Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 134

Wątek: D300s vs D7000

  1. #11

    Domyślnie

    Bo taka prawda. Poprosił mnie czy nie mógłbym mu pomóc, np. potrzymać blendę. Brat fotograf prosi, więc pojechałem i pomogłem, a przy okazji popełniłem kilka kadrów bez zobowiązań
    Fotografowałem ze "swojej" pozycji, więc PM, nie pozowała pode mnie. Generalnie tego dnia większość popełniłem N 24-70/2,8 + d7k. Brat robił d700. Kadry potem porównywaliśmy długo...
    Mamy też jakieś wspomnienia po d300, ale są mgliste

  2. #12

    Domyślnie

    I jakie wnioski z porównań do D700? Moim zdaniem obrazek jest na baaardzo wysokim poziomie i bliżej mu do D700 niż D300s.
    łysyxmv6, wydaje mi się, że wybór masz prosty - przynajmniej dla mnie
    Ostatnio edytowane przez Lvcas ; 29-03-2012 o 01:28
    studio

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lvcas Zobacz posta
    N 24-70 2.8 + d7k uzyskasz super obrazek.. nieosiągalny dla d300s
    z tym nieosiągalny to jest dla mnie spore naciągnięcie

  4. #14

    Domyślnie

    ehh..... na co porównywać aparaty dwóch innych klas ? Bez sensu ... D300s to konkurencja dla Canon 7D albo pentax K-5

    D7000 => D5100 D3100? Canon EOS 60D

    A po za tym na co komu zdjęcie które celowane w znak wycelowuje gdzieś po krzakach

  5. #15

    Domyślnie

    Witaj,
    Odpowiedź na Twój dylemat jest prosta:
    Masz nerwy jak postronki, robisz foty okazjonalnie - tj raz na kwartał, lubisz telefonować do SNP - bierz D7000
    jeśli choć jedna z ww cech nie jest Twoją ulubioną - zapomnij o D 7000.
    Zrobiłem to głupstwo i zamieniłem bdb d90 na d 7000.
    Syfy na matrycy pojawiły się po pierwszej 50 fot. Rozkalibrowany i nieprzewidywalny af mimo wizyty w SNP nie dał się poprawić. Miałem na tyle farta, że dołożyłem "tylko" różnicę w cenie i wziąłem d300s.
    Jestem b. zadowolony choć nieco wkurzony dodatkowo wydaną kasą.....
    A tak poważnie - zapomnij o d7000
    Jeszcze jedno - na d 300s zapomniałem co to znaczy ostrzenie na inny punkt niż ten celowany, szkła masz w podpisie, dokupiłem niedawno Sigmę 10-20 też trafia tam, gdzie chcę...
    Ostatnio edytowane przez wojpen ; 29-03-2012 o 19:23
    Pozdrawiam z Wrocławia - Wojtek
    D300s, N 16-85/3,5; N 35/1,8; N 70-300 VR; Slik 500dx; S DSC-H50

  6. #16
    Rozmowny Awatar kazziz
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    na longboardzie pod Wawelem.
    Posty
    302

    Domyślnie

    widzisz, a ja zanabyłem drogą kupna D7000 i jestem bardzo zadowolony, gdybym mógł sobie na to pozwolić do dopiąłbym do niego 24-70 Nikkorowe i zapinał tylko 50kę gdy potrzeba więcej światła, problemów z AF-em niet, problemów z syfem na matrycy - owszem, mam jakieś ziarenko, pyłek kurzu czy cokolwiek to jest - pojawił się po ostatnim szkoleniu gdzie podpinałem podeń wszystko co wpadło w ręce (Nikon stawiał na stole to trza było brać!), żadnych plam etc
    a z SNP najlepiej kontaktować się mailowo
    Jak się skupisz na robieniu zdjęć, to z reguły nie będziesz mieć problemów.
    Jak się skupisz na szukaniu problemów, to nie będziesz mieć ładnych zdjęć.

    Mój aparat nie ma problemów z AF, nie chlapie olejem i nie sypie kurzem na matrycę.
    A teraz jest do tego mały, lekki i ma fajne stałki. E-M10!

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazziz Zobacz posta
    zanabyłem drogą kupna
    Masakra językowa - podziwiam - w dodatku z użyciem nieistniejącego czasownika. Ech, czegoż to ludziska nie wymyślą. Sugeruję nie powtarzać.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Masakra językowa - podziwiam - w dodatku z użyciem nieistniejącego czasownika. Ech, czegoż to ludziska nie wymyślą. Sugeruję nie powtarzać.
    Myślę, że przesadzasz. Wielu moich znajomych tak mówi. A od gramatyki jest tu Ekonet
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #19

    Domyślnie

    Powiem tak,nie miałem okazji robić D7000.
    Ale za to robiłem D300s,AF trafia tak jak powinno nawet jak jest ostre słońce.
    Prawdopodobnie będę się kierował ku D300s.

    Dziękuje i Pozdrawiam

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Masakra językowa - podziwiam - w dodatku z użyciem nieistniejącego czasownika. Ech, czegoż to ludziska nie wymyślą. Sugeruję nie powtarzać.
    nie demonizujmy, przecież wiadomo, że stwierdzenie użyte z przymrużeniem oka.

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •