Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Jedynka mega-super, reszta nuda

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  2. #12

    Domyślnie

    Jedynka świetna, reszta moim zdaniem przeciętna, z czego 3 i 6 totalnie nieostre (poruszone), normalnie takie zdjęcia wyrzucam do kosza, chyba że ta nieostrość jest jakimś "artystycznym efektem". Ale w tym przypadku raczej nie. Raz jeszcze uznanie dla jedynki.
    Pozdrawiam,
    Mirek

  3. #13

    Domyślnie

    Hehe jakoś widocznie inaczej widzę świat. Może nie artystycznie ale czasy specjalnie wydłużane a i przepały dorobione Wiem jakiś dziwny jestem
    Dzięki za komentarze i w sumie chyba jedynka też mi się najbardziej podoba. Rzadko takie zdjęcia robię więc na początku bardziej mi się podobały

    Idąc sobie ulicą w jednej ręce trzymając ciepłe jedzonko z budy których nie brakuje. Widzisz zbliżającą się parkę, śmiejącą się od ucha do ucha. Myślisz fajny klimat. Znajomi trochę z przodu Ci przeszkadzają. Aparat na ramieniu na nim manualne szkło. Sprzęt w trybie A iso800 bodajże. Domykasz przysłonę do max czyli 22. Jednym palcem ustawiasz ostrość do mniej więcej takiego miejsca w którym planujesz wcisnąć magiczny guzik patrząc na zakres odległości ostrzenia. Na samym końcu wciskasz spust. Modele mijają Cię, Ty bierzesz kolejny gryz ciepłej przekąski i popylasz dalej. Tak powstało zdjęcie nr3

  4. #14

    Domyślnie

    moim zdanie 1 jest ok, kadr ciekawy a obróbka hmmm sam nie wiem
    D7200, TOKINA 11-16 i takie tam..

  5. #15

    Domyślnie

    Na 4, 5, 6 ginie cały nastrój krakowskiego Kazimierza.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kruszyna Zobacz posta
    Raz że mam monitor (PA241W mimo że to jeszcze nie najwyższa półka) po którym na innych zdjęcia są mega nie takie jak trzeba
    Ty się już monitorem nie usprawiedliwiaj.
    Po sprawdzeniu sobie pipetką (na oko to chłop w szpitalu umarł, więc nie można się wypowiadać ufając tylko swoim oczom) to Twoje zdjęcia są faktycznie czarno-białe, takie 0-0-0, 255-255-255 i dobry monitor nie ma nic do rzeczy… podobnie jak gorsze panele innych forumowiczów.
    Sam uwielbiam kontrastową i mięsistą konwersję, ale są pewne granice. Nie można dopuszczać do całkowitej utraty szczegółów w cieniach i światłach, na tak ogromnych obszarach zdjęcia.

    PS Standardem w sieci jest przestrzeń sRGB, widzę, że Ty używasz AdobeRGB (i to może być jedną z przyczyn złego wyświetlania fotografii na panelach wąskogamutowych) -- to też przydałoby się zmienić.
    PPS I nie zauważyłeś, że zbyt często obcinasz ludziom nogi?
    Ostatnio edytowane przez swider ; 17-02-2012 o 18:03
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  7. #17

    Domyślnie

    No dobra przekonaliście mnie. Nogi zaraz domaluję i przepały znikną Jak będzie chwilka i dla swojej ciekawości wywołam inaczej. Mam drugą 24 calową matrycę zwykłą do poglądu obok i kurde mimo że jest jakoś tam nawet ustawiona lepiej niż fabryka to faktycznie bije po oczach na na matrycy z PA jest normalnie. Adobe używam z pewnych powodów i mam tak w automacie ale to faktycznie tutaj może być mały problem.

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    Znacznie lepiej.
    I szczerze -- kolor podoba mi się dużo bardziej.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  10. #20

    Domyślnie

    Wiem już że foto słabe ale tak gwoli tej strasznej smolistości plus jeden gratis. Bo tego dnia żem szalał i chyba z 70 szt walnąłem.

    9.
    10.
    11.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •