Close

Strona 260 z 314 PierwszyPierwszy ... 160210250258259260261262270310 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 591 do 2 600 z 3138
  1. #2591

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarvik Zobacz posta
    no ale cena aparatu nijak sie nie ma do ceny jego wyprodukowania.. moze za mocno powiedziane... srednio sie ma.. o tak lepiej. Za d700 nowe ile się placilo jeszcze niedawno? Cena jest obliczona na siłę nabywczą w normalnym kraju a Polska szczególnie obecnie to jakaś farsa. to przecież pi razy drzwi miesięczny zarobek u nas ok 4 miesięczny... (d700, d800)
    Oczywiście to wszystko racja, podejrzewam że w Bangladeszu całego życia by nie starczyło, a przeciętny mieszkaniec doliny krzemowej zarobi na D800 w tydzień

  2. #2592

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raider Zobacz posta
    to był niemały szok i głosy że po co itd.. w sumie racja - po co w aparacie liveview, w D700 nigdy nie użyłem, może tylko w celu sprawdzenia czy obiektyw AF ma jakiś BF/FF
    Proponuję sprawdzić jak się robi foty typu portretowe z użyciem LV z opcją wykrywania twarzy -np. z żabiej perspektywy. I porównać czy wygodniej jest wtedy patrzeć przez wizjer

    To tak odnośnie niepotrzebnych "ficzerów"
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  3. #2593

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Proponuję sprawdzić jak się robi foty typu portretowe z użyciem LV z opcją wykrywania twarzy -np. z żabiej perspektywy. I porównać czy wygodniej jest wtedy patrzeć przez wizjer
    Nawet trudno mi to sobie wyobrazić Nie twierdzę że komuś liveview się nie przydaje - mnie nie, podobnie jak wbudowana lampka błyskowa w D700 (zresztą zakleiłem ją ostatnio bo miała czasem tendencję do samootwierania).

  4. #2594

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raider Zobacz posta
    więc będzie okazja i super tanio - podczas gdy to nadal koszmarnie drogo jak za aparat do robienia zdjęć, a zapomniałem - kamera z funkcją robienia zdjęć Tak to nas te koncerny manewrują w nieprzydatne ale kosztowne funkcje hehe..
    Trochę się nie zgodzę. Są aparaty za kilkaset złotych do robienia zdjęć i miliony osób jest zadowolonych. Ty mówisz o najwyzszej półce w małym obrazku.

    Gdzie jest powiedziane, że w Bangladeszu każdy musi jeździć mercedesem a w PL najniżej zarabiający kupować żonie kolię z brylantami. Ja bym się oburzał gdyby kg chleba kosztował 30 zł.

    Koncerny - nikt rozsądny nigdy nie powie, że to są instytucje charytatywne.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  5. #2595

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    Ty mówisz o najwyzszej półce w małym obrazku.
    Właśnie chodzi o to, że nie najwyższej ale jedynej Jeśli chcę kupić aparat z matrycą o tej wielkości to jestem skazany na pół profi w rodzaju D800, gdzie dopłacam za wiele niepotrzebnych mi funkcji jak wiele trybów filmowych, hiper inteligenty autofokus z poznawaniem twarzy który mi nie potrzebny bo używam obiektywów MF, także za super wytrzymałą obudowę choć nie zamierzam robić zdjęć w deszczu czy na pustyni itd. No ale może doczekamy się taniej (w granicach 3 tys. zł) i lekkiej (np. 600 gramów) pełnej klatki, tylko kto wie czy pierwszy nie będzie Canon.
    Ostatnio edytowane przez raider ; 12-03-2012 o 16:10

  6. #2596
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Do narzejających na filmy i LV. Ja się tam na to nie obrażam, wręcz filmowanie chcę.
    Na forum canona jest jazda na to, dlaczego w 5dmk3 ekran LCD nie jest uchylany, bo to w LV i filmowaniu jest podstawa. Absolutnie nie docierają argumenty przeciwników o większej podatności na awarie mechaniczne. Odchylany LCD ma być i już.
    Cieszcie sie więc, że macie nieodchylany LCD, a filmowania i LV możecie nie używać.
    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Proponuję sprawdzić jak się robi foty typu portretowe z użyciem LV z opcją wykrywania twarzy -np. z żabiej perspektywy. I porównać czy wygodniej jest wtedy patrzeć przez wizjer
    Ja nigdy nie robiłem z LV. Widziałes jak mi się trzęsły ręce przy filmowaniu? W dodatku ulubionym obiektywem jest 70-200VR. Trzymanie tego w wyciągniętych rękach ...
    Zresztą co wtedy jest za perspektywa do portretu?
    Polemizuję tak sobie tylko, bo LV może się komuś przydac, ale bo ja wiem czy w portrecie ?
    Może tym takim nie "psychologicznym", a przy grupówkach czy zdjęciach u cioci na imieninach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #2597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nic nie zrobisz, na CS4 nie będzie nowszego ACR 5.x. Taka polityka Adobe, by zmusić ludzi do upgrade PS.
    Można kombinować z DNG converter, zapisać plik w formacie DNG, a potem otworzysz go w swoim CS4.
    Już się dowiedziałem około tysiąca złotych aktualizacja.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #2598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja nigdy nie robiłem z LV. Widziałes jak mi się trzęsły ręce przy filmowaniu?
    Eeee jesteś zbyt skromny -serio nie było tak źle Ja doceniłem LV (zwłaszcza z wykrywaniem twarzy) kiedy dzięki D7000 zmuszony zostałem do używania tego trybu

    a co do portretu i żabiej perspektywy -to tylko przykład kiedy LV + wykrywanie twarzy ("ficzery") mogą bardzo ułatwić robienie zdjęć (innych sytuacji gdzie LV pomoże też jest sporo -tylko trzeba na nie trafić).
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 12-03-2012 o 17:36
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  9. #2599

    Domyślnie

    Fotopolis pokazał swoje zdjęcia testowe:
    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=...djecia-testowe
    D600 S14 N28 N16-35 N50 T28-75 N70-210

  10. #2600
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    No i niech mi ktos powie, ze to zle wyglada...

    Ale nefy na drugiej stronie skompresowane... co za loski

Strona 260 z 314 PierwszyPierwszy ... 160210250258259260261262270310 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •