Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Karta pamięci

  1. #11

    Domyślnie

    siema mam w d90 karte która gwarantuje zapis 20m/s (zmierzona), aparat robi bez myślenia w serii tylko 11 zdjęć w rawie. W teście na op....... mieli identyczne wyniki ale nie było takich szybkich kart w tamtych czasach. Lubie mieć wszystko na cacy (chociaż zdjęć seryjnych nie robie) ale czy wymiana na extreme III (30) lub extreme pro (45) zrobi mi tutaj jakaś różnice i nie mówie tu o 12 zdjęc w rawie w serii tylko jakąś płynność przez kilkanaście sekund. Jakich wy używanie kart w swoich aparatach?

  2. #12

    Domyślnie

    Ja używam SanDisk i takie polecam. Drugie to może Lexar.

    Miałem Kingston, Toschiba, Lexar - i wszystkie z tych lepszy serii. Niestety poza SanDiskiem wszystkie padły.
    SanDisk może nie jest najtańszy, ale jeszcze mnie te karty nie zawiodły.

    Cytat Zamieszczone przez jan5 Zobacz posta
    siema mam w d90 karte która gwarantuje zapis 20m/s (zmierzona), aparat robi bez myślenia w serii tylko 11 zdjęć w rawie. W teście na op....... mieli identyczne wyniki ale nie było takich szybkich kart w tamtych czasach. Lubie mieć wszystko na cacy (chociaż zdjęć seryjnych nie robie) ale czy wymiana na extreme III (30) lub extreme pro (45) zrobi mi tutaj jakaś różnice i nie mówie tu o 12 zdjęc w rawie w serii tylko jakąś płynność przez kilkanaście sekund. Jakich wy używanie kart w swoich aparatach?
    Zbyt dużego przyrostu ilości zdjęć nie oczekuj, to raz, a dwa, to Exreme III to już zabytki.
    Teraz są Exteme (30 MB/s i 45 MB/s) i Extreme Pro (95MB/s)

    Mam starsze Extreme Pro 95 MB/s i starą Ultra II 15MB/s - różnica do zapełnienia bufora w D60 to 1-2 klatki, a w D7000 3 klatki więcej.
    To, że karta osiąga prędkości 40 MB/s nie oznacza, że aparat tyle osiąga.

    Natomiast jest wyraźniejsza różnica w opróżnianiu bufora.

    Co do płynności przez kilkanaście sekund:
    D90 robi 5 kl/s po ok 14 MB - to daje 70 MB/s... jak chcesz utrzymać płynność przez kilkanaście sekund to potrzebujesz szybkości ok 65-70 MB/s - tyle twój aparat nie potrafi.
    Z tego co można znaleźć w internecie, to max to ok 25 MB/s co osiąga i to na bardzo szybkich kartach.
    Powodem jest sposób zapisu zdjęć przez aparat i tego nie ominiesz. Poprawili to dopiero w modelach od 2012r.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 03-01-2013 o 22:58
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    ponoc moj aparat zrzuca na karte z predkoscią 8mb/s, wiec teoretycznie w przypadku rawa 11zdjęc w serii to max bo po prostu konczy sie bufor

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •