Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    St Wola & Kraków
    Posty
    9

    Domyślnie + Czas na własne studia do fotografii produktowej :)

    Witajcie
    Na wstępie, forum przeglądam od kilku tygodni wiele z niego wyniosłem - dzięki za to. Dziś postanawiam jednak zapytać was o radę odnośnie skompletowania sprzętu do domowego studia.


    Potrzebuję w domu urządzić studio do fotografii produktowej - głównie mam tu na myśli nowe ubrania, obuwie czasami jakieś dodatki.
    Posiadam pomieszczenie ok 7x5m2 w piwnicy - jednak już w lato przeprowadzka na poddasze które będzie całe białe i idealne do fotografowania produktów

    A więc tak, po kilku tygodniach rozmyśleń skompletowałem zestaw który chce kupić.
    Zależy mi na 'full opcji', chce mieć dobry sprzęt i tak żeby niczego nie brakowało.

    Pytanie do Was będzie - jak to wszystko połączyć (co jeszcze dokupić?) oraz czy ogólnie warto.
    Więc przejdźmy do rzeczy.
    Nie planuję robić portretów, krajobrazów ani innych - tylko fotografia produktowa.

    Aparat lustrzanka standard obiektyw Nikon D3100/D5100.

    I teraz sprzęt:
    1. Namiot bezcieniowy 100cm x 100cm
    2. Stół bezcieniowy 100cm x 200cm (spory do np spodni, kurtek, płaszczów)
    3. Dwie sztuki Softbox parasolowy Powerlux 70x100cm
    4. Zestaw teł z systemem zawieszania (http://www.funsports.pl/zestaw-miniatelier.html)
    No i teraz oświetlenie:
    5. Zestaw oświetleniowy Powerlux lampy VT-400 + statywy + parasolki (http://www.funsports.pl/zestaw-oswie...parasolki.html)

    Tutaj lampy studyjne do podświetlenia stołu od dołu ew. do doświetlenia namiotu:
    6. Lampa studyjna VS-68/34W (http://www.funsports.pl/lampa-studyjna-vs-68-34w.html)
    7. Oprawka do lampy studyjnej (http://www.funsports.pl/oprawka-do-z...wych-sa02.html)

    Planuję zakupić dwie lampy studyjne + dwie oprawki.
    8. Statyw VELBON SHERPA 200R (http://allegro.pl/statyw-velbon-sher...075899495.html)
    Czy ten statwy posiada możliwość zainstalowania poziomej poprzeczki?

    Czy aparat wraz z oświetleniem będzie ze sobą współpracował?
    Czy potrzebuję dokupić coś jeszcze do wyzwalania światła?
    Czy taka lampa studyjna z oprawką przyda się na doświetlenie stołu od dołu czy też namiotu?

    Pozdrawiam dziękuję ślicznie, za kilka dni będę musiał złożyć zamówienie.
    Ostatnio edytowane przez thefirm ; 23-02-2012 o 23:29

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thefirm Zobacz posta
    Witajcie [...]
    Witam

    1. zbędny
    2. zbędny
    3. OK z mocowaniem Bowens
    4. OK ale niekoniecznie, czasem wystarczy kawałek brystolu lub styropianu
    5. Nie kupuj zestawów, zamiast tego 2x Quantuum PT 200 /300 lub R+ 300
    6. Jedna może być do budżetowego podświetlenia tła
    7. Jeśli kupisz tą żarówkę to tak
    8. Jakiś statyw będzie potrzebny, byle stabilny, pomacaj i zwróć uwagę na głowicę.

    Oświetlenie poleci na fotoceli i kabelku ( jest w komplecie), ale wygodniej będzie jakieś tanie radio. Potrzebny będzie jeszcze jakiś obiektyw ( 18-50 do Allegro wystarczy ).
    Szpilki, spinacze, taśma klejąca, żelazko, manekin...

    EDIT

    Statywy pod lampy pkt.5 Air Quantuum'a są bardzo fajne.
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 24-02-2012 o 00:25

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    St Wola & Kraków
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki wielkie Art Erie.
    Generalnie sprzętu całkiem sporo bo wnioskuje o dotację (póki jeszcze rozdają 'za darmo' pieniądze).
    Podałem już we wniosku to co wypisałem plus żelazko parowe, manekin, listwa zasilająca i różne inne rzeczy nie związane z fotografią.
    Generalnie jak wezmę ten (myślę że całkiem solidny) zestaw Powerluxa 400 Ws to nie zrobię błędu?
    W dodatku będą statywy, parasolki wszystko mocowanie Bowensa.

    Generalnie przy obróbce graficznej (mam nadzieję że jak najmniejszej ) chce uzyskać taki efekt jak na fotach:
    http://www.diversesystem.com/__files...o_l_0411_2.jpg
    http://www.diversesystem.com/__files...vegas_ix_1.jpg
    http://www.diversesystem.com/__files..._adapter_1.jpg


    Pozdrawiam i proszę o wpisy jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez thefirm ; 24-02-2012 o 00:59

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thefirm Zobacz posta
    [..]
    Generalnie jak wezmę ten (myślę że całkiem solidny) zestaw Powerluxa 400 Ws to nie zrobię błędu?
    W dodatku będą statywy, parasolki wszystko mocowanie Bowensa.[...]
    Ten zestaw jest do bani bo:
    Lampy sa "kiepawe", to jakaś hybryda lampy i żarówi błyskowej; niby jest tam jakaś regulacja jak w prawdziwej lampie, ale palnik jest głęboko schowany, dzięki czemu da się tego używać jedynie z parasolkami (będzie kiepsko współpracował z softboxem). Jeśli już to kupic "prawdziwe" lampy studyjne Quantuum lub Powerlux ( najtańsze, godne uwagi ), takie zawsze łatwo sprzedasz, zamienisz, rozbudujesz.
    Prócz lamp w zestawie masz dwie parasolki ( od kilkunastu do kilkudziesięciu zł/szt ) i jakieś statywy ( pewnie najtańsze ).
    Co do zdjęć jakie linkowałeś, to na drugim żle dobrane tło. W sumie nic nadzwyczajnego, wsam raz na Allegro. Bynajmniej nie znaczy to, że będziesz pstrykał takie foty zaraz po rozłożeniu sprzętu, na to nie licz

  5. #5

    Domyślnie

    Ja również polecam wybór odrobinę lepszych lamp - polecam szczególnie Quantuum R+ 300 (o którym wspomniał Art Erie) - mam, używam (również modelu 600).
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  6. #6

    Domyślnie

    dla quantuumowców link niestety dawno nie aktualizowany ale aktualny Jednak można zrobić super efekt za 1/10 tej ceny

  7. #7
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jatoja2 Zobacz posta
    dla quantuumowców link niestety dawno nie aktualizowany ale aktualny Jednak można zrobić super efekt za 1/10 tej ceny
    Doskonały wątek, wszelka "kombinatoryka" jest bardzo potrzebna; ale żeby być takim MacGyver'em trzeba mieć pojęcie o tym co się robi. Kolega zdaje się mocno początkujący, wystarczająco napoci się z ustawianiem sprzętu, światła i upinaniem. Reszta przyjdzie z czasem

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    ....Kolega zdaje się mocno początkujący, wystarczająco napoci się z ustawianiem sprzętu, światła i upinaniem. Reszta przyjdzie z czasem
    Zamiast wchodzić w zakupy, niech thefirm trochę poczyta albo znajdzie kogoś bardziej doświadczonego co mu pokaże to i owo. Zdjęcia jakie chce wykonywać można zrobić przy użyciu dwóch żarówek i większych kawałków styropianu.

  9. #9
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    Zamiast wchodzić w zakupy, niech thefirm trochę poczyta albo znajdzie kogoś bardziej doświadczonego co mu pokaże to i owo. Zdjęcia jakie chce wykonywać można zrobić przy użyciu dwóch żarówek i większych kawałków styropianu.
    Można, ale jak dają za darmo, to warto brać coś lepszego niż styropian i żarówki.

    Cytat Zamieszczone przez thefirm Zobacz posta
    [..]Generalnie sprzętu całkiem sporo bo wnioskuje o dotację (póki jeszcze rozdają 'za darmo' pieniądze).
    Podałem już we wniosku to co wypisałem plus żelazko parowe, manekin, listwa zasilająca i różne inne rzeczy nie związane z fotografią.
    [...].

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Doskonały wątek, wszelka "kombinatoryka" jest bardzo potrzebna; ale żeby być takim MacGyver'em trzeba mieć pojęcie o tym co się robi. Kolega zdaje się mocno początkujący, wystarczająco napoci się z ustawianiem sprzętu, światła i upinaniem. Reszta przyjdzie z czasem
    Jeśli nie wie co robi to niech nie daje podania o dotację bo to mija się z celem Albo coś umię (nie jestem mistrzem ale jakieś zlecenie czasem wpadnie), idzie mi i mnie sprzęt ogranicza żeby robić lepsze zdjęcia albo nic nie umiem i daję sobie spokój. Ewentualnie próbuję, wstawiam zdjęcia w internet i proszę o rady a pozniej zakladam firme, wiem czego porzebuje (inwestuje w swiatlo, szkla, body). Ja bym sobie też kupił blendy i trochę plexi

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •