Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Problem z lustrem?

    No witam,

    mam taki problem z D700, że blokuje mi się lustro u góry i nie chce opaść, nawet po wyjęciu baterii. Aparat oprócz tego działa, LV da się włączyć, a próba zrobienia zdjęcia przy włączonym LV to jedyna opcja, żeby lustro opadło. Potem przez chwilę jest ok, ale za chwilę znowu się zacina.

    Ktoś tak miał?

    A, i przy okazji - jaki jest gwarantowany przebieg migawki w D700? Świta mi, że 150.000, ale nie mogę znaleźć wiarygodnego potwierdzenia. I czy gwarancja na migawkę działa po wygaśnięciu gwarancji na cały aparat?

    PZDR
    forum.niekojarze.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma żadnej gwarancji na migawkę. W Canonie tak jest. W Nikonie masz gwarancję czasową i tyle. To nie jest gwarantowany przebieg migawki, tylko szacunkowo wg producenta tyle migawka powinna wytrzymać.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  3. #3

    Domyślnie

    To o czym piszesz nie ma nic wspolnego z migawka, tylko mechanizmem lustra.
    Gwarancja na przebieg migawki jest w Canonie na korpusy od xxD wzwyz. W Nikonie brak.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 03-03-2012 o 08:11
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakubas Zobacz posta
    No witam,

    mam taki problem z D700, że blokuje mi się lustro u góry i nie chce opaść, nawet po wyjęciu baterii. Aparat oprócz tego działa, LV da się włączyć, a próba zrobienia zdjęcia przy włączonym LV to jedyna opcja, żeby lustro opadło. Potem przez chwilę jest ok, ale za chwilę znowu się zacina.

    Ktoś tak miał? [...]
    Mam identyczne objawy w D70, u mnie to wina zasilania (pada mi grip). Pomaga wyłączenie aparatu, ponowne włączenie i naciśnięcie migawki (identyczne objawy). Przemyj wszystkie styki zasilania alkoholem i następnie benzyną do zapalniczek. Sprawdż styki, u mnie niby przejście jest ale problem występuje gdy puszka potrzebuje trochę więcej amperów.

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem to w D70. Naprawa gwarancyjna, po gwarancji koszt wynosił kiedyś w granicach 300-400zł. Tu powinno być podobnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Mialem to samo: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=203015
    Pada mechanizm naciagu lustra.

  7. #7

    Domyślnie

    Calkiem przypadkiem chyba wlasnie rozwiazalem ten problem. otoz w mojej d700 tez lustro blokuje sie i nie chce opasc, do tego stopnia ze czasami nawet przelaczenie na lv nie pomagalo albo pomagalo dopiero po 6 a nawet 10 nacisnieciu spustu migawki w tym trybie. Gdy pomoglo robilem 1-2 gora zdjecia i znowu blokada w gornym polozeniu.
    Najdziwniejsze bylo to ze nie dzialo sie to manualnym zenitarem 16mm, aparat sprawowal sie bez zadnego problemu i dzialal normalnie. Jako ze ma on przeniesienie przyslony postanowilem , zrobic podobnie z "normalnymi" obiektywami, tzn podczas robienia zdjecia przesunalem iprzytrzymalem dzyngielek(ten w body) o centymetr gora dwa. Okazalo sie ze problemu nie ma aparat dziala, zdjecia wychodza ok.

    Teraz tylko musze wykombinowac jak na stale zatrzymac go w tej pozycji, ale mysle ze to nie bedzie problem.

    Boje sie tylko czy tym "sposobem nie zepsuje czegos innego w aparacie ???
    Pasja i praca
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •