Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flores Zobacz posta
    Na pokrętle jest taki ludzik w biegu, to ustawiasz i możesz spokojnie swojego kota focić... [...].
    Mojego kota można focić jak miasto nocą - ze statywu na czasie B Tylko trzeba biedaka między ujęciami obrać, żeby sobie odleżyn nie narobił

    nojmi tryb AUTO służy do obsługi fotoradarów i innych użytkowników robiących jako podpórka pod aparat. W trybie M wszystkie funkcje ustawiasz ręcznie na podstawie tego co widzisz, jaki masz pomysł na zdjęcie i wskazania światłomierza. Tryby A i S to tryby półautomatyczne, w których część obsługi bierze na siebie automat; korzysta się z nich w sytuacji gdy nie ma czasu na ręczne ustawianie parametrów ( reporterka, sport itp. ).

  2. #12

    Domyślnie

    ok, a jak uzyskać efekt rozmycia? Mam domek nad jeziorem przebywam tam większość wakacji i praktycznie co weekend, i nie raz są większe fale, z jeziora wypływa rzeka, widziałem gdzieś na zdjęciach, raz woda jest ostra tzn. widać w niej każdą kroplę, a raz jest jak mgła... Jak uzyskac taki efekt?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nojmi Zobacz posta
    ok, a jak uzyskać efekt rozmycia? Mam domek nad jeziorem przebywam tam większość wakacji i praktycznie co weekend, i nie raz są większe fale, z jeziora wypływa rzeka, widziałem gdzieś na zdjęciach, raz woda jest ostra tzn. widać w niej każdą kroplę, a raz jest jak mgła... Jak uzyskac taki efekt?
    mając wiedzę podaną w tym wątku - jak myślisz ?
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  4. #14
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Są dwa rodzaje rozmycia.
    1. Rozmycie tła, zależne od otworu przesłony ( słowo kluczowe głębia ostrości w skrócie GO)
    2. To o co pytasz czyli rozmycie w ruchu; tutaj potrzebny jest statyw i długi czas naświetlania (ze względu na czas ekspozycji często konieczny jest też szary filtr, tak by uzyskać czasy naświetlania 1s i dłuższe).

  5. #15

    Domyślnie

    ja w tej amatorskiej lustrzance (3100) mam ograniczony czas naświetlania ? Ten czas uzyskam zapewne w trybie S? (1oo czy np. 3o ?)

  6. #16

    Domyślnie

    Panowie widzę, że komentarze wyjątkowo mało uszczypliwe... za mniejsze przewinienia była porządna zje%ka

    Ja na A robie rajdy, a jak chcę zmierzyć prędkość zawodnika daję AUTO. Do reszty czyli do wszystkiego innego używam M...

    myślałem, że biegnący ludzik na pokrętełku jest do lekkoatletyki


    czy to młode pokolenie weszło na forum, które najpierw pyta, potem czyta, a na końcu ewentualnie pomyśli?
    www.rajdowy.blogspot.com wolę samochody niż wijące się "modelki"

  7. #17
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nojmi Zobacz posta
    ja w tej amatorskiej lustrzance (3100) mam ograniczony czas naświetlania ? Ten czas uzyskam zapewne w trybie S? (1oo czy np. 3o ?)
    Do długich czasów ekspozycji służy czas B; pisałem o tym w poście 11-tym

    EDIT

    Nie wiem do ilu sekund zejdziesz w D3100, ale sprawdż sobie trybie M
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 07-03-2012 o 16:45

  8. #18

    Domyślnie

    no dobrze, dobrze wiem, że w teorii nie da się zbyt wiele wytłumaczyć A ISO w jakim trybie mogę ustawić? Poprzez naciśnięcie guziczka <[i]> ?

    A czy to starsze co, może przekazać kilka cennych rad i wytłumaczyć wymiera? hyhy

  9. #19

    Domyślnie

    Tu masz symulator na którym możesz poćwiczyć poszczególne ustawienia aparatu w różnych trybach.

  10. #20

    Domyślnie

    Bingo !
    sprzęt: fotografuję sercem

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •