Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

    Domyślnie d700 i nieoryginalne gripy - jak to naprawdę jest?

    Witajcie.

    Zostałem zmuszony do zakupu gripa (siatkówka to raz, dwa że w portrety ciężko się robi z nienaturalnie wygiętą ręką) więc mam pytanie jak to naprawdę jest z tymi zamiennikami?

    Jak często zdarzają się awarie spowodowane nimi, dlaczego one wynikają (jakie zestawienia akusów) i czy warto ryzykować?

    Będę bardzo wdzięczny za parę słów na temat
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 03-07-2012 o 01:46 Powód: "na prawdę"

  2. #2

    Domyślnie

    mb-d10. nie bedziesz mial problemow. do tego oryginalna bateria i pelnia szczescia.

    zgodnie z zyczeniem - temat zamkniety w kilku slowach.

  3. #3

    Domyślnie

    ja wiem że ori będzie lepszy ale chwilowo nie stać mnie na ori... niestety, nawet rat nie mogę wziąć...

  4. #4

    Domyślnie

    przywilej bycia starym wyjadaczem forum - zakładasz temat za który nowego by zjechali i jeszcze ci pomogą...

    nikt nie prowadzi statystyk więc nikt Ci nie odpowie pomijam fakt że użytkowników chińczyków jest tu jakiś 1% całości
    czy warto ryzykować też nikt nie odpowie masz ~4 klocki żeby reanimować d700 w razie potrzeby ryzykuj, a co!...

    zaraz się znajdą obrońcy którym się nic nie stało i tyyyle lat używają.... wasz sprzęt wasza kasa

  5. #5

    Domyślnie

    Używam takiego gripa z D700 od ok 2 lat. Żadnych problemów z działaniem. Niestety koszyczek na drugą baterię zaskakująco łatwo mi się uszkodził i teraz używam gripa tylko dla lepszego chwytu i do kadrów pionowych - z zestawem akumulatorków trochę to jednak waży więc sobie odpuściłem.

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Używaj jednego aku, w body lub gripie; w takiej konfiguracji jeszcze nikt nie miał problemu z zamiennikiem MB-D10.

  7. #7

    Domyślnie

    Po przejrzeniu wątku dotyczącego zamienników wynika że można używać ale tylko z jedna baterią jednocześnie. Ja jednak odłożyłem zamiennik - jak chcesz to mogę ci sprzedać - koszyk na paluszki jest zalany ( leżały sobie zbyt długo baterie) ale koszyk na oryginalny akku jest ok

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Używaj jednego aku, w body lub gripie; w takiej konfiguracji jeszcze nikt nie miał problemu z zamiennikiem MB-D10.
    Jeden starcza na kilka porządnych dni zdjęciowych więc nie ma problemu z tym

    Zapewne za jakiś czas dokupię ori ale na teraz muszę mieć niestety na JUŻ coś do pionowych...
    Wszelkie zdjęcia teraz robię w pionie, mocowanie do statywu za obiektyw (70-200) i brakuje na serio tego pionu...

  9. #9

    Domyślnie

    No niestety używałem nieoryginalnego i szlag trafił (dwa aku), do tego częste błędy przy przełączaniu akumulatorów. Serio. Pożycz nawet kasę i nie kupuj zamiennika. Ciężko jest odsprzedać. Naprawa w serwisie nikona 1800 (siada blok zasilania lcd, przez skok napięcia), ja naprawiałem gdzie indziej za 500, i uniknąłbym tego jakbym miał oryginał.
    NZ 6II, NZ 20mm 1.8, NZ 35mm 1.8, NZ 50mm 1.8, NZ 14-24 2.8

  10. #10

    Domyślnie

    ale grip będzie używany tylko do trzymania pionowego z oryginalnym aku w body

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •