Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Filtry szare czy polar na początek

    Witam

    Zamierzam dokupić zestaw filtrów szarych i filtr polaryzacyjny do N 12-24, ale cena mojego dream zestawu przekracza ponad 600 zł, więc muszę rozbić to na 2 zakupy. I tutaj moje pytanie w szczególności do osób zajmujących się fotografia krajobrazową bo w to celuje.
    Co w praktyce częściej używacie: szare czy polar??
    Wiem, że zaraz będzie, najlepiej obydwa na raz, w zależności od sceny i warunków itp....... ale tak na spokojnie jakbyście podali to po co częściej sięgacie. Docelowo i tak będę miał oba rodzaje filtrów tylko zastanawiam się które na początek.

  2. #2

    Domyślnie

    Z mojej perspektywy - polara używam bardzo rzadko, bo krajobraz fotografuję szerokim kątem gdzie polar nie spisuje się dobrze. W Twoim przypadku na 12mm też nie będzie za ciekawie, niebo będzie miało nieciekawe przejścia od jasnego do ciemnego. Jeżeli będziesz unikał nieba w kadrach, to pomoże nieco zlikwidować odblaski na wodzie i nieco nasyci kolory. Ale osobiście i tak częściej sięgam po szary, żeby wydłużyć czas naświetlania. Jak sam napisałeś - wszystko zależy do czego

  3. #3

    Domyślnie

    W moim przypadku 80% polar i 20% ND ale zakup zaczalem od ..... ochronego, czyli UV, ktory jest zalozony zawsze kiedy nie korzystam z tych wczesniej wymienionych fiptrow.
    __________________________________________________ _________________
    D4s ¦ D800 ¦ N50/1.8 ¦ N105/2.8 ¦ N14-24/2.8 ¦ N24-70/2.8 ¦ N70-200/2.8 ¦ SB900
    akbiphotos.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Jak pisze hateom, polar do krótkiej ogniskowej rzadko się sprawdza. Kiedyś kupiłem polar do sigmy 10-20mm a teraz leży i kurzy się. Jak lubisz długie czasy naświetlania to szary jak najbardziej i szara połówka też się przyda.

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi wydaje mi się, że bardziej wykorzystam szare niż polar ale zobaczymy.

    A powiecie czy warto pakować się w system Z-Pro cokina z filtrami 150mm czy budżetowa seria P styka. Z-pro kusi systemem mocowania i możliwości przebudowy holdera na slim lub nie a p to przeróbki ręczne ( piłka .
    Jak jest z jakością filtrów cokina, hitech do serii z-pro bo na p to mnóstwo tego jest i każdy ma swoje zdanie...

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Poszukaj trochę na forum na przykład tu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=202000 , z tego co wiem dwu kolegów ma podobne zestawy

  7. #7

    Domyślnie

    ale to co podałeś to jest rozwiązanie do obiektywów typu N 14-24 czyli o bardzo dużej soczewce przedniej a mnie to nie interesuje bo mam mocowanie 77mm

  8. #8
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IsweepI Zobacz posta
    ale to co podałeś to jest rozwiązanie do obiektywów typu N 14-24 czyli o bardzo dużej soczewce przedniej a mnie to nie interesuje bo mam mocowanie 77mm
    Przepraszam, rzeczywiście napisałeś 12-24

  9. #9

    Domyślnie

    do tego szkla bym wzial polar jako pierwszy filtr.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #10

    Domyślnie

    Powiem tak...mam polara jak i ND, niestety nie wyobrażam sobie nie mieć tego drugiego ale to wszystko zależy co lubisz focić bo jeżeli lubisz zdjęcia z długimi czasami to wybór jest oczywisty .
    Pozdrawiam.
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •