Close

Strona 170 z 314 PierwszyPierwszy ... 70120160168169170171172180220270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 691 do 1 700 z 3138
  1. #1691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sendilkelm Zobacz posta
    Wszystko w rękach złotówki - jak dolar będzie po 2 złote to będzie taniej
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #1692

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sendilkelm Zobacz posta

    ale kto prosi o taniej???

    3000 USD po dzisiejszym kursie to 9390... po co taniej?

  3. #1693

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    po co taniej?
    Żeby mniej kasy wydać

  4. #1694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ale kto prosi o taniej???

    3000 USD po dzisiejszym kursie to 9390... po co taniej?
    Też tak myślę.
    D800 swoimi parametrami i ceną zrobi aż nadto dużo zamieszania wśród innych modeli.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  5. #1695

    Domyślnie

    jasli cenu u nas wybija sufit to nawet z biletem w obie strony do NY wyjdzie taniej.

  6. #1696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ale kto prosi o taniej???

    3000 USD po dzisiejszym kursie to 9390... po co taniej?
    a wacik dodałeś? bo z wacikiem z 9390 robi się ~11500
    z bilecikami w obie strony podobnie, ale nie odliczysz wówczas waciku

    zatem dla osób prywatnych wycieczka może być opłacalna (mają i tak tą ~samą cenę, ale za to zwiedzą NY), dla firm juz nie bardzo, waciku nie odliczą, w koszty też trudniej wrzucić (co nie znaczy, że to niemożliwe, tylko bardziej upierdliwe)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #1697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    a wacik dodałeś? bo z wacikiem z 9390 robi się ~11500
    z bilecikami w obie strony podobnie, ale nie odliczysz wówczas waciku

    zatem dla osób prywatnych wycieczka może być opłacalna (mają i tak tą ~samą cenę, ale za to zwiedzą NY), dla firm juz nie bardzo, waciku nie odliczą, w koszty też trudniej wrzucić (co nie znaczy, że to niemożliwe, tylko bardziej upierdliwe)

    ale jaki vacik... jak kupisz w NY to masz podatek 8,837% a jak Ci go wysla z NY do np Chicago... to nie masz podatku...

  8. #1698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    a wacik dodałeś? bo z wacikiem z 9390 robi się ~11500
    z bilecikami w obie strony podobnie, ale nie odliczysz wówczas waciku

    zatem dla osób prywatnych wycieczka może być opłacalna (mają i tak tą ~samą cenę, ale za to zwiedzą NY), dla firm juz nie bardzo, waciku nie odliczą, w koszty też trudniej wrzucić (co nie znaczy, że to niemożliwe, tylko bardziej upierdliwe)
    ale jeśli zechcemy mieć gwarancję w PL to do ceny z usa poza bilecikami także przyjdzie nam doliczyć wacik, poprezdzony cłem
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #1699

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    Sądzę, że różnica jest i to wyraźna.
    Z tą wyraźnością to właśnie jest średnio. Na pewno wolałbym nie stawiać większej kasy na to, że w ślepym teście odróżnię wywołane i przykadrowane pliki z D800E od np. H3D-39...

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Dawno, dawno temu robiłem slajdy na Sinarze 4x5" i Linhofie 9x12cm. Głównym powodem były pokłony, których nie miał Hassel ani żadna lustrzanka małoobrazkowa. W połowie lat 90-tych sprawiłem sobie skaner bębnowy (za cenę nowego samochodu) o rozdzielczości 3000 dpi, co pozwalało wyciągnąć z małego obrazka ok 13Mpix. Pod warunkiem, że był trafiony w punkt i na dobrym materiale. Fotki katalogowe w dalszym ciągu robiliśmy na Sinarze z kasetą 6x7cm, a aranżacje na 4x5". Dopiero Nikon D70 pozwolił na robienie katalogówki cyfrą. Od czasu D200 analog praktycznie nie był używany. Skaner sprzedałem za 5% jego ceny zakupu (nie uwzględniają inflacji).
    Formalnie rzecz biorąc pokłony miał Hasel FlexBody.

    Przed D70 rąbałem pack-shoty E-10, a wcześniej bezowocnie próbowałem tej sztuki Agfą ePhoto1680 (to była wielka, kosztowna pomyłka, którą w dodatku ktoś mi ukradł).

    Warto nadmienić, że bęben 3000dpi (pewnie ScanMate) to był skromny sprzęcik, ogólnie skanery były drogą przyjemnością, nawet te badziewne. Sam miałem DuoScana, który nie nadawał się do niczego, więc zmieniłem go na DuoScana T2500, który był wprawdzie tylko znośny, ale znacznie tańszy od bębna (kosztował tylko tyle, co tani samochód). Pojawienie się Olka E-10 przyjąłem z kolosalną ulgą, a D70 to był już pełen wypas...

    Ech, miło powspomincać

  10. #1700

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Z tą wyraźnością to właśnie jest średnio. Na pewno wolałbym nie stawiać większej kasy na to, że w ślepym teście odróżnię wywołane i przykadrowane pliki z D800E od np. H3D-39...
    Sądzę ze jeżeli będzie to szeroki plan z dużą ilościa np. drzew to na brzegach takiej foty spokojnie rozpoznasz

Strona 170 z 314 PierwszyPierwszy ... 70120160168169170171172180220270 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •