Close

Strona 60 z 314 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 3138
  1. #591

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Jeżeli można zrobić z matrycy mniej ostrej, bardziej ostrą. Do tego będzie ona tańsza i będzie miała lepsze kolory. Dodatkowo oszczędzi problemów w wielu sytuacjach to... Nie jest oczywistym dla mnie czym jest ta lepsza jakość.
    Lepsza jakość, czyli rozdzielczość w tym przypadku tak? A tej większej rozdzielczości może po prostu nie dać się zauważyć. A błędy już się da. Nic do zdjęć nie było domalowywane - odwróciłem jedynie działanie filtra AA (oczywiście w prymitywny sposób), by porównać efekt z oryginałem.
    Gdyby do wyboru były dwa filtry AA. Jeden bardzo słaby, a drugi niesamowicie mydlany - wówczas bym się zgodził, że wybór jest oczywisty. Tu jednak tak nie jest. To nie korpus dla mnie, ale tylko sugeruję, by dokładnie rozważyć za i przeciw, gdyż może się okazać, że wbrew pozorom więcej jest przeciw.
    Mi chodzi o to w jaki magiczny sposób filtr AA szum Ci rozmył na matrycy.
    D800

  2. #592

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ale czy stalo sie cos, co determinuje zmiane puszki za wszelka cene? przeciez aparat Ci dziala. przyjmij nowosci na klate i rob dalej tym co masz.
    Robi się spory przebieg w puszce FX, a i backup chciałbym mieć też FX (teraz mam DX).
    Nie mam wcale parcia na nowości za wszelką cenę, ale coś muszę dokupić FX.

  3. #593

    Domyślnie

    Ja mam o tyle dobrą sytuację, że ciągle używam D300 i pomału czas zacząć myśleć o FX, więc czy to D700, czy D800, to i tak będzie lepiej. D4 za drogie. Z drugiej strony dać 10 tys za D800, do tego z 1500 za gripa, to bez problemu się znajdzie zadbane D3s.
    Osiołkowi w żłoby dano- w jeden Nikon, w drugi Canon
    Zapraszam: www.pajacyk.pl

  4. #594

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Robi się spory przebieg w puszce, a i backup chciałbym mieć też FX (teraz mam DX).
    Nie mam wcale parcia na nowości za wszelką cenę, ale coś muszę dokupić FX.

    mysle ze przebieg nie jest problemem jesli chodzi o baxkup to powiedzmy sobie szczerze... nie ma totalnie zadnego znaczenia co kupisz, wazne zeby bylo FX.
    prawda jest taka, ze backupem zrobi sie w tym momencie d700, prawda?

  5. #595

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    OK, ale ci co kiedyś kupili D700 i chcieliby teraz coś nowego FX "w ten deseń" mają problem. Czy jednak kupować na wyrost te 36mpx, kombinować, skalować, kupować macierze dyskowe Kolejnego staruszka D700, mając świadomość, że nie dostaną nic nowego, tylko zapłacą jeszcze więcej za to samo co 3 lata temu? Czy może szarpnąć się na używkę D3s... Sprytnie to sobie Nikon pokombinował, bo suma sumarum to pewnie im się to opłaca.... Ja mam spory dylemat i chyba nie tylko ja.
    Nikon upodobnił się teraz do Canona, brakuje tylko odpowiednika 7d.Pewnie go zobaczymy po 7,5 tys.I będzie się sprzedawał.

  6. #596

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grimes Zobacz posta
    D400 mnie bardzo ciekawi. Będzie profi DX, czy budżetowy FX. Nie mniej luka w tej chwili jest i raczej na pewno Nikon ją zapełni.
    Jeśli będzie D400 (a zakładam,że będzie) to będzie raczej profi DX i teraz strzelam z matrycą 24mpix i szybkością D4.

    Pytanie tylko która wersja lepsza na śluby D800 czy D800E...
    Jeśli już to raczej D800. D800E powinno dobrze się sprawdzić przy testowaniu rozdzielczości obiektywów na tablicach testowych

  7. #597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grimes Zobacz posta
    to bez problemu się znajdzie zadbane D3s.
    Z tym "bez problemu" to bym nie przesadzał. Na rynku wtórnym bardzo malutko jest D3s. Ja na naszej giełdzie chyba tylko raz widziałem, na allegro jest obecnie jeden.

  8. #598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grimes Zobacz posta
    Ja mam o tyle dobrą sytuację, że ciągle używam D300 i pomału czas zacząć myśleć o FX, więc czy to D700, czy D800, to i tak będzie lepiej. D4 za drogie. Z drugiej strony dać 10 tys za D800, do tego z 1500 za gripa, to bez problemu się znajdzie zadbane D3s.

    zadbane d3s za 11,5? powodzenia.

  9. #599

    Domyślnie

    no. jeden za 14 tys z przebiegiem 5,5 tys. Cena D800 plus grip i druga bateria, to daje w sumie tego D3s.
    No prawie. tysiaka-dwa może zbraknąć, ale sprzęt do reporterki zdecydowanie lepszy.
    Osiołkowi w żłoby dano- w jeden Nikon, w drugi Canon
    Zapraszam: www.pajacyk.pl

  10. #600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    zadbane d3s za 11,5? powodzenia.
    jak tylko D4 będzie ogólnie dostępny to sam zobaczysz
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 60 z 314 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110160 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •