Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Nabyłem 14-24 w nie-do-wyobrażenia cenie 3500 w idealnym stanie, więc w pełni popieram to podejście
    No cóż, ja od znajomego na pewno bym nie kupił w takiej cenie. Od nieświadomego rynkowej wartości towaru nieznajomego też. To pewnie kwestia standardów, dla mnie ważne jest to żebym nie miał poczucia zrobienia geszeftu czyimś kosztem. Wolałbym wręcz przepłacić i wcale nie czułbym się jak frajer. Dziwię się trochę, że chwalisz się tym swoim zakupem na każdym kroku.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  2. #12

    Domyślnie

    MariuszJ masz troche nietypowe podejście. Jak ktoś kupuje Nikkora 14-24 doskonale wie ile jest wart, bo przecież płacił za niego w sklepie, a nie dostał go na komunię św. Jeśli ten ktoś chce go sprzedać za 3500zł to jest to wyłącznie jego sprawa. Tak naprawde nie wiesz czemu taka cena, może pilnie potrzebuje oddać komuś dług a może poprostu go stać na takie rzeczy a że nie chce sie bujać z szukaniem kupca za 4500 czy 5000 to sprzedaje za 3500. Jeśli ktoś zapytany "za ile sprzeda" mówi że za 3500, a ja się na tą cenę godzę to nie widzę tu żadnego problemu.

    Co innego jak bym wciskał komuś że kupię za 3500 bo np numer seryjny ma początek 45 co oznacza ferelną serię i że za pół roku na 100% padnie co by było oczywiście kłamstwem... Ale w innym przypadku - wszystko jest ok.

    Sam kupiłem 50tkę 1.4 za 600zł, 24rkę za 800 z 3 filtrami w tym polarem i z futerałem, i wcale nie mam z tym problemu. Każdy szuka tanio, to jest normalne.

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Rzuc okiem na nasza gielde. Wlasnie sie jeden pojawil.
    Cena jest ok, choć jaj nie urywa (ostatnio był jeden za 2800 w moich okolicach w idealnym stanie od hobbysty, ale kasy nie miałem na niego wtedy). Narazie muszę dokupić N85/1.8 i S24/1.8, wymiana tamrona na N28-70 będzie kolejnym ruchem, więc narazie się jeszcze nie rozglądam.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 26-03-2012 o 20:28
    ;]

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    MariuszJ masz troche nietypowe podejście. Jak ktoś kupuje Nikkora 14-24 doskonale wie ile jest wart, bo przecież płacił za niego w sklepie, a nie dostał go na komunię św. Jeśli ten ktoś chce go sprzedać za 3500zł to jest to wyłącznie jego sprawa. Tak naprawde nie wiesz czemu taka cena, może pilnie potrzebuje oddać komuś dług a może poprostu go stać na takie rzeczy a że nie chce sie bujać z szukaniem kupca za 4500 czy 5000 to sprzedaje za 3500. Jeśli ktoś zapytany "za ile sprzeda" mówi że za 3500, a ja się na tą cenę godzę to nie widzę tu żadnego problemu.
    W kręgach "ślubnych" duża część sprzętu pochodzi z brukselskiej św. Komunii.

    Jak ktoś chce sprzedać za 3500 zł ok. A za 350 zł też?

    To nie jest pamiątka rodzinna, tylko bardzo stabilnie wyceniony przez rynek produkt masowy. Każdy komis od ręki przyjmie taki obiektyw za niekosmetycznie więcej pieniędzy. Wie to kupujący, a jeżeli nie wie tego sprzedający możemy oczywiście to wykorzystać - ale na Boga, nie chwalmy się tym bo ani to splendor z takiego geszeftu, ani żadna informacja dla innych, że takie geszefty na nieświadomych się zdarzają.

    Jeżeli cena ta była uzasadniona innymi rzeczami, o których nigdy tu nie wspomniano - wartość informacji że 14-24 można kupić za 3500 jest w dwójnasób żadna.

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Mariusz a ty nie potrzebujesz czasami jakiegos szkla bo chetnie bym ci sprzedal Mam np. 35 1.8. Myslalem zeby wziac za nia jakies 600, ale zebys nie mial wyrzutow sumienia i nie czul, ze mne orznales mozesz dac 900 jakos przeboleje
    To działa w obie strony. Nie mogę się np. uwolnić od zapamiętywania forumowiczów wystawiających na giełdzie oferty sprzedaży swoich szpejów za kwoty kompletnie nieprzystające do sytuacji rynkowej. Nie dość że zapamiętuję, to jeszcze ekstrapoluję takie zachowania na kolejne potencjalne z rzeczonym interesy.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    No cóż, ja od znajomego na pewno bym nie kupił w takiej cenie. Od nieświadomego rynkowej wartości towaru nieznajomego też. To pewnie kwestia standardów, dla mnie ważne jest to żebym nie miał poczucia zrobienia geszeftu czyimś kosztem. Wolałbym wręcz przepłacić i wcale nie czułbym się jak frajer. Dziwię się trochę, że chwalisz się tym swoim zakupem na każdym kroku.
    Nie chwalę, skoro tak to odbierasz, to pewnie masz coś na rzeczy, ale to Twój problem. Stwierdzam prosty fakt, że okazje się na tym świecie zdarzają.
    Ale nie insynuuj mi robienia z kogoś frajera, który nie widział co i za ile sprzedaje, zwłaszcza że sam wcześniej to za konkretną sumę kupił i po prostu odsprzedał, bo leżało w szafie i się kurzyło. Skoro kupił i odsprzedał, to chyba umie liczyć? Nie musisz z zazdrości oblewać kogoś pomyjami. Nie możesz patrzeć na innych przez swój pryzmat (chyba że to pryzmat aparatu)
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #15

    Domyślnie

    Witam

    Podepnę się trochę pod wątek , chciałbym zapytać w jakich granicach oscyluje teraz cena tego szkła i czy warto jeszcze go kupować.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •