Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Timelapse

  1. #1

    Domyślnie Timelapse

    Moja pierwsza próba z czymś takim Mam zamiar zrobić kilka lub nawet kilkanaście takich filmików i dopiero złożyć w całość z muzyką.



    Całość zrobiona z około 600 zdjęć.
    tyle nikona było.. ale się zmyło..

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno połączenie kilkunastu filmików o różnych porach dnia, z różnych miejsc byłoby bardziej interesujące. Staraj się unikać takich "błysków", zmian naświetlenia, to trudne, ale nie niemożliwe, w pewnym sensie również możliwe do skorygowania w obróbce. Prawa-górna część to "biała plama". Czy to jest może okolica mostu Śląsko - Dąbrowskiego ?

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie będę próbował Różne pory dnia, różne miejsca. Może jak się uda to z dachów nad centrum porobię.

    Tak, nad tunelem przy placu zamkowym.

  4. #4

    Domyślnie

    Troche za wolny ten timelaps to po pierwsze. Po drugie to kiepska jakość (za ciemne). Wsadowa obróbka zdjęć by się przydała.
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za uwagi Na razie to była tylko próba, więc pewnie jeszcze będę poprawiał. A ciemne ponieważ parametry dobrałem jak ostre słońce poświeciło.

  6. #6

    Domyślnie Jaki obiektyw do timelaps

    Jakich używacie obiektywów lub ustawień aby nie było migotania obrazu w timelapsie?
    D300, Nikkor 50mm f/1.4D, Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6G, SB 800, Samyang 8

  7. #7

    Domyślnie

    Albo robisz na A i przez odpowiedni program usuwasz migotanie alibo robisz na M.

  8. #8

    Domyślnie

    W jakim programie można skorygować migotanie?

    Z tego co ja się orientuję w temacie to migotanie powstaje przez niedokładność domykania przysłony (ustawiona wartość np f8 nie zawsze domyka się dokładnie w to samo miejsce) i stąd powstają minimalne różnice w naświetlaniach poszczególnych klatek. Nie wiem czy tryb M to zmieni.
    MZ ratunkiem jest fotografowanie na pełnej dziurze, na minimalnej dziurze albo szkłem manualnym. Jest jeszcze opcja z zablokowaniem przysłony na wcześniej wybranej wartości przyciskiem podglądu GO i lekkim wypięciu szkła z korpusu.

    Jeśli jednak jest jakaś możliwość software'owa eliminacji tego zjawiska to poprosiłbym o receptę.
    fulfrejm

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez punky Zobacz posta
    W jakim programie można skorygować migotanie?

    Z tego co ja się orientuję w temacie to migotanie powstaje przez niedokładność domykania przysłony (ustawiona wartość np f8 nie zawsze domyka się dokładnie w to samo miejsce) i stąd powstają minimalne różnice w naświetlaniach poszczególnych klatek. Nie wiem czy tryb M to zmieni.
    MZ ratunkiem jest fotografowanie na pełnej dziurze, na minimalnej dziurze albo szkłem manualnym. Jest jeszcze opcja z zablokowaniem przysłony na wcześniej wybranej wartości przyciskiem podglądu GO i lekkim wypięciu szkła z korpusu.

    Jeśli jednak jest jakaś możliwość software'owa eliminacji tego zjawiska to poprosiłbym o receptę.
    Polecam darmowy http://neuron2.net/deflick/flick.html
    Generalnie jeśli nie ma szkła z manualną przysłoną to robi się na M i traktuje wspomnianym pluginem.

  10. #10

    Domyślnie

    podziękował - przetestuję.
    fulfrejm

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •