Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF 80-200/2,8D ED - do sprzedania???

    Czy wersja Nikkora AF 80-200/2,8D ED czyli bez IF jes dobrą wersją tego sprzętu? Mogę kupić takiego używanego w studio, w stanie idealnym. Czy warto w niego inwestować, czy może jednak lepiej w wersję IF??

    Czym w końcu się od siebie różni wersja tego obiektywu z IF i bez IF?
    Proszę o szybkie informacje, musze podjąć decyzje.
    Z góry wielkie dzięki
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  2. #2

    Domyślnie

    Wersja bez IF jest wsuwana,a w IF nie.A optycznie niczym się nie różnią

  3. #3

    Domyślnie

    Mogę takiego kupić w idealnym stanie za 2300 pln. Czy to dobra cena, czy może zbyt dużo? Poradźcie, bo już sam nie wiem czy kupic to szkło czy jednak wziąść nówke AF Nikkora 180 f/2.8 IF-ED za niecałe 3 tys.
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  4. #4

    Domyślnie

    Mój wujek nie żałował na ten obiektyw.Powiem tylko jedno : świetny jest

  5. #5

    Domyślnie

    Mam podobny dylemat... waham sie pomiedzy Sigma 70-200 2,8 z wbudowanym cichym silnikiem i mocowaniem statywowym (za 2000 zl) a Nikkorem za jakies 2500, ale "srubokret" i bez mocowania...
    LuCaS
    D800|24-70 f2,8|85 f1,4
    50 f1,4|80-200 f2.8

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez st_luk
    Mogę takiego kupić w idealnym stanie za 2300 pln. Czy to dobra cena, czy może zbyt dużo? Poradźcie, bo już sam nie wiem czy kupic to szkło czy jednak wziąść nówke AF Nikkora 180 f/2.8 IF-ED za niecałe 3 tys.
    Jeśli zależy Ci na uniwersalności to zoom. Jeśli chcesz tylko tele, to 180mm. Stałka będzie miała sporo lepszą jakość optyczną (choć ten zoom jest naprawdę świetny).
    Oba zaczynają ostro rysować (zoom przy długim końcu, przy 80mm wcześciej) od średniego zakresu odległości (o zoomie wiem z autopsji, o stałce czytałem w kilku miejscach).
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •