Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Czasem zdarza mi się podobny problem z N200-400VR1 i D700, ale wyłącznie wtedy gdy używam zamiennika akumulatora.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

  2. #12

    Domyślnie

    No właśnie w tym problem że sprawdzane na oryginałach. Gripa też nie było więc to raczej też nie problem...

  3. #13

    Domyślnie

    Obstawiam silnik w korpusie. Z jakiegoś powodu jakby chciał kręcić dalej i nie mógł. Może nastepuje jakieś przeciążenie i aparat się wyłącza, czy wiesza. Nie napisałeś jak go odwiesić i co pomaga, by powrócił do normalnego działania. Nie wiem w jaki sposób aparat wykrywa, że doszedł do końca zakresu. Czy to obiektyw go o tym powiadamia? Może jest problem z którymś stykiem i taka informacja nie trafia do aparatu? Mało prowdopodobne chyba - a może? Prędzej bym sądził, że wszystko dzieje się mechanicznie i to korpus wykrywając opór zmienia kierunek kręcenia. Jestem ciekaw, czy dałoby się zasymulować podobną sytuację. Należałoby zbadać co się dzieje jak obiektyw dojdzie do końca skali. Czy łatwo potem ruszyć śrubokrętem w drugą stronę? No i z drugiej strony - co się dzieje z korpusem, kiedy nie ma siły kręcić śrubokrętem. Trochę tu należy uważać, by kompletnie silnika nie uszkodzić, więc jeżeli to nie jest problem, to na razie to zostawić jak jest. Albo testować bardzo rozważnie.

  4. #14

    Domyślnie

    Nie używam już tego obiektywu. Został wymieniony na inny. To raczej nie był silnik w body bo z nowym obiektywem chodzi jak ta lala, z innymi bardziej równymi obiektywni też daje radę więc to wina szkła.

  5. #15

    Domyślnie

    Odkopuje temat bo tez mam problem z Tamronem 70-200 wersja z silniczkiem - gubi komunikacje z body (D700). Czasami tylko nie działa AF, czasami także traci informacje o przysłonach i zaczyna wyświetlać f0. Z żadnym innym obiektywem podobny problem nie występuje. Chwilowo pomaga wyłączenie i włączenie aparatu (na 3-4 strzały) i sytuacja się powtarza. Firmware aparatu 1.02. Akumulatory oryginalne i nie zjechane. Miał ktoś kiedyś podobnie z tym obiektywem?
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Nowy Nikon, nienowy Seagull, stara Mamiya.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazgul Zobacz posta
    Odkopuje temat bo tez mam problem z Tamronem 70-200 wersja z silniczkiem - gubi komunikacje z body (D700). Czasami tylko nie działa AF, czasami także traci informacje o przysłonach i zaczyna wyświetlać f0. Z żadnym innym obiektywem podobny problem nie występuje. Chwilowo pomaga wyłączenie i włączenie aparatu (na 3-4 strzały) i sytuacja się powtarza. Firmware aparatu 1.02. Akumulatory oryginalne i nie zjechane. Miał ktoś kiedyś podobnie z tym obiektywem?

    Tak ostatnio czytam, że nowy firmware jeszcze bardziej pognębia współpracę z nienikonowskimi szkłami.
    A gdybyś tak (na chwilę) wgrał firmware 1.01 ? (ze strony Nikona). Czy nie poprawi się choć trochę ?

    Spróbuj.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazgul Zobacz posta
    .. - gubi komunikacje z body (D700). Czasami tylko nie działa AF, czasami także traci informacje o przysłonach i zaczyna wyświetlać f0.
    Tak miałem z Tamronem 300/4. Musiałem go sprzedać. To podobno kwestia chipa w obiektywie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tak miałem z Tamronem 300/4. Musiałem go sprzedać. To podobno kwestia chipa w obiektywie.
    Kwestia chipa to by była total lipa. na moje oko to mi wygląda na jakis luz na bagnecie powodujący niekontakt na stykach. Jakby się wyrobił, czy co?

    Będę na początku sierpnia w 3city to zajrzę do Foto-Techniki. Zobaczymy co mi powiedzą ale coś mi się zdaje że szkło po naprawie pójdzie w komis w rozliczeniu za Nikkora...
    JASNO, OSTRO, TANIO - wybierz dwa, ale nie możesz mieć trzech. Chyba że w analogu

    Nowy Nikon, nienowy Seagull, stara Mamiya.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •