Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 85 f1.8 D -vs- Nikkor 85 f1.8 G

    Jest wątek na temat nowej 85 1.8 G. Nie mniej jednak chciałbym porównać wersję D oraz G. Używaną 85 D w świetnym stanie można kupić za 1200 zł (nowa 1600 zł). Wersja 85 G to nowośc i kosztuje 2000 zł.
    Pytanie brzmi czy jest sens dopłacać do nowszej wersji tej stałki?


    Znalazłem takie małe porównanie i oczy przecieram ze zdumienia... Nowa 85 G bije na głowę pod względem ostrości jej poprzedniczkę. Może ktoś z Was miał do czynienia z tymi szkłami i może coś o nich powiedzieć?

  2. #2

    Domyślnie

    Fajny link, zawsze warto miec
    dzieki
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  3. #3

    Domyślnie

    Super porównywarka
    | D600 + MB-D14 | 15-30mm f/2.8 | 50mm f/1.4 | 85mm f/1.8 | SB900 | GoPro | Lowepro |

  4. #4

    Domyślnie

    Obejrzyjcie sobie w tej porównywarce sample z Nikona 24-70, porównajcie z samplami z Canona 24-70. O wynikach i konkluzji opowiedzcie znajomemu, który miał okazję fotografować oboma obiektywami. Nie zapomnijcie tylko przedtem założyć coś na twarz, najlepiej torbę foliową.

    Proponuję jednak slrgear.com, jeżeli chodzi o rzetelne porównania.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Nowa 85 G bije na głowę pod względem ostrości jej poprzedniczkę. Może ktoś z Was miał do czynienia z tymi szkłami i może coś o nich powiedzieć?
    Nie mogę ich bezpośrednio porównać bo D miałem ponad rok temu,
    ale faktycznie nowy jest na pewno ostrzejszy w zakresie 1.8-2.5.
    Ma też lepszy kontrast w tym zakresie.
    Tylko jak otworzę plik RAW na kompie to czasem ilość fioletu jest ciut zaskakująca.
    Nawet w tej porównywarce to widać, że aberacje nie znikają nawet na 2.8.
    Wydaje mi się, że na 1.4G one mniej dokuczają.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Obejrzyjcie sobie w tej porównywarce sample z Nikona 24-70, porównajcie z samplami z Canona 24-70. O wynikach i konkluzji opowiedzcie znajomemu, który miał okazję fotografować oboma obiektywami. Nie zapomnijcie tylko przedtem założyć coś na twarz, najlepiej torbę foliową.

    Proponuję jednak slrgear.com, jeżeli chodzi o rzetelne porównania.
    Co konkretnie masz na myśli?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Co konkretnie masz na myśli?
    Gdybym miał np. wybierać między systemami Canon/Nikon na podstawie informacji z sampli the-digital-picture, w życiu bym nawet na Nikona nie spojrzał. Po prostu to co tam jest, w niektórych przypadkach skrajnie koliduje z moim doświadczeniem. Oczywiście, co do porównania 85/1.8D i G mogło im wyjść. Np. przypadkiem.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #8

    Domyślnie

    Znalazłem link do tej strony w innym wątku. Nie wiem na ile rzetelne mają te porównania dlatego założyłem temat.

    Kto jeszcze miał lub ma do czynienia z nową 85 1.8 G?

  9. #9

    Domyślnie

    Napaliłem się na 85G ze względu na tę ostrość na 1.8, ale jak zobaczyłem "bokeh" i parę innych rzeczy... na razie zostaję przy D
    Nie ma cudów, 85/1.8G to nie jest coś pomiędzy 85/1.8D a 85/1.4D/G. To jest coś mniej więcej takiego samego jak 85/1.8D. Coś tam poprawili, coś tam popsuli.
    Tym samym zamiast myśleć o zmianie 1.8D przyspieszyłem decyzję o dokupieniu Canona i 85L. (Nikkory 85/1.4 mi nie leżą, dlatego do dziś mam "jedynie" 1.8D).

    Oczywiście, jeśli ktoś musi mieć AF-S i ostrość na 1.8, a jednocześnie nie ma więcej niż 2000 na to, to 85/1.8G jest i będzie hitem.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  10. #10

    Domyślnie

    Chciałem założyć taki wątek, ale jestem tu nowy a byłem przekonany, że już taki istnieje Przyłączam się do pytania, jakie są argumenty za 85/1.8g. Mam już 35/1.8g i 50/1.4g więc ta 85 wydaje się logicznym uzupełnieniem zestawu.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •