Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie D700 czy N70-200 VR II

    Witam.
    W końcu przyszedł moment zmiany. Pierwotnie D90 na D700 ale... No właśnie kolega mnie "zbałamucił" bo kupił sobie 70-200 VR II o którym ja zawsze marzyłem. Cena praktycznie identyczna. Więc muszę wybrać. Albo jedno albo drugie. Jeśli D700 to mam zawsze sigmę 70-200 ale jednak zaczyna ma brakować ostrości na 2,8. A jeśli N70-200 too pracowało by to z D300s. Czytałem wątek D700 czy 85mm i padło na D700. Czy w mojej kwestii sprawa jest również tak jasna? Co do D700 dzwoniłem do FJ do Bielska-Białej i mają sztukę na sklepie.
    Pozdrawiam. Daniel F.
    2x Canon 5D Mk III, Sigma 15mm F/2,8 FE, Sigma 85mm F/1,4, Canon 16-35L II, Canon 35L, Canon 135L, Canon 70-200 L IS II

  2. #2

    Domyślnie

    Ludzie co z Wami?
    Ja rozumiem jak ktoś pyta "Mam Nikona X i nie wiem jaki obiektyw do pieska na tle rozmytej łąki". OK.
    Wy natomiast wiecie wszystko o sprzęcie i pytacie co macie sobie kupić?
    Pal sześć, że nawet nie piszecie co jest tematem waszych zdjęć.
    Pozdrawiam,
    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    Ojj tam, po prostu muszę się w marę szybko decydować. Robię głównie reportaże, i jakieś tam śluby. Czasem sport, jakiś portret.
    2x Canon 5D Mk III, Sigma 15mm F/2,8 FE, Sigma 85mm F/1,4, Canon 16-35L II, Canon 35L, Canon 135L, Canon 70-200 L IS II

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym brał D700
    ale tego z półki w fotojokerze nie bierz :P ma co najmniej 61 klatek
    Uczę się... Dobry sprzęt, kijowe umiejętności

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henio Jawa Zobacz posta
    Ludzie co z Wami?
    Ja rozumiem jak ktoś pyta "Mam Nikona X i nie wiem jaki obiektyw do pieska na tle rozmytej łąki". OK.
    Wy natomiast wiecie wszystko o sprzęcie i pytacie co macie sobie kupić?
    Pal sześć, że nawet nie piszecie co jest tematem waszych zdjęć.
    wystarczy zobaczyć gościa stronkę(adres w stopce)


    co do tematu, to do kościoła i do portretu zdecydowanie d700.
    Zakres ogniskowej 70-200 juz masz. Z czasem możesz sprzedać sigmę i dorobić sobie do N70-200
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aikidudi Zobacz posta
    wystarczy zobaczyć gościa stronkę(adres w stopce)
    Świetnie. Czyli trzeba sobie zadać trudu aby stwierdzić, że nie robi astro i makro. To już coś.

    Co do narciarstwa to zdecydowanie D300s i N70-200vr. Będziesz miał lepiej rozłożone punkty AF a obiektyw jest dość szybki.
    Pozdrawiam,
    Tomek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Henio Jawa Zobacz posta
    Świetnie. Czyli trzeba sobie zadać trudu aby stwierdzić, że nie robi astro i makro. To już coś.
    faktycznie ogromny trud
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aikidudi Zobacz posta
    faktycznie ogromny trud
    To nie jest kwestia trudu.
    Ty zajrzałeś i dałeś odpowiedź.
    Bez sensu. Człowiek kupi sobie nowy aparat a nie nowy obiektyw bo Ty i może ktoś jeszcze napisze, że D700 jest lepszy do ślubu. Sądzisz, że pytający jeśli zajmuje się ślubami to o tym już gdzieś nie czytał?
    Pozdrawiam,
    Tomek

  9. #9

    Domyślnie

    ja też bym brał d700 , 70-200 już masz, z czasem możesz zmienic na N

  10. #10

    Domyślnie

    Z D700 domykasz Sigmę do f/4 - f/4.5 i masz obrazek lepszy i głębię mniejszą niż z DX i f/2.8. Do tego w gratisie lepsze kolory, mniejszy szum, rozpiętość tonalną. No i zawsze możesz otworzyć szkło do f/2.8. Dodatkowo nie poznasz obrazka z 50-ki, a 85-ka nabierze rumieńców. Chociaż mogę się mylić. D700 mam tylko od momentu jego premiery w Polsce. A N70-200 VR był ze mną jeszcze za czasów premiery D80. D300s zostanie ci jedynie do szerokich kątów, bo tak taniej. A po jakimś czasie w ogóle odechce się go używać. Tylko pamiętaj, że to D700 jest ciężkie paskudnie - jakby co to nie moja wina.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •