Close

Strona 1 z 100 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 995
  1. #1
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie Pixel King dla Nikona (wyzwalacz radiowy iTTL)

    Chyba jako jeden z pierwszych na Forum stałem się posiadaczem wyzwalacza radiowego Pixel King dla Nikona.
    Za zestaw 2+1 zapłaciłem 803zł z darmową przesyłką kurierską, płatność przy odbiorze.
    Ale do rzeczy; w przypadku zakupu kompletu 2+1 otrzymujemy dwa pudełeczka a w nich:
    Nadajnik
    Odbiornik 2 sztuki
    Kabel łączący (PC do 3,5mm) 2 sztuki
    kabel łączący (PC do 6,35mm) 2 sztuki
    Przewód USB
    Podstawka pod lampę/odbiornik 2 sztuki
    Holder do odbiornika 2 sztuki
    Zaślepki „gorącej stopki” 2 sztuki (nie wiem dlaczego nie 3, może trzecia leży jeszcze gdzieś w pudełku )
    pokrowiec ochronny
    Instrukcja użytkownika 2 sztuki
    Przewieszka 3 sztuki
    I tutaj mały komentarz
    Zarówno nadajnik, jak i odbiorniki są wykonane bardzo starannie i sprawiają wrażenie solidnego sprzętu. Wykonane z tworzywa dobrej jakości, ładnie spasowane. Lampa umieszczona w sankach nie kiwa się bardziej niż w body, gniazdo PC z gwintem zapewnia stabilne połączenie bez „wypadających kabelków”. Stopka wykonana z tworzywa z metalowym gwintem wewnętrznym do mocowania na statywie i kółkiem blokującym.
    Podobnie nadajnik wykonany w identyczny sposób ( o tym jeszcze póżniej ), od odbiornika różni się jedynie metalową stopką do montażu w sankach aparatu. Wszystkie przyciski działają pewnie, z należytym „klikiem” co potwierdzają diody sygnalizacyjne. LED'y w kolorze czerwonym informują o wyborze kanału i grupy, dobrze widoczne nawet w pełnym słońcu. Dodatkowo jeszcze jeden migający LED w kolorze umcykowo-niebieskim sygnalizuje gotowość urządzenia do pracy, oraz w przypadku zmiany koloru na czerwonym – o rozładowaniu baterii.
    Zarówno nadajnik, jak i odbiornik zasilane mogą być bateriami, lub akumulatorkami AA o napięciu 1,2-1,5 V, oraz wg. producenta zasilaczem zewnętrznym 5V poprzez gniazdo mini USB. Przypomnę tutaj, że napięcie zasilania nadajnika ma duży wpływ na jego zasięg (im wyższe tym większy zasięg).
    Zarówno nadajnik, jak i odbiornik są wyposażone w gniazda PC, mini USB, oraz typowe sanki jak w body.
    Gniazdo PC służy do synchronizacji, więc nie ma co tłumaczyć; port mini USB oczywiście do aktualizacji oprogramowania (którego na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze w wersji dla Nikona) dostępnego na stronie producenta http://www.pixelhk.com. Z kolei stopka w przypadku odbiorników służy oczywiście do mocowania lamp zewnętrznych i komunikacji; nadajnik wyposażony jest również w identyczną stopkę, lecz przeznaczona jest ona do montażu dodatkowego modułu sterującego ( w chwili obecnej jest to tylko zapowiedź producenta, w każdym razie ma to być coś w rodzaju control zone AC3 PW).
    ..edit ....
    Nadajnik jest wyposażony dodatkowo w bardzo silną diodę wspomagania AF, co przy współpracy z podświetleniem wbudowanym w samych lampach bardzo ładnie wspiera działanie autofocus'a aparatu.
    Jak wspomniałem wcześniej w komplecie otrzymujemy bardzo fajne pokrowce na urządzenia, są one wykonane z materiału podobnego do tego z jakich się wykonuje torby fotograficzne, zamykane na zamek błyskawiczny, wewnątrz trzy miękkie przegródki (miejsce na nadajnik i dwa odbiorniki), do tego mocowanie na pasek i kieszonka w górnej klapie.
    Teraz trochę pomarudzę, ale nie będzie tego zbyt wiele
    Właściwie jedyną wadą jaką udało mi się zauważyć, jest to że zarówno odbiornik jak i nadajnik wyglądają identycznie. Różnią się jedynie stopką – metalowa w przypadku nadajnika i plastikowa w przypadku odbiornika. W związku z tym, gdy są umieszczone w pokrowcu ciężko się zorientować co jest co - chyba będę musiał nakleić na nadajnik kawałek czerwonej taśmy
    Zdjęcia samego urządzenia możecie sobie oglądać tutaj http://www.google.pl/search?q=pixel+...w=1382&bih=903
    Parametry techniczne według producenta

    Częstotliwość: 2,4 GHz
    Ilość kanałów: 3 (7 możliwych kombinacji)
    Liczba grup: 3 (7 możliwych kombinacji)
    Zasięg: 100m
    Zasilanie: 2 baterie AA
    Czas czuwania: 250 godzin odbiornik i 5 lat nadajnik
    Czas pracy: 100 godzin odbiornik i 120 godzin nadajnik
    Maksymalny czas synchronizacji: 1/8000
    Synchronizacji z aparatem: gorąca stopka i gniazdo jack 3,5mm
    Synchronizacji z lampą: gniazdo pc, gorąca stopka
    Antena: wbudowana

    cdn
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 23-07-2013 o 11:23 Powód: tytuł

  2. #2

    Domyślnie

    Czekamy niecierpliwie! Przynajmniej niektórzy..
    NIKON forever

  3. #3

    Domyślnie

    dołączam się do oczekujących na ciąg dalszy

  4. #4

    Domyślnie

    Art, jak rozumiem i-ttl działa z dwoma lampami normalnie tak jak z jedną ?? Pytam, bo już się trochę pogubiłem czytając różne specyfikacje, gdzieś mi się rzuciło w oczy, że tylko z jedną lampą jest i-ttl

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez look Zobacz posta
    Art, jak rozumiem i-ttl działa z dwoma lampami normalnie tak jak z jedną ?? Pytam, bo już się trochę pogubiłem czytając różne specyfikacje, gdzieś mi się rzuciło w oczy, że tylko z jedną lampą jest i-ttl
    Tak jest. King to w tej chwili nadajnik + odbiorniki - sterowane są z poziomu body. Menu aparatu obsługuje jedną lampę ( nie mówimy o CLS ) i w ten sposób podpinając poprzez Pixela dowoloną ilość lamp zewnętrznych, możemy nimi sterować tak jak jedną lampą (TTL, FP, BL,M). Sam nadajnik King'a umożliwia grupowanie lamp, co w tej chwili sprowadza się do opcji włącz/wyłącz 1,2 lub 3 grupy lamp.
    Jednak producent zapowiada kolejny element układanki - controler zone ( odpwiednik AC 3 PW )


    żródło:http://shashinki.com/shop/pocketwiza...on-p-7279.html

    Gdy ukaże się taka "klawiatura" do nadajnika King'a - będziemy mogli również przełączać tryb działania lamp i stosować kompensację błysku dla poszczególnych grup podobnie jak w PW.
    Kontrolera nie ma jeszcze w produkcji, jest zaledwie zapowiedż producenta, o żadnych terminach nie ma w tej chwili mowy.
    Jak znajdę tylko trochę czasu zrobię pozostałe części testu i zamieszczę zdjecia. Na dzień dzisiejszy, mogę jedynie napisać, że bawiąc się King'iem w pokoju zrobiłem 120 pstryków i nie zaobserwowałem żadnej zwiechy, ilość wyzwoleń 100%.
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 28-03-2012 o 08:41

  6. #6

    Domyślnie

    serdeczne dzięki za odpowiedź

  7. #7
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Obiecany dalszy ciąg

    Odpowiadając na pytania z tego wątku http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=197260

    pyt.”czy błyska za każdym razem, czy błyska przypadkowo”
    odp. w ramach zabawy z King'iem zrobiłem około 120 pstryków, z czego 100% zostało wyzwolonych prawidłowo; gdy lampa stoi swobodnie na nadajniku, nie ma żadnych przypadkowych błysków. Jeśli wystąpią jakieś anomalie podczas testu napisze o tym niżej.
    pyt.”Czy jest dołączone jakieś oprogramowanie do konfiguracji przez USB”
    odp. Oprogramowanie jest dostępne na stronie producenta ( na chwilę obecną tylko dla Canon i Sony, Nikon jest jeszcze zbyt nowy i na chwilę obecną nie ma nowszej wersji oprogramowania).

    Teraz przechodzimy już do testów Wszystkie zdjęcia jpg. prosto z puszki, kompensacja lampy i puszko zero (chyba, że na potrzeby testu ustawię inaczej zaznaczając to w tekście), pomiar światła matrycowy, WB auto, exif zachowany.
    Do dyspozycji mam Pixel King nadajnik + dwa odbiorniki załadowane Eneloop'ami z przebiegiem 120 strzałów, 2x SB800 ( na potrzeby testu zdjęty Stofen – goła lampa) , lampy studyjne Quantuum oraz Nikon D300 i Fuji S5Pro; fajki i browar

    D300+T17-50+UV Heliopan+Pixel King+SB800

    iTTL

    dwie lampy po obu stronach kompensacja 00

    1.Jak poprzednio, kadr pionowy
    2.+1EV
    3.-1EV
    4.-2EV
    5.-3EV
    6.
    kompensacja 0, seria 7 fps
    7.8.9.10.11.12.13.
    TTLBL

    Setup jak poprzednio
    14.
    cdn

  8. #8
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    TTLBLFP

    1/320s

    15.
    1/8000s (pełna dziura, Tamron nie wyrobił się z ostrością )

    16.
    bez lamp, dla zobrazowania warunków

    17.
    cdn

  9. #9

    Domyślnie

    Poproszę o wyzwolenie studyjnej na czasie krótszym niż synchro, w opisie Kinga jest naskrobane, że poprawnie synchronizuje studyjne do 1/8000s. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że bez pomocy systemówki w FP błyskającej w fotocelę jest to do wykonania.
    D814 | 12-300/1.4-4

  10. #10
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dandan Zobacz posta
    Poproszę o wyzwolenie studyjnej na czasie krótszym niż synchro, w opisie Kinga jest naskrobane, że poprawnie synchronizuje studyjne do 1/8000s. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, że bez pomocy systemówki w FP błyskającej w fotocelę jest to do wykonania.
    Body w trybie FP 1/8000s, lampa studyjna Quantuum R+300; gadżet na tle białej blendy ( body w pozycji portret, nie obracałem zdjęć).

    F 4,5

    18.
    F 6,3

    19.
    ten sam plan z wyłaczoną lampą (info dla tych, którzy mają czarne forum)

    20.
    cdn

Strona 1 z 100 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •