Close

Strona 2 z 100 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 995
  1. #11
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Ten sam setup jak dla Quantuum'a, tym razem na statywie SB800.
    Zapomniałem napisać, że obie lampy na pełnej mocy. Quantuum ze standardowym garnkiem, Sabina goły palnik zoom 24mm (małe OT, ale widać jak wypadają obie lampy studyjna – mocna i wolna, oraz systemowa - słabsza, ale szybsza)

    F 4,5

    21.
    F 6,3

    22.
    Zasięg

    Odległość ustalona według słupków kilometrowych na szosie obok.

    100m

    23.
    200m

    24.
    300m

    25
    Dalszy spacer chyba nie ma już sensu

    cdn

  2. #12

    Domyślnie

    mam pytanie odnośnie używania quantum za pomocą tego wyzwalacza skoro wyzwalacz przenosi auto FP z aparatu na lampę to czy lampa ma takie możliwości synchronizacji z czasami krótszymi niz 1/250? w specyfikacji nic na ten temat nie pisze jakie lampa ma synchro.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  3. #13
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Nie. Błysk w lampach studyjnych trawa bardzo długo w porównaniu do lamp reporterskich. Nieco krócej trwa błysk w studyjnych lampach czołowych producentów, ale na pewno nie zalicza się do nich Quantuum ( nie ta półka ), jednak i w tym przypadku jeśli mówimy o czasie ekspozycji 1/8000s możemy światło błyskowej lampy studyjnej traktować jako światło "ciągłe". Migawka rejestruje zaledwie mały wycinek ( w tym przypadku 1/8000s ) "świecenia lampy" - stąd taki spadek mocy rejestrowany na przykładowych zdjęciach.
    To tak najprościej jak potrafię, bardziej technicznie pisał o tym na forum Jacek_Z, w necie znajdzesz pewnie też wykresy wyładowania lamp studyjnych.

  4. #14

    Domyślnie

    A miałeś styczność z poprzednimi wyzwalaczami pixel TR331? Te są bardziej dopracowane, bo tamte często działały róznie

  5. #15
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Niestety nie, pierwsze moje radio to Pixel PT-04. Następnie "przetrzymałem" wszystkie pośrednie wersje i kupiłem dopiero King'a ( na PW mnie nie stać ). Z tego co czytam w specyfikacji TR-331 to tak jak King pracuje on w paśmie 2,4GHz więc jest to częstotliwość zapewniająca odpowiednio szybką komunikację radiową nadajnik/odbiornik, więc faktem że z synchronizacją na krótkich czasach TR-331 bywało różnie wynika zapewne z zastosowanych elementów elektronicznych i/lub oprogramowania. Co do Kinga, to jestem dopiero w fazie testów i jeśli chodzi o synchro z lampami studyjnymi dla ultrakrótkich czasów to zrobiłem zaledwie 3-4 klatki. Wszystkie synchronizowały prawidłowo, ale nie wiem czy przy 10, czy 100 będzie równie dobrze. W każdym razie w całym teście jak do tej pory Pixel King działał dokładnie tak jakbym tego oczekiwał, a zasięg ma sporo większy niż deklarowany przez producenta ( czego się akurat spodziewałem ).

  6. #16

    Domyślnie

    czy są jakieś różnice w niezawodności/odległości przy różnych położeniach pion/poziom nadajnika vs. odbiornik?
    Zapowiada się na prawdę zachęcająca alternatywa dla "Yogurtów", zwłaszcza ta synchronizacja do 1/8000s, przy bardzo rozsądnej cenie.

  7. #17
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Robiłem kadry poziome i pionowe, żadnych problemów bez względu na odległość ani czas synchronizacji nie ma.
    W teście na synchro 1/8000s zdjęcia są wykonane z body w pozycji "portret", jedynie nie obrócone żeby nie rozciągały wątku.

  8. #18

    Domyślnie

    sprawdzałeś jak to działa z bardziej budżetowymi lampami ?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #19
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Jeszcze nie, bo takich lamp nie posiadam; ale jak skończę testy z Sabinkami poproszę o współpracę kolegów posiadających zamienniki.

  10. #20

    Domyślnie

    Jest szansa żebyś sfotografował kogoś w plenerze z 600ws na full power, w pełnym słońcu (najchętniej to pod słońce doświetlając zacienioną postać), na krótszych czasach niż 1/250? Np 1/1000, 2000 ?
    Byłbym bardzo wdzięczny

Strona 2 z 100 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •