Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Haaaaaa , to żeś sobie Panie Kolego wykombinował zgryzotę Sigma czy D700 ?. Wiadomo, że D700 ! bo go niczym nie zastąpisz, a ogniskową 85mm znajdziesz dosłownie wszędzie i za różne pieniądze, a jak nie znajdziesz to zrobisz trochu inne zdjęcie obiektywem 50mm. Regionalnej konkurencji nie powinno się doradzać, ale niech tam, niech rośnie jakość naszej fotografii
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Haaaaaa , to żeś sobie Panie Kolego wykombinował zgryzotę Sigma czy D700 ?. Wiadomo, że D700 ! bo go niczym nie zastąpisz, a ogniskową 85mm znajdziesz dosłownie wszędzie i za różne pieniądze, a jak nie znajdziesz to zrobisz trochu inne zdjęcie obiektywem 50mm. Regionalnej konkurencji nie powinno się doradzać, ale niech tam, niech rośnie jakość naszej fotografii
    Widzisz,taki ze mnie kombinator. Konkurencją dla nikogo na pewno nie będę. Za cienki jeszcze jestem. Fotografia jest moją pasją i planuję w przyszłości zamienić to w zawód. Tylko po tym może juz przestać to być pasją. Przekonałem się na własnej skórze.

  3. #23
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WALOD Zobacz posta
    zamiana aparatu na D700 jest słusznym posunięciem.
    W rzeczy samej...

  4. #24

    Domyślnie

    D700 jak nic.. Miłem kilka razy przyjemność porównać do swojego D300 i powiem szczerze, że między tymi puszkami jest przepaść.. Sam w najbliższym czasie,tj. miesiącu mam zamiar być szczęśliwym posiadaczem tego body (nie mogę się doczekać) dlatego nie ma się nad czym zastanawiać.. FX to FX co do samej sigmy to ostatnio będąc w Krakowskiej Bonarce w sklepie ABFOTO i rozmawiając ze sprzedawcą na temat sigmy 85 1.4 stwierdził on iż wg. niego jest to najlepsza 85 z jaką on sam się zmierzył.. Mówił to na tyle przekonująco, że już się nie wacham czy szarpnąć się na nikonowską czy to 85/1.4 D,czy nowszą jej wersję G i jest to kolejny mój zakup po D700, no chyba, że jakimś cudem znajdę tanią używkę 14-24..
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

  5. #25

    Domyślnie

    Najlepsza, bo marża dla sprzedawcy najwyższa.

    Ale tak serio, to kryteria oceny obiektywów są po prostu na tyle różne, że trzeba wiedzieć kogo słuchać. To tak, jak ktoś powie, że najlepszy samochód poniżej kwoty XXX to dla niego Toyota XYZ. Preferencje są różne - przy obiektywach niby cech szczególnych mniej, a jednak. Warto samemu sprawdzić. Przy tej cenie można spróbować skorzystać z wypożyczalni lub znajomych (z forum). Niestety wypożyczalnie dopiero w Polsce raczkują, więc są tylko w niektórych miastach.
    Ja obiektywy oceniam w dużej mierze po zdjęciach. Im więcej ich oglądam, tym bardziej się utwierdzam w danej opinii. Dlatego polecam Flickr i przejrzenie fotografii od różnych ludzi i w sytuacjach, które spodziewamy się fotografować. Sigma jest specyficzna i potwierdzają to inni na forum. Dość nagłe przejście w nieostrości momentami wygląda super, a momentami już mniej. Ma za to taki plus, że łatwiej ją odsprzedać chyba (bo tańsza). Dla kogoś kto do tej pory fotografował zoomami, to przeskok na dowolną 85-kę 1.4 i tak będzie się wiązał z zachwytem. Chociaż 70-200/2.8 naprawdę dobrze wygląda w takim zestawieniu. Ale to także niezbyt tanie szkło.

  6. #26

    Domyślnie

    Kupuj D700 i to szybko, FX to bajka, później kupisz sobie 85 jakie znajdziesz (szkło zacne na 1.4) albo dawaj 14-24 i posmakujesz co to ultrawidezoom, tylko uważać trzeba aby sobie stóp nie fotografować
    Szymek

  7. #27

    Domyślnie

    doswiadczen mam malo, ale d700 mnie zauroczylo. Stare 35-70, 70-210, 50, 35 lataja jak diabli. Co prawda mam tez d5100, ale tylko dla 17-55... Czyli do wycieczek rodzinnych bo mnijsza puszka. Kupuj aparat.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  8. #28

    Domyślnie

    właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem D700 i po pierwszych testach mogę powiedzieć,że między D300,a D700 jest przepaść.. Plastyka,ostrość,kolory,rozpiętość tonalna, poprostu wszystko wszystko jest w D700 jak na moje potrzeby. Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji to naprawdę nie zastanawiaj się,bo nie ma nad czym.. FX to bajka ja sam już się zastanawiam,czy nie sprzedać D300 i nie kupić drugiego D700 dla żonki )
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

  9. #29

    Domyślnie

    no i plany stały się faktem.. Sprzedałem prawie wszystko pod DX (D300,n16-85,50/1.8 i sigme 10-20) i nabyłem drugi D700 używane.. Ostatnio miałem okazję przetestować D700 na ślubie u znajomej i komfort pracy na tym body jest niesamowity porównując go z D300.. Nie żałuję ani jednej zł wydanej na FX..
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •