Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: cokin

  1. #1

    Domyślnie cokin

    witam
    Mam pytanie do posiadaczy jaki zestaw do sigmy 10-20 77mm, 18-70 67mm oraz czym róznia sie pierscienie tansze pierscienie i holdery od tych sygnowanych nazwą oryginalne i kosztujacych o 30 zl wiecej aha jeszcze jedno jaki filtr szary połówkowy wybrać aby nie generował zafarbu.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur25 Zobacz posta
    witam
    Mam pytanie do posiadaczy jaki zestaw do sigmy 10-20 77mm,
    Ten oznaczony jako rozmiar X choć obawiam się,że i on może wchodzić w pole widzenia obiektywu, tzn holder może przeszkadzać, lepiej po prostu sam filtr bez holera przyłożyć
    Cytat Zamieszczone przez Artur25 Zobacz posta
    18-70 67mm
    Tu wystarczy oznaczony jako P
    Cytat Zamieszczone przez Artur25 Zobacz posta
    oraz czym róznia sie pierscienie tansze pierscienie i holdery od tych sygnowanych nazwą oryginalne i kosztujacych o 30 zl wiecej
    Głównie dokładnością wykonania i spasowania elementów, te tanie to na 100 % chiński shit
    Cytat Zamieszczone przez Artur25 Zobacz posta
    aha jeszcze jedno jaki filtr szary połówkowy wybrać aby nie generował zafarbu.
    Praktycznie każdy daje jakiś zafarb, najmniejszy chyba oryginalne filtry cokina.Ja używam HiTech i ten daje zafarb fioletowy oraz chiński "no name" który daje bardzo słabiutki zafarb niebieski .
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  3. #3

    Domyślnie

    a nie ma holderów w wersji slim?

  4. #4

    Domyślnie

    Pierścienie spokojnie mogą być te tańsze jeśli tylko są metalowe... holder lepszy będzie chyba oryginalny (chiński plastik jakiś taki mało wytrzymały jest...)
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur25 Zobacz posta
    a nie ma holderów w wersji slim?
    Są, ale przy szkle o ogniskowej 10mm slim też będzie winietował. Nie miałem w prawdzie tej sigmy a tokinę 12-24 i miałem ten problem, choć przyznam szczerze nie było to zbyt uciążliwe
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  6. #6

    Domyślnie

    Cokin w wersji slim nie winietuje na tej sigmie, temat przerabiany na forum pierdylion razy!
    Najmniej farbuja filtry Lee, slabiej farbujace sa oryginalne hitechy i cokiny, ale musza byc oryginalne.
    Jezeli mial bym kupowac budzetowy zestaw to uchwyt zwykly i slim lub obciety zwykly, pierscienie te tansze metalowe, filtry hitecha 85mm.

  7. #7

    Domyślnie

    a czy ten zafarb jest mocno widoczny??

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur25 Zobacz posta
    a czy ten zafarb jest mocno widoczny??
    Ale na czym?
    Cokiny oryginalne bardzo trudno kupic, bo na rynku wiekszosc to podrabiane made in china.....te moga farbowac na wszystkei kolory teczy.....
    Hitech farbuje na fioletowo, ale do ND0,9 zafarb jest malo widoczny i latwy do korekcji, przy laczeniu filtrow juz sie robi mocny, Lee farbuje minimalnie na rozowo, ale dopiero po polaczeniu kilku filtrow, jeden Lee nie farbuje wcale.
    Hitech do momentu uzycia jednago filtra jest ok.......

  9. #9

    Domyślnie

    yhmm hehe to teraz juz nie wiem może lepszym wyborem bedzie nakrecana szra połówka

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur25 Zobacz posta
    yhmm hehe to teraz juz nie wiem może lepszym wyborem bedzie nakrecana szra połówka
    To bedzie zdecydowanie gorszy wybor a dlaczego......tysiac postow w tym dzialem o tym jest a zafarb wyjdzie podobny.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •