Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    wojto62
    Gość

    Domyślnie Nikkor AF-S 28-70/2.8 D ED

    Witam wszystkich na forum.
    Próbowałem odszukać jakiś info na temat Nikkora AF-S 28-70/2.8 D ED na tym forum ale nie znalazłem, albo nie umiem szukać Jeśli ktoś z Was miał doczynienia z tym szkłem to proszę pomoc. Jak ten obiektyw współpracuje z D700? Zastanawiam się bo jest starszym szkłem. Jak z ostrością i AF? Dziękuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    A co wpisałeś w wyszukiwarce forumowej? Bo ja wpisałem 28-70 i mam multum tematów.
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojto62 Zobacz posta
    Jak ten obiektyw współpracuje z D700? Zastanawiam się bo jest starszym szkłem. Jak z ostrością i AF?
    odpowiedziałem Ci już na PW ale skrobnę kilka słów o szkle w wątku może się komuś jeszcze przyda.
    O AF nie ma się co martwić. Jest genialnie szybko.
    Ostrość w centrum jest bardzo dobra od f2,8. Na brzegach przy pełnej dziurze jest trochę słabiej.
    N24-70 na brzegu kadru przy f2,8 wypada to lepiej i widać to nawet na D700.
    Po przymknięciu do f4 w całym kadrze bardzo jest dobrze.
    Podsumowując, o ostrość i AF nie ma się co martwić.
    Większym problemem jest znalezienie dobrej niezajechanej sztuki.
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  4. #4

    Domyślnie

    wojto62 jak już go kupisz to skrobnij parę zdań i jakieś sampelki z D700, niedługo będę poszukiwał to szkiełko bo na nie chce wymienić mojego tamrona.
    ;]

  5. #5

    Domyślnie

    Ostatnio, jak nigdy, były chyba ze trzy sztuki na allegro. Nawet w dbd cenie. Jeden oscylował coś w granicach 2500zł Ja swój swego czasu za 3400 sprzedałem więc tendencja spadkowa widzę. Problem w tym, że na niezajechaną sztukę cięzko trafić, a już na pewno bym się bał bez oględzin.
    Trochę tego...trochę tamtego...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Ostatnio, jak nigdy, były chyba ze trzy sztuki na allegro. Nawet w dbd cenie. Jeden oscylował coś w granicach 2500zł Ja swój swego czasu za 3400 sprzedałem więc tendencja spadkowa widzę. Problem w tym, że na niezajechaną sztukę cięzko trafić, a już na pewno bym się bał bez oględzin.
    co znaczy w dobrej cenie ? chcesz mało wydać, czy kupić dobry obiektyw ?
    dobre solidne szkło, o ile jest zadbane i w dobrym stanie - nie traci wiele na wartości. Nie widzę powodu dla którego 24-70 ma kosztować 7tys a 28-70 zaledwie 2.5. No, chyba, że ledwie zipie. 28-70 w kwestii solidności budowy zjada nowego 24-70 na śniadanie, no a optycznie... teraz jest "gorsze" ale kilka lat temu było super-hiper-najlepsze . Teraz marketing wmawia, że 24-70 jest najlepsze . Za dwa lata będzie kolejne najlepsze. Te 4mm to sporo, i jak komuś na tym zależy - nie ma co dyskutować, ale jak nie - 28-70 jest doskonały,. Jest poza tym krótszy czyli wygodniejszy w eksploatacji, a modele końcowe nieco lżejsze od 24-70, no i o odchodzących gumach nikt nie słyszał

    Ja sprzedałem jakieś dwa tygodnie temu na allegro swoje 28-70 i to dość szybko. Te co były "w dobrej cenie" są nadal, moje za 4200 poszło w tydzień. Na upartego kupujący mógł w tej cenie znaleźć 24-70, ale mądry był szukał do reporterki solidnego szkła, co przetrwa każdą robotę. Tak więc cena nie jest wyznacznikiem tego co warto - bo to co dobre, po prostu kosztuje. Jak zawsze

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    co znaczy w dobrej cenie ? chcesz mało wydać, czy kupić dobry obiektyw ?
    dobre solidne szkło, o ile jest zadbane i w dobrym stanie - nie traci wiele na wartości. Nie widzę powodu dla którego 24-70 ma kosztować 7tys a 28-70 zaledwie 2.5. No, chyba, że ledwie zipie. 28-70 w kwestii solidności budowy zjada nowego 24-70 na śniadanie, no a optycznie... teraz jest "gorsze" ale kilka lat temu było super-hiper-najlepsze . Teraz marketing wmawia, że 24-70 jest najlepsze . Za dwa lata będzie kolejne najlepsze. Te 4mm to sporo, i jak komuś na tym zależy - nie ma co dyskutować, ale jak nie - 28-70 jest doskonały,. Jest poza tym krótszy czyli wygodniejszy w eksploatacji, a modele końcowe nieco lżejsze od 24-70, no i o odchodzących gumach nikt nie słyszał

    Ja sprzedałem jakieś dwa tygodnie temu na allegro swoje 28-70 i to dość szybko. Te co były "w dobrej cenie" są nadal, moje za 4200 poszło w tydzień. Na upartego kupujący mógł w tej cenie znaleźć 24-70, ale mądry był szukał do reporterki solidnego szkła, co przetrwa każdą robotę. Tak więc cena nie jest wyznacznikiem tego co warto - bo to co dobre, po prostu kosztuje. Jak zawsze
    Gratulacje. Musiałeś dobrze trafić jak ja swojego wystawiłem kiedyś na giełdzie za 3600 chyba to nie było zainteresowania, a stan też bdb. 4200 hmm to bardzo dobra cena...dla sprzedającego niewątpliwie. Chociaż fakt faktem 24-70 przy tym nikkorze to plastikowa zabawka, ale 4mm szerzej i lepsza ostrość na 2.8 skłaniała by mnie raczej, przy takiej cenie 4200, za właśnie tym szkłem. No chyba, że ktoś w naprawdę ostrych warunkach pracuje. Jedno jest pewne szkła już najmłodsze nie są i raczej warto dobrze obejrzeć przed zakupem.
    Trochę tego...trochę tamtego...

  8. #8

    Domyślnie

    Ja się nie będę palił. Co jakiś czas są sztuki od kogoś kogo było na taki sprzęt stać, kto go szanował, nie musiał testować na niejednej robocie bo z tego nie żyje, a dziś chce sprzedać niekoniecznie za 80% wartości sklepowej. Na taką okazję będę czekał i napewno się doczekam. Większość rzeczy kupiłem po bardzo okazyjnej cenie, i nie były to zajechane buble, myślę że prędzej czy później znajdzie się ktoś kto wyceni swoją dobrą sztukę za troche mniej niż 4200zł
    ;]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    prędzej czy później znajdzie się ktoś kto wyceni swoją dobrą sztukę za troche mniej niż 4200zł
    Nabyłem 14-24 w nie-do-wyobrażenia cenie 3500 w idealnym stanie, więc w pełni popieram to podejście
    Ludzie się fiksują na "oficjalnych" cenach, a kilka bardzo drogich szkieł w życiu kupiłem za 2/3 albo i 1/2 ceny "oficjalnej", w idealnym stanie (najwyżej "bez niczego", czyli same dekle, bez pudełka itd.). Oczywiście legalnie, sprawdzone i zarejestrowane w Nikonie.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  10. #10

    Domyślnie

    Widziałem dwie piękne sztuki na wiadomym portalu...z futerałem pudłem bardzo zadbane...oba piszczą podczas ostrzenia...to jednak działa jak hamulec....wiem obiektyw może tak działać w nieskończoność. Najlepsze jest to że ponoć jak się go używa intensywnie to piszczenie ustaje Ceny dlatego są takie okazyjne bo "urban legend" mówi że taki piszczący to zapewne szybko padnie....

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •