4 do konwersji albo ze strony adobe sciagnij darmowy Adobe DNG Converter http://labs.adobe.com/downloads/cameraraw6-7.html w wersji 6.7...
    nim na dng cale katalogi z plikami przerobisz.

    do CS5 pod tym linkiem jest testowy camera raw 6.7 dla CS5 pewnie za niedlugo bedzie dostepny jako automatyczny update cs5. na razie jest jako wersja testowa.
    Ostatnio edytowane przez lamina ; 30-03-2012 o 08:16
    Pozdrawiam serdecznie

  7. #17

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedz, bo już traciłam nadzieje, że kiedyś zobaczę te zdjęcia

  8. #18

    Domyślnie

    Czytaliście że ceny od 01.04.2012 mają skoczyć górę - http://nikonrumors.com/category/nikon-d800/
    w UK o 200 funtów.
    Wychodzi na to że zamiast Canon dopasować cenę do D800 to Nikon dopasują swoją do 5DMKIII.
    No i mamy skutki chwalenia nowego boody.
    Ja się wstrzymałem z kupnem bo coś piszą że jest lipa jakaś z tym boody.
    Nie wszystko wyglada tak, jak widzi to aparat
    Michalski

  9. #19

    Domyślnie

    zawsze i wszędzie jest się do czego dopierdzielić...

  10. #20

    Domyślnie

    Podobno w Polsce od kwietnia Nikon szykuje korektę cennika w dół. Najbardziej mają stanieć topowe produkty. Podobno...

Strona 2 z 556 PierwszyPierwszy 12341252102502 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •