Close

Strona 159 z 314 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161169209259 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 581 do 1 590 z 3138
  1. #1581

    Domyślnie

    teraz każdy niemal aparat to ma z uwagi na lenistwo i oszczędności producentów - nie trzeba mieć kontroli jakości obiektywów (dodaje się mikrokalibrację i niech się użyszkodnik martwi), ale to w każdym systemie taka tendencja chyba
    A jak drzewiej nie było mikroregulacji to była kontrola?
    Ja już tam wolę mieć mikroreg. Z resztą głównie tego powodu sprzedałem ukochanego d200, bo sie nie mogłem dogadać z tarmronami.
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  2. #1582

    Thumbs up

    Z ostatniej chwili, jeszcze ciepłe.

    Rząd Japonii ogłosił, że ze względu na utrzymujący się kryzys w Europie, podejmie dalsze działania w celu osłabienia jena.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  3. #1583

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta

    Rząd Japonii ogłosił, że ze względu na utrzymujący się kryzys w Europie, podejmie dalsze działania w celu osłabienia jena.
    a co się dziwisz ?
    to samo robią szwajcarzy. ich rynki wewnętrzne nie są w stanie utrzymać całej produkcji a przesadnie mocny jen i frank powodują odpływ nabywców ...
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  4. #1584

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sedov Zobacz posta
    Dotychczas używałem do fotografii makro zestawu D80 + Tamron SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro i nie zauważałem takiego problemu (nawet przy f/22). Ale ten aparat i szkło to inna liga

    No to bys sie zdziwil, kazde szklo bedzie cierpialo na utrate ostrosci przy przyslonach powyzej f/11 - f/16. "Praw fizyki Pan nie zmienisz", dokladniej zjawisko zostalo opisane przez Marka Wyszomirskiego na http://wwww.fotografia-przyrodnicza....porady.php?p=1. Ale juz odchodzimy od tematu. Majac D80 mogles tego nie zauwazac, bo delikatnie mowiac, aparat nie dorastal do piet zapietemu obiektywowi. W przypadku D800 gestosc upakowania pixeli oraz zjawiska na listkach przyslony zaczynaja wlazic sobie w parade.

    Pzdr
    Klaudiusz

  5. #1585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gringo222 Zobacz posta
    Hmm... a nie przypomina to Ci ziarna z analoga ? Może dlatego taki ładny, bo skądś znany
    Czy udaje te "ziarno" analogowy szum ? trudno powiedzieć bo to odbiór subiektywny, ale z tego co przepatrzyłem wnikliwie na kropach jeszcze raz to szum jest taki fajny jakby regularny, nie zgryźliwy
    Oby DR do iso 3200 był choć taki jak w D700 to dla wielu będzie o czym marzyć. Iso 6400 ho ho całkiem całkiem do rzeczy się wydaje. Trzeba aby jednak zobaczyć szerszy kadr, bogatszy w szczegóły ze zróżnicowanym oświetleniem w kadrze na tak ekstremalnej czułości bo wtedy to zupełnie inaczej może wyglądać niż zdjęcie małego ciemnego przedmiotu.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 18-02-2012 o 13:50
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #1586

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Czy udaje te "ziarno" analogowy szum ? trudno powiedzieć bo to odbiór subiektywny, ale z tego co przepatrzyłem wnikliwie na kropach jeszcze raz to szum jest taki fajny jakby regularny, nie zgryźliwy
    Oby DR do iso 3200 był choć taki jak w D700 to dla wielu będzie o czym marzyć. Iso 6400 ho ho całkiem całkiem do rzeczy się wydaje. Trzeba aby jednak zobaczyć szerszy kadr, bogatszy w szczegóły ze zróżnicowanym oświetleniem w kadrze na tak ekstremalnej czułości bo wtedy to zupełnie inaczej może wyglądać niż zdjęcie małego ciemnego przedmiotu.
    Gdyby to faktycznie miało tak wyglądać jak na tych samplach (uwierzę, jak sam zrobię nim foty ) to iso6400 jest w pełni używalne. Ba, nawet to za mało powiedziane. A warunki też nie były idealne, światło byle jakie.


    Macie jeszcze jakieś sample w pełnej rozdzielczości na ISO100-200? Nie ogarniam tych krzaczków z azjatyckiego forum
    | N


  7. #1587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta

    "Onanizm techniczny, prowadzi do impotencji tworczej"
    o to to- nic więcej w temacie!

  8. #1588

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 251kris Zobacz posta
    A jak drzewiej nie było mikroregulacji to była kontrola?
    Ja już tam wolę mieć mikroreg. Z resztą głównie tego powodu sprzedałem ukochanego d200, bo sie nie mogłem dogadać z tarmronami.
    no bywało lepiej z produkcją szkieł, potem jak zaczęli masowo je produkować to poleciała kontrola jakości, więc wymyślono mikroregulacje w korpusie, zamiast je zrobić w fabryce
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #1589
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Trochę upraszczacie sprawę, bo np mikroregulacji wymagają bardzo solidnie zrobione stare 105 i 135DC.
    Nie mogę kupić żadnego 135 bez tej wady. Co mi ludzie wysyłają zdjęcie karty testowej to jest przesunięcie. Ba, włąściciele tych szkieł czasem deklarują, że ich szkło nie ma tej wady, ale w teście wychodzi, że ma. Nic z tego nie rozumem, bo jak w używaniu może nie mieć, a w testach - kiepsko? Przecież nie używaja chyba portretówki na przysłonie 8.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #1590

    Domyślnie

    Miałem 105DC która trafiała idealnie i drugą sztukę z front focusem. Szukaj dalej
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



Strona 159 z 314 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161169209259 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •